Wpis z mikrobloga

@KaMaTwo: Aleksiejenko ma w tym turnieju coś do udowodnienia wszystkim (również mnie), którzy pyskowali że jest za cienki do tego towarzystwa, a dziką kartę dostał zamiast Aroniana, Mamedziarowa czy MVL (którzy również spełniali kryteria FIDE) nie za umiejętności, tylko za rosyjski paszport.

Jak wykręci w tym turnieju dobry wynik, to odszczekam i przeproszę rosyjską federację.

Z drugiej strony, trudno wymagać dobrego wyniku w starciu z tym buldożerem Caruaną...
@xniorvox: Gdyby turniej był w Polsce i dziką kartę by dali Polakowi, to byś się posikał ze szczęścia.

Taki przywilej gospodarza imprezy, poza tym lepiej oglądać kogoś świeżego, kto może wykręci coś ciekawszego, niż praktycznie gwarantowane remisy.

Wang Hao już ładnie Dinga zrobił.
@moon_of_venus: Może ty byś sikał. Osobiście, gdyby w ósemce było już dwóch mocnych Polaków, a dziką kartę dali słabszemu graczowi tylko za paszport, to raczej bym się wstydził.
Turniej kandydatów to powinno być miejsce dla najlepszych z najlepszych, na popisy świeżaków i próby wykręcania czegoś ciekawego jest czas w innych turniejach.
Co do Wang Hao, to zakwalifikował się bez niczyjej łaski.
@xniorvox: W pozostałych dyscyplinach dzika karta przypada zwykle gospodarzom, albo zawodnikom, którzy nie mogli startować w zawodach eliminacyjnych np. ze względu na kontuzje. Aronian, Mamedziarow czy MVL startowali w kilku zawodach, ale nie zdołali się zakwalifikować. Czy taki przegryw powinien mieć szanse na grę o mistrzostwo świata?

Turniej kandydatów to powinno być miejsce dla najlepszych z najlepszych
poza tym lepiej oglądać kogoś świeżego, kto może wykręci coś ciekawszego


@moon_of_venus: Firuozja, albo Duda myślę, że są lepsi oraz młodsi niż ten gościu co widać po rankingu i osiągnięciach.

Aleksiejenko ma w tym turnieju coś do udowodnienia wszystkim (również mnie), którzy pyskowali że jest za cienki do tego towarzystwa,


@xniorvox: dokładnie. Chodź można przyjąć taką foliarską teorię, że w Rosji go przygotowali na resztę graczy, żeby był zaskoczeniem, bo
Ogólnie kibicuje MVL w całym turnieju, bo to jedyny europejczyk i trochę pokrzywdzony w tym wszystkim, wszedł dzięki Radjabovi.


@JakTamCoTam: Ja również. Zwłaszcza, że dowiedział się w ostatniej chwili że jednak gra, więc nie miał czasu na przygotowania, jak inni. A szczególnie będę go dopingował w meczu z Aleksiejenką, bo proponował mu przecież mecz żeby sprawdzić kto mocniejszy, ale Aleksiejenko nie przyjął. Teraz będzie musiał jednak zagrać.