Wpis z mikrobloga

Śpię sobie w swoim łóżku z różową w #norwegia, i nagle nad ranem słyszę trzask, nagle cyk kolejny, i kolejny, wychodzę na balkon i z różnych rejonów #oslo słyszę trzaski, i myślę o co chodzi? Szybko na vg.no, nic się nie dzieje związanego z tym, no to może na aftenposten.no ? Tam też nic, no a trzaski nie ustępują...
Ale coś mi "migło" powiadomienie na jednej z polskich grup na fb, klikam, cyk, a tam post że:
KORONA PO 35 GROSZY
1 NORWESKA KORONA = 35 POLSKICH GROSZY
słownie: TRZYDZIEŚCI PIĘĆ GROSZY
po ukraińsku: TRICIAT PJAĆ TOCZEK
A komentarzach: "...płacz i zgrzytanie zębów." (Ew. Mat. 13,42), że 5-10 lat temu to dziennie się zarabiało polską pensje, że jedzenie było tańsze niż w europie (a w KIWI jak znalazłeś przeterminowany produkt to było można za darmo taki sam dobry wziąć, bo taka była polityka sklepu!), że za darmo było oddawane "super" agd, rtv i nowe meble na finn.no, a mieszkania? haha, mieszkanie to Ci jeszcze dopłacali, no i paliwo za darmo.
a teraz? #!$%@? teraz to tfuuu na tą Norwegię, tfuu na Oslo, trfuu na Bergen i Trondheim i inne sodomiczne norweskie miasta, bo są wszędzie bramki, bo duże podatki, bo ceny poszły do góry, no i Ci polacy, zjechali się Ci polacy co się nie szanują, zjechali się milionami do tej Norwegii i #!$%@?ą za psie pieniądze i przez tych "nowych polaków" Ci "starzy" polacy co pamiętają czasy złotem, miodem i mlekiem to teraz nie mogą zarabiać ten polskiej pensji dziennej i wgl "nie warto było #!$%@? nie warto było zrobić nic"...
  • 3
@sinsenveien: no tak zgadzam sie, ale zaraz wszyscy będą narzekać. nie wiem czy widziałeś ale są już grupy norwegów na fb i piszą ze im się należy 100% na permiteringu i ze dagpenger to mało, ze rząd powinien zawiesić spłatę kredytów i najlepiej płacić wszystkim xtra 2000$ co miesiąc jak w stanach... taki typ ludzi występuje na całym świecie nie tylko w Polsce ;)