Wpis z mikrobloga

Obejrzałem prezentację z Redmont nowego #xbox series X.
jako zagorzały od wielu lat #pcmasterrace który wysrał na pcta już kilkadziesiąt koła w ciągu swojego żywota, jestem pod naprawde ogromnym wrażeniem produktu od Microsoftu. szczerze.
Nie wiem czego bardziej, tego że #amd pullnęło RayTracing na serio, czy fakt że stworzyli tak potężną konsolę za tak śmieszne pieniądze, o ile kwota 499-599USD jest rzeczywista.
12 teraflopów w tak małej skrzynce. modularny design jest fenomenalnym pomysłem. wow.

Osobiscie podoba mi się także design nowej konsoli.
#konsole #xboxonex
Pobierz Shewie - Obejrzałem prezentację z Redmont nowego #xbox series X. 
jako zagorzały od ...
źródło: comment_15843965561cFPQ1R728EtfyjMBlog8y.jpg
  • 23
@Shewie MS uczy się na błędach, xone/ps4 były słabiutkie w dniu premiery, a tutaj szykuje się prawdziwa bomba, która pociągnie dłużej niż 3/4 lata :D Ciekawe co na to Sony, może jak już się "wysraja" z exów na które notabene czekam to po tlou 2 pokażą ps5. Aktualnie nie opłaca im się odwracać uwagii od ps4 mimo płaczu psychofanów.
@Shewie: Mam starzejącego się kompa gamingowego z 980Ti i 32GB RAM, też zamierzam kupić przy premierze - pierwsza konsola ever, zawsze do tej pory było tylko PC . Stacjonarka bardzo fajnie sie nadaje do pracy, ale żeby ją jakkolwiek podnieść wydajnościowo to minimum 3k trzeba wydać - nie opłaca się zupełnie, nawet pomimo abonamentów. No i granie z clouda będzie miodzio
3k trzeba wydać - nie opłaca się zupełnie


@Koliat: kwestia subiektywna, mój pc sam w sobie to koszt 9k + 2 monitory 2600zł każdy.
Jak wyjdzie konsola to bedzie niewiele gorsza od mojego pieca na to wychodzi.

Sprzedam komponenty kompa i zrobię downgrade bo nie bede potrzebował kompa do grania na AAA tytuły ograniczę się do przeglądarkowych spraw wyłącznie najpewniej.
@Shewie Spoko, na pewno zrobi Ci się trochę wygodniej, bo konsolę odpalasz i #!$%@? :D
Sam grałem tylko na pc, bo lepsza grafa, więcej fpsów, możliwości, sterowanie myszką, ale z wiekiem stałem się troszkę bardziej leniwy i zdecydowałem się kupić ps4. Zakupu nie żałuję, jest po prostu wygodniej i przy okazji nadrobiłem sporo fantastycznych exów, a i oko przyzwyczaiło się do 30 fpsów :D W multi już od dawna nie gram więc
@detero: wiesz dlaczego nigdy nie zostałem przy konsoli na dłużej? Ponieważ nie ma alt+tab.
Niczego nie używam częściej podczas grania niż alt-tab. kiedy mogę szybko wskoczyć na przeglądarkę, facebooka, maila, newsy itd.
To jest ten drawback którego konsoli nigdy nie byłem w stanie wybaczyć. Dlatego zostałem przy PC. Plus konsola była bardzo głośna a ja miałem wszystko przy monitorze. Xbox nie nadaje się do trzymania przy monitorze. PC dla porównania, bezgłośny.
@Shewie oj tak! również spamowałem alt+tab, ale w dużej mierze ten skrócik zastąpił mi smartfon.
Na konsoli owszem korzystanie z przeglądarki czy yt jest strasznie niewygodne plus zazwyczaj hibernuje odpalona grę. Gram zawsze na słuchawkach i z monitora przerzuciłem się na tv więc wycie konsoli przy bardziej wymagających produkcjach nie przeszkadza, przynajmniej mi :D
Spoko, na pewno zrobi Ci się trochę wygodniej, bo konsolę odpalasz i #!$%@? :D


@detero: Ten argument aktualnie na prawdę nie ma sensu. O ile nie grasz w jakieś indyki albo stare gry i grasz tylko steam/orign/uplay to kompa tylko włączasz i napierdasz tak samo jak na konsoli.

Ja np jak mam pobrać jakąś nową grę na ps4 to mnie krew zalewa albo zainstalować ją z płyty. Przez badziewne serwery sony
@carving85 Twoje rozumienie tego argumentu jest strasznie powierzchowne, tu nie chodzi o samą czynność odpalenia i grania. Kupując grę na konsolę nie przejmujesz się tym czy gra pójdzie, jaka będzie wydajność przy danych ustawieniach, po prostu grasz, bo to musi działać. No chyba, że jesteś w nielicznej grupie osób, które mają tak mocny sprzęt, że w każdej grze mają sztywne 4k/60 na ultra detalach i jesteś takim szczęściarzem, że nigdy nie miałeś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@detero: napisanie grasz bo to musi działać też jest trochę na wyrost bo niektóre gry tak działają że grać się nie da i trzeba liczyć że wydadzą patch albo się pogodzić ze spadkami do 15-20 fpsow.
Mając komputer że średniej półki masz tak samo pobierasz grę i grasz nie musisz patrzeć na wymagania bo ta gra pójdzie. Raz będziesz miał 60 fpsow raz 30 na niskich. Ale gra będzie działać. Owszem