Wpis z mikrobloga

Cześć, z racji rozpoczynającego się sezonu szukam jakiegoś motocykla. Tym razem padło na... Sporta o których nie mam większego pojęcia, całe życie jeździłem na enduro/crossach mocniejszych i słabszych, więc doświadczenie w terenie mam ogromne, jednak na ulicy znikome. Z początku myślałem o zakupie Hondy cbr 500, ale wydaje mi się być za słaba i teraz myślę o "prawdziwej sześćsetce" czy jest to dobry pomysł w zasadzie na pierwszy motocykl typowo asfaltowy? Jeśli tak to za czym się rozglądać? Zawsze marzyłem o Hondzie cbr 600 ( mam słabość do tej marki) ewentualnie Kawasaki zx6 czy w tej klasie to są dobre motocykle? Które roczniki są godne uwagi?
#motocykle
  • 9
@kipowrot: Bardzo ciekawa propozycja, wygląda obłędnie i jest to bardzo świeży model. To jest chyba coś czego szukam, bo z jednej strony ~60km to dla mnie trochę mało, a z drugiej troszkę się obawiam ~110km w cbr 600, więc 85km wydaje mi się być dobrym kompromisem. Pytanie tylko jak się sprawują te nowe Hondy? Słyszałem, że w nowych silnikach stosują cienkie pierścienie i kilka innych technologi, które nie do końca się
@Hehehe115: Specjalnie testowałem ostatnio kilka różnych sportów, ponieważ szukam czegoś na tor i powiem tak:
R6 - idealna na tor, wysoko sety ale za to okropnie niewygodna - dramat na drodze
CBR600 (F4i) - jak na sporta mega wygodna, nie wymusza sportowej pozycji, sety dość nisko, przyjemne moto na codzień i do okazyjnego zapierdzielania na torze (nie mówię o wersji RR która IMHO jest bardzo podobna do R6 pod względem pozycji
@trynki96: @kipowrot: Litry to z góry odrzucam, bo to będzie motocykl w zasadzie do nauki jazdy ;). Honda cbr 650 wydaje mi się być najlepszym rozwiązaniem, bo jej moc wydaje mi się optymalna, a pozycja wygląda na trochę wygodniejszą od tych w typowych ścigach. Jaki budżet muszę przeznaczyć na taki motocykl, aby był w dobrym stanie? 25k powinno wystarczyć?
@trynki96: Nie muszę mieć najnowszej wersji ;) na ubranie mam oczywiście osobny budżet. Odnośnie ubrania, lepiej kupić kombinezon jednoczęściowy czy wystarczą markowe jeansy z kevlarem i do tego konkretna kurtka?
@Hehehe115: oh man, temat oczywiśćie wałkowany na tagu co chwilę i nie ma jednej odpowiedzi, najlepiej jedź do sklepu oni Ci podpowiedzą. Ale znowu pojadę tym co ja uważam:
-mam jednoczęściowe kombi i używam go tylko na tor i okazyjnie, jeśli wiem, że np. będę sobie ćwiczyć jakieś jeżdżenie na jednym kole czy coś - no ewidentnie większe bezpieczeństwo w kombi niż w teksie.
-w każdym innym wypadku jeżdżę w ubraniu