•  

  Mirki, wrzucam bo chyba ważne.

  #koronawirus #lodz #zdrowie #kultura #sztuka

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2020-03-16-22-18-31-461_com.facebook.katana.jpg

  •  

   @bartoszp: Bileterka jest zarażona

   +: hwnx
  •  

   @bartoszp: Jak najbardziej ważne.

   W niedzielę o zachorowaniu pracownika na koronawirusa poinformowała natomiast Filharmonia Łódzka. Wirus został stwierdzony u osoby z obsługi bileterskiej, która nie miała świadomości, że jest chora, a obsługiwała gości w niedzielę 8 marca.

   - Niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o dodatnim wyniku testu u tej osoby, zwracamy się z apelem do wszystkich słuchaczy, którzy byli obecni podczas niedzielnego koncertu impresaryjnego pt. „12 Tenorów & Diva” o zachowanie szczególnej ostrożności zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej - apelują przedstawiciele instytucji. - Informujemy, że Filharmonia Łódzka w związku z powyżej opisanym zdarzeniem podjęła wszystkie, przewidziane procedurą czynności i stosuje się do wszystkich zaleceń dedykowanej PSSE.

   Filharmonia dodaje:

   W zgodzie z informacjami zdobytymi od Dyrekcji Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przy ul.Przybyszewskiego 10 w Łodzi podkreślamy, że największe, istotnie realne ryzyko zakażenia dotyczy osób, które podjęły bliski kontakt z osobą zakażoną np. poprzez podanie ręki, utrzymały dłuższy fizyczny kontakt podczas przywitania, dłuższą rozmowę w zamkniętym, niewielkim pomieszczeniu.

   Niemniej osoby, które potwierdziły u siebie podwyższoną temperaturę, kaszel, duszności, bóle mięśni, powinny podjąć zalecane w takiej sytuacji czynności, tj. transportem własnym lub Ratownictwa Medycznego (999) pojechać do szpitala chorób zakaźnych i powiadomić telefonicznie odpowiednią terytorialnie stację sanitarno-epidemiologiczną.

   Źródło