Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem z laptopem Acer Aspire V15, który już ma swoje lata ale radzi sobie nienajgorzej. Otóż przy zwiększonym obciążeniu np Europa Universalis 4 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i każda inna gra freezuje po czym wyrzuca blue screen ze smutna buzią. Podczas oglądania/czytania/Internetu nic się nie dzieje. Sprawdziłem dysk podmieniając na dysk szwagra i to samo. Odpaliłem test na RAM wszystko okej. Dopiero przy obciążeniu karty graficznej (Geforce 940M) testem znowu zfreezowalo. Temperatura była w normie i pasty niedawno wymienione. Nasuwa się oczywista odpowiedz ze to karta graficzna. Pytanie jak mogę rozwiązać ten problem. Czy jest to w zakresie umiejętności zwykłego laika bez sprzętu ? Po otwarciu laptopa karta wyglada na scalona z płyta główna. W Internecie tez nie mogłem znaleźć na szybko sklepu z takimi podzespołami żeby oszacować koszt wymiany. Jeśli wymaga to fachowca i sprzętu szukam namiaru na pomoc lub serwisu w Trójmieście otwartego podczas epidemii. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #komputery #laptopy #serwispc #kartygraficzne #trojmiasto #pomocy #technologia
  • 4
@majk3l co ty powiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jestem jakimś gamerem, a EU4 to nie jest jakaś wymagająca gra jeśli chodzi o grafikę. Domyślałem się ze tak się to skończy. W tym momencie nowy laptop to ostatnia rzecz na mojej liście priorytetów, a gierka idealna do zabicia czasu kiedy trzeba siedzieć w domu. Wiec szukam jakiegoś alternatywnego rozwiązania.