•  

  Jakby ktoś zastanawiał się czy warto głosować na konfederację, a może uściślając na Krzysztofa Bosaka, który ją reprezentuje z perspektywy bitcoiniarza. Krótka odpowiedź: NIE.

  Krzysztof Bosak uważa, że bitcoin powinien być opodatkowany. Czyli jego zdaniem jeżeli pawlo ma X bitcoinów to Bosak woli, żeby pawlo wyjechał do Niemiec, kupił sobie tam mieszkanie, kupował kawę, jeździł na narty do Bawarii, a nie do Zakopanego. Czyli mówiąc krótko, lepiej, żeby bogaty zostawił pieniądze w innym kraju i tam napędzał gospodarkę niż, żeby nakręcał Polską gospodarkę. Typowe myślenie socjalisty, którym jest Bosak. Państwo MUSI położyć łapę na wszystkim co sie da.

  Trochę zdrowsze podejście chyba jednak ma dr Mentzen.

  Źródło? https://www.youtube.com/watch?v=4bviVRGhvJw
  Pytanie dot. krypto jakoś po 25 minucie, a o opodatkowaniu mówi w 28:50: Powinien być obowiązek odprowadzenia podatku.

  #bitcoin #konfederacja #korwin #pieniadze #podatki #polityka

  •  

   @rysiekryszard: To kto jeśli nie Bosak? Kidawa? Biedroń? Kolonko?

  •  

   @NiebieskiWStringach: Niestety nie ma na kogo, bo w Polsce nie ma uczciwej, rzetelnej, wolnorynkowej partii. Taka prawda.

   Konfederacja to mieszanka dwóch grup, a raczej trzech.

   Grupa 1: Narodowcy: Narodowi socjaliści czyli w sumie to samo jak pis. Po tym jak 500 plus wprowadzał pis i inne socjale to narodowcy prawie zeszli do podziemia. To pokazuje kim są. Ok, wiele kwestii narodowych nie mają złych, ale jednak ten totalny socjal u nich mnie się nie podoba.

   Grupa 2: Korwinowcy: Niby wolnorynkowi, co jest ok, ale to banda oszołomów. Korwin np. często kłamie, manipuluje, buduje politykę na anegdotkach, pieprzy, że nie ma globalnego ocieplenia i wiele innych pierdół. Nie jest poważnym politykiem.

   Grupa 3: Braun: Trudno mi powiedzieć. Nie znam jego postulatów odnośnie bitcoina. Inne niektóre ma sensowne, ale to jest ugrupowanie praktycznie podziemne bez żadnej siły przebicia i które jest wielką niewiaodmą. Braun to trochę dla mnie bardziej gawędziarz niż polityk.

   A poza tym w polskiej polityce jest dno. Nie ma w Polsce partii inteligentnej, wolnorynkowej, sensownej. Ważne, żeby w takim wypadku nie głosować niż głosować na mniejsze zło, bo może dzięki temu w przyszłości wypełni się ta luka.

  •  

   @rysiekryszard: ale czy Bitcoin jest dla Ciebie wyznacznikiem na kogo głosować?

  •  

   @NiebieskiWStringach: W dużej mierze tak. Bitcoin jest dla mnie synonimem wolności i jeżeli ktoś w kampanii mówi, że chce postawić łapę na tą wolność to pojawia się u mnie sprzeciw. Złoto nie ma podatku nawet w Polsce, bitcoin nie ma podatku w Niemczech i kilku innych krajach. Dlaczego w Polsce musi być podatek? Bo rząd rości sobie prawo do kontrolowanie wszystkiego, a banda dzbanów jeszcze im przyklaskuję. Tutaj na tagu byli pajace, którzy cieszyli się, że będzie podatek, bo będą wiedzieli ile trzeba oddać państwu xD. Śmiechu warte.

  •  

   @rysiekryszard: problem w tym że mało kto (a zwłaszcza politycy) rozumie czym jest Bitcoin. Dla większości z nich to metoda kupowania dziecięcej pornografii i narkotyków.

  •  

   @rysiekryszard jak dla ciebie bitcoin jest wyznacznikiem wolnosci to pozostaje mieć nadzieje ze jedyne głosowanie w jakim bierzesz udział jest to na gospodarza klasy

  •  

   @rysiekryszard

   pieprzy, że nie ma globalnego ocieplenia
   Dlaczego kłamiesz? On neguje jedynie, że człowiek go spowodował.

   Ale niech będzie, że neguje. To co cię obchodzi jego prywatna opinia, która nie jest w jego programie wyborczym? xD

  •  

   @Volki: Nie klamie tylko ty pierdzielisz głupoty i wybierasz od pajaca to co ci najbardziej pasuje. Prawda była taka, że dawniej pieprzył, że nie ma żadnego globalnego ocieplenia. Na szybko zdanie z 2012 roku:
   "A faceci niepotrafiący przewidzieć, jaka pogoda będzie za tydzień, zapewniają nas, że nadciąga Globalne Ocieplenie. Oby do wiosny!"
   Niejdnoznaczne, ale z pewnością jak poszukasz to znajdziesz bardziej jednoznaczne wypowiedzi z tamtego okresu, bo ja je dobrze pamiętam.

