Wpis z mikrobloga

Kolejny wpis:
https://skladamlego.blogspot.com/2020/03/40063-bmw-r-1200-gs-adventure.html

Cześć,

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić coś ciekawszego niż ostatnio a mianowicie zestaw 40063 - BMW R 1200 GS Adventure - Motocykl. Zestaw składa się z 603 klocków i został wydany z okazji 40-lecia LEGO Technic. Co oczywiście zostało zaakcentowane na jednym z klocków. Klocek ten pojawił się jeszcze w 14 innych zestawach z tego roku, a więc nie jest zbytnio unikalny. Nie mniej jednak wyróżnia to w pewien sposób ten zestaw.

Jeśli chodzi o samą budowę to LEGO Technic przyzwyczaiło nas już do bardzo dokładnych instrukcji więc składanie modelu jest bardzo przyjemne z jednym małym wyjątkiem. Obudowa zbiornika na paliwo dostarczyła mi trochę tzw. tańca z klockami - zamieniłbym kolejność budowania ale to tylko subiektywne odczucie nie rzutujące na odbiór całości. Z mechanizmów budujemy poruszające się podczas zabawy motocyklem tłoki. Z ciekawszych rzeczy mamy również w pełni sprawną stopkę, która pozwala na postawienie modelu i bez problemu go utrzymuje. Z poruszających się mechanizmów mamy jeszcze kierownicę, tylne i przednie resory oraz trzy pudełka, w których możemy schować np. zapasowe klocki. Model po zbudowaniu wygląda bardzo okazale widać, że powstawał w porozumieniu z BMW z dbałością o detale. Mały minus za naklejki. Taki zestaw zasługiwał chociażby na gotowe klocki z logiem BMW a nie jego naklejanie.

Z rzadkich klocków mamy klocek numer 6268014, który pojawił się tylko w dwóch zestawach. A więc jest to dosyć łakomy kąsek.

Jeśli chodzi o alternatywną możliwość zbudowania modelu B to ja nie jestem fanem przebudów ale akurat w tym przypadku poduszkowco-motocykl jest całkiem kuszącą opcją i wygląda dosyć agresywnie chociaż nie na tyle by kupować drugi zestaw.

Zalety:
Bardzo ładny wygląd
Kolorystyka
Bardzo fajny model B

Wady:
Naklejki z logiem BMW
Budowa zbiornika palika
Ocena: 7,5/10 (biorąc pod uwagę zestawy Lego Technic)

Reasumując zestaw polecam przede wszystkim tym, którzy swoją kolekcję chcą uzupełnić o inne pojazdy niż maszyny budowlane czy samochody. Niczym was nie zaskoczy podczas budowania jeśli złożyliście kiedykolwiek jakiś większy zestaw Technic ale na pewno będzie wyróżniającym się pojazdem.

P.S jeżeli macie jakieś pomysły co można by opisać dodatkowo o zestawach LEGO dajcie znać.

#lego #legotechnic
Pobierz wiem_wszystko - Kolejny wpis:
https://skladamlego.blogspot.com/2020/03/40063-bmw-r-1...
źródło: comment_1584718894HWr4vJyYOzwSIq4Qs1v7ge.jpg
  • 3