Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ekonomia #gospodarka #pieniadze #polska #europa #koronawirus #covid19 #gielda #heheszki #niepopularnaopinia #wroclaw

Ciesze się jak małe dziecko w Disneylandzie. Moi "znajomi" i "koledzy z pracy" mieli mnie w dupie przez cały rok, wyśmiewali mnie jak im mówiłem że kupowanie najnowszej komórki to nie jest najlepszym ruchem, że może zaoszczędzić troche pieniędzy na gorsze czasy, że branie TRZECIEJ hipoteki to naprawdę nie jest świetny pomysł, że może zrobić zapasy jedzenia, że może fajnie byłoby wymienić złotówki na inne waluty, że może nie robić 3go bombla gdy tylko jedna osoba pracuje i to nie w jakiejś niesamowitej branży. Zostałem wyśmiany i ogólnie dostałem łatkę świra.

Teraz się ciesze jak dziecko bo wszystko o czym mówiłem się spełniło. Teraz tylko czekać aż ta fala recesyjna ze Stanów połączona z Polską stagflacją trafi w nasze społeczeństwo i bezrobocie strzeli do 20-30% (Na 40M kraj pracuje 16,94M osób). Wyczekuje na te pękające dups(a "kolegów", kolegów januszy i kolegów z 3ma hipotekami.

Wszystkie moje akcje sprzedałem na początku lutego (na plusie ponad 25,000 euro). Zapasy żywności, wody, leków, maseczek które kupiłem rok temu dobrze się mają. W złotówkach mam tylko pare tysięcy. Złoto fizyczne w sejfie. Praca zdalna z domu i stabilna.

Te żmije które się ze mnie wyśmiewały teraz mnie proszą o porade " GDZIE LOKOWAC GOTOWKE!!!! CZY BTC?! MOZE REIT!?!?, CZY JUZ WYSTAWIAC CESJE LEASINGU"

Siedzę, popijam Jacka, oglądam Devs z żoną i jednym palcem blokuje ich wiadomości.

PS: A najgorsze jest jak #januszebiznesu nie są w stanie odłożyć pieniędzy tylko ciągle żyją na granicy a później muszą zakładać zrzutki... Dojutra we Wrocław prosi o "pomoc". chlip chlip chlip... site

( ͡ ͜ʖ ͡) pięknie jest mieć racje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: Kryzys odbije się na wszystkich i nikogo nie ominie. Nawet ci którzy się do niego przygotowali, mają oszczędności itp odczują negatywne skutki. Po prostu zminimalizują straty co nie znaczy, że ich nie poniosą. Na tym polega #!$%@?ść kryzysu właśnie. Nawet ktoś bardzo bogaty typu Kulczyk będzie przez to tracił a oni mają dużo większe możliwości by bronić się przed negatywnymi skutkami receji.

Cieszenie się z niego bo wyszło na twoje
TutajOP: @dziadeq: Niestety ale nie tylko gimbaza używa mirko. 30+ też tutaj są (ale się czuje staro)

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: tak, dotknie wszystkich, a jak nie osobiście to kogoś z rodziny. Ale tak jak powiedziałeś, można było się na to przygotować. Ja tak postąpiłem i teraz się ciesze bo wiem że mogę nawet 5 lat nie pracować a rachunki, jedzenie i przyjemności (podróże) będą pokryte z oszczędności i inwestycji.

Oczywiście, nie
i teraz się ciesze


@AnonimoweMirkoWyznania: Co jest debilizmem. Ja jestem zabezpieczony na wypadek kryzysu. Już zacząłem wprowadzać pierwsze działania które pozwolą mi przetrwać cięższy okres, mam spore oszczędności z głodu nie umrę nawet jakby kryzys trwał dwa lata ale wiesz co? Wcale się nie cieszę, bo ja w przeciwieństwie do ciebie rozumiem jak ekonomia działa.

Po pierwsze nie przewidzisz skutków kryzysu ani tego jak będzie intensywny. To okres niepewności, który udziela
@AnonimoweMirkoWyznania jedyną osobą, którą boli dupa jesteś od samego początku ty :) zdrowy psychicznie człowiek nie czerpie przyjemności z cudzych problemów, ale komuś jak widać kompleksy #!$%@?ło poza skalę... BTW widać, że zawodowo nie zajmujesz się rynkiem instrumentów finansowych, taka bezdenna głupota bije z tego posta i brak jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego, że głowa mała, naprawdę myślisz, że twoje działania są racjonalne i mądrzejsze niż twoich kolegów? Że też ci nie wstyd pisać
TutajOP: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

To jest właśnie brak wiedzy ekonomicznej + januszostwo


Ale to chyba mówisz o nich a nie o mnie? Branie kredytów pod kreske i życie od 1 do 1 chyba nie jest genialnym ekonomicznym posunięciem.

A co do Twojego mema to jeżeli od roku mówiłbym sąsiadowi że ma nierówne schody i musi je naprawić a on by mnie wyzywał to uwierz mi że jakby się z nich zwalił to
TutajOP: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @donw: Wy natomiast się super znacie na rynkach finansowych... I tutaj Was zadziwie ale pracuje w bankowości inwestycyjnej ( ͡ ͜ʖ ͡)

Oczywiście że nei da się przewidzieć skutków ekonomicznych, tak samo jak nie da się przewidzieć daty recesji. Ale da się na nią jakoś przygotować - dywersyfikując swoje dochody, dywersyfikując inwestycje, oszczędzając, inwestując z bonds, shortowaniem indeksów itd.

Nie osiągniesz pożytków