   Póżniej dalej z 2014 roku:
   "Globalne ocieplenie, o ile jest prawdziwe, nie jest skutkiem działalności człowieka.”

   Jak widać i to dobrze też pamiętam, że w okolicach roku 2015 zaczął zmieniać stanowisko i mówi, że może jest a może nie ma.

   Teraz czyli od kilku lat już pierdzieli, że oczywiście, że globalne ocieplenie jest, ale z pewnością nie przez człowieka. Nie chce mi się obalać jego argumentacji, bo jest taka chujowa, że szkoda mi czasu. To jest zwykły pajac, który przy nauce nie stał, a pieprzy jak jakiś mędrzec, który niby wszystko wie.

  •  

   @Volki: "„Czy jest globalne ocieplenie, to jeszcze wcale nie wiadomo. Ale jeżeli jest, na pewno nie ma nic wspólnego z działalnością człowieka."

   Kilka lat temu jeszcze nie wiedział xD, a naukowcy wiedzieli. Dobrze, że teraz wie, więc zrobił jakiś progres. Co za dzban xD.

  •  

   @Volki: Chyba tylko w twoim mózgu.

  •  

   @rysiekryszard: spędziłeś z pół godziny pisząc ten wysryw plus bogate odpowiedzi tylko po to żeby zaproponować jako rozwiązanie "hurr durr nie głosujmy wcale". Cytując Mentzena "XD".

   +: NijuGMD
  •  

   @rysiekryszard:

   Krzysztof Bosak uważa, że bitcoin powinien być opodatkowany.

   Chyba nie zrozumiałeś co mówił. Powiedział, że dochód powinien być opodatkowany, a bitcoin nie, bo to zabiłoby jego sens.

   Ja miałbym o wiele więcej powodów do niegłosowania na Bosaka z popieraniem podatku dochodowego na czele. Jako libertarianin miałbym powód do niegłosowania na niego za każdą jedną regulację dotyczącą czegokolwiek. Ale Konfederacja jest szansą na wolnościowców w przestrzeni publicznej, którzy utorują drogę do szerszego upowszechnienia się. Trzeba myśleć przyszłościowo, a nie tylko tu i teraz.

   A swoją drogą.

   Nie ma globalnego ocieplenia. Są zmiany klimatu.

  •  

   @kaaban: Chętnie poznam twoje argumenty dlaczego według ciebie nie jest.

  •  

   @Patelniaszczy: No jak nie ma na kogo głosować to po co głosować?

  •  

   @DanteTooMayCry: Zrozumiałem. Mówił, że na wyjściu z bitcoina (btc -> fiat) chciałby podatek. Dla mnie to skreśla go całkowicie.

  •  

   Nie ma globalnego ocieplenia. Są zmiany klimatu.

   @DanteTooMayCry: Te zmiany klimatu są globalne. To, że wskażesz mi region gdzie się oziębiło nie zmieni tego faktu.

  •  

   @rysiekryszard:

   Zrozumiałem. Mówił, że na wyjściu z bitcoina (btc -> fiat) chciałby podatek. Dla mnie to skreśla go całkowicie.

   Nie zrozumiałeś. Nic takiego nie powiedział. Powiedział o dochodzie -> "jeśli ktoś zarobi na tym realne pieniądze to powinien być jakiś obowiązek odprowadzenia podatku dochodowego. Czyli normalka jak jest ze wszystkim. Każdy zarobek jest opodatkowany. A Ty "Krzysztof Bosak uważa, że bitcoin powinien być opodatkowany". Macie nie tylko problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale nawet ze słuchaniem ze zrozumieniem.

   Oczywiście ja nie mówię, że to dobrze.

  •  

   @DanteTooMayCry: To chyba ty czegoś nie rozumiesz. Jeżeli kupię dzisiaj btc za 100 euro, za rok btc wzrośnie do 150 euro, ja sprzedam btc i będę miał 150 euro to muszę w Polsce zapłacić podatek. To chce też Bosak. W Niemczech nie zapłaciłbym nic.

  •  

   @rysiekryszard: Gdzie Wy się kurwa chowaliście. Ile razy można to samo? Napisałeś

   Krzysztof Bosak uważa, że bitcoin powinien być opodatkowany.

   A ja CI mówię, że nie. Mówi o opodatkowanym dochodzie, zarobku.

   Huj mają tutaj znaczenie Niemcy. Znaczenie ma to, że nie rozumiesz co ma być opodatkowane.

