Wpis z mikrobloga

Witam

Muszę rozdzielić internet na kilka urządzeń ale nie wiem jak to rozwiązać. Więc proszę o poradę. Mam router wifi od dostawcy internetu. Nic nie mogę w nim konfigurować. Mam w nim 2 wyjścia internetowe. Potrzebuję:
- w pokoju gdzie się znajduje router, rozdzielić na 4 urządzenia po kablu, bez wifi(dobrze by było jakby 1 wyjście było w zapasie ale jak się nie da, to nie będzie tragedii).
- po ok. 30m kablu LAN do innego budynku, gdzie potrzebuję 2 wyjścia dla urządzeń po kablu i okazjonalnie WIFI (latem w altance).

#siecikomputerowe #sieci #komputery #internet
  • 7
@Tracer: @winda_orbitalna: tak myślałem, że switch. Ale czytam o switchach i już się pogubiłem trochę. Ale najważniejsze. Jeśli do tego mojego routera, który już posiadam podepnę switch, to nie będzie żadnego problemu aby był net w pc,tv boxie, xboxie, a dodatkowo żeby drukarka była widoczna w sieci?
@matek1212: nie będzie. Ale zwykle switche mają automatyczne dzielenie łącza, więc o ile nie jesteś wpięty w dupę Pana Boga to podpięcie tego wszystkiego do sieci da efekt w postaci gównianego transferu. Poszukaj takiego, który będzie oferował dynamiczne dzielenie łącza.