   Jak kupisz dziś dom, a za rok sprzedaż to też zapłacisz 17% podatku dochodowego.

   I enty raz mówię, że nie mówię, że to dobrze. To źle. Ale to nie ma znaczenia, bo ja Ci tylko tłumaczę, że nie rozumiesz co ma być opodatkowane.

  •  

   @DanteTooMayCry:

   Krzysztof Bosak uważa, że bitcoin powinien być opodatkowany.

   W domyśle, Krzysztof Bosak uważa, że wymiana bitcoina na fiat powinna być opodatkowana. I o tym cały czas piszę. A ty próbujesz się przypierdalać do słówek udająć, że nie rozumiesz.

  •  

   @rysiekryszard:

   W domyśle, Krzysztof Bosak uważa, że wymiana bitcoina na fiat powinna być opodatkowana

   Nie! Nie! I jeszcze raz nie!

   Dziecko może prostych zdań nie rozumieć, ale chłopie, ile Ty masz lat? Zatrzymaj się na chwilę i zastanów się chociaż przez moment nad Tym co próbuje Ci przekazać.

   Uważa, że każdy dochód powinien być opodatkowany.

   Ty cały czas mówisz, że chce, aby każdy przychód był opodatkowany co jasno powiedział, że nie.

  •  

   @DanteTooMayCry: ALE TO DALEJ NIC NIE ZMIENIA.

   Przychód - koszty = dochód

   Niezależnie czy ktoś opodatuje przychód czy dochod w wymianie btc -> fiat to robi ŹLE, bo są kraje gdzie na ma opodatkowane przychodu ani dochodu. O tym cały czas piszę.

  •  

   @DanteTooMayCry: Albo inaczej, czy w Polsce opodatkowany jest dochód lub przychód ze złota?

  •  

   @DanteTooMayCry: Pytam o osobę prowatną, działającą tylko w swoim imieniu, a nie o jakieś firmy itp.

  •  

   @rysiekryszard:

   Po pierwsze. Używaj opcji edycji, jeśli nie potrafisz wszystkich myśli zebrać do kupy naraz.

   Po drugie- oczywiście, że tak:
   https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/pit/310009,Podatek-dochodowy-od-inwestycji-w-zloto.html
   Ale, są "ale".

   Po trzecie:

   to robi ŹLE

   Cały czas piszę, że to źle, ale to nie ma znaczenia, bo nie o to chodzi.

   Po czwarte - zmienia to wszystko, bo jeśli nie masz dochodu to nie zapłacisz nawet grosza. A to co Ty napisałeś oznaczałoby, że zapłacisz za każdym razem jak do ręki dostaniesz FIATy co jest bzdurą. Próbuje Ci to od początku uzmysłowić, ale jesteś jak beton.

  •  

   @DanteTooMayCry:

   Po pierwsze. Nie będę używał, bo nie mam wsparcia tej opcji w mojej przeglądarce.

   Po drugie. Nie chcę mi się czytać i nie interesują mnie spory prawne i jakieś interpretacje prawne, które wymyśliły sobie jakieś dzbany. Życie jest zbyt krótkie na takie coś.

   Po czwarte. Bawisz się w czepianie się słówek i pokazywanie, że musi wyjść na twoje. Mnie cały czas chodzi o to, że groszą nie zapłacę za jakąkolwiek wymianę btc -> fiat, bo nie mam takiego zamiaru. Jak będzie trzeba to nie sprzedam nigdy btc.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @DanteTooMayCry:

   Ty jesteś dzban. Pytasz czy dochód ze złota jest opodatkowany w Polsce, bo twierdzisz, że nie.

   Nie pytam. To ty cały czas próbujesz wywołać dyskusję. Nie opchodzi mnie co jest opodatkowane, obchodzi mnie jak ma być opodatkowany bitcoin. Resztę twojego wpisu nie czytałem i od razu usunąłem z powodu braku kultury.

  •  

   @rysiekryszard: Brawo... chyba wreszcie dotarło jakie pierdolisz głupoty, więc wpis skasowany, bo dysonans poznawczy nie pozwala Ci tego zaakceptować i trzeba się jakoś miksować kasując post.

   Nie pytam. To ty cały czas próbujesz wywołać dyskusję.

   Naprawdę masz problemy ze sobą, Twoje słowa:

   Albo inaczej, czy w Polsce opodatkowany jest dochód lub przychód ze złota?
   Pytam o osobę prowatną, działającą tylko w swoim imieniu, a nie o jakieś firmy itp.


   Kończę to, bo nie ma sensu z Tobą rozmawiać, szczególnie jak kasujesz. Nie masz pojęcia o czym dyskutujesz i pierdolisz same głupoty. Sam sobie zaprzeczasz i nie masz podstawowej wiedzy. Jak reszta ferajny z tagu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h