•  

#anonimowemirkowyznania
    #ekonomia #gospodarka #pieniadze #polska #europa #koronawirus #covid19 #gielda #heheszki #niepopularnaopinia #wroclaw

Ciesze się jak małe dziecko w Disneylandzie. Moi "znajomi" i "koledzy z pracy" mieli mnie w dupie przez cały rok, wyśmiewali mnie jak im mówiłem że kupowanie najnowszej komórki to nie jest najlepszym ruchem, że może zaoszczędzić troche pieniędzy na gorsze czasy, że branie TRZECIEJ hipoteki to naprawdę nie jest świetny pomysł, że może zrobić zapasy jedzenia, że może fajnie byłoby wymienić złotówki na inne waluty, że może nie robić 3go bombla gdy tylko jedna osoba pracuje i to nie w jakiejś niesamowitej branży. Zostałem wyśmiany i ogólnie dostałem łatkę świra.

Teraz się ciesze jak dziecko bo wszystko o czym mówiłem się spełniło. Teraz tylko czekać aż ta fala recesyjna ze Stanów połączona z Polską stagflacją trafi w nasze społeczeństwo i bezrobocie strzeli do 20-30% (Na 40M kraj pracuje 16,94M osób). Wyczekuje na te pękające dups(a "kolegów", kolegów januszy i kolegów z 3ma hipotekami.

Wszystkie moje akcje sprzedałem na początku lutego (na plusie ponad 25,000 euro). Zapasy żywności, wody, leków, maseczek które kupiłem rok temu dobrze się mają. W złotówkach mam tylko pare tysięcy. Złoto fizyczne w sejfie. Praca zdalna z domu i stabilna.

Te żmije które się ze mnie wyśmiewały teraz mnie proszą o porade " GDZIE LOKOWAC GOTOWKE!!!! CZY BTC?! MOZE REIT!?!?, CZY JUZ WYSTAWIAC CESJE LEASINGU"

Siedzę, popijam Jacka, oglądam Devs z żoną i jednym palcem blokuje ich wiadomości.

PS: A najgorsze jest jak #januszebiznesu nie są w stanie odłożyć pieniędzy tylko ciągle żyją na granicy a później muszą zakładać zrzutki... Dojutra we Wrocław prosi o "pomoc". chlip chlip chlip... site

(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) pięknie jest mieć racje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri

+: bajkizbajki, Bonetti +12 innych
    •  

Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących

+: Abram
    •  

Te żmije które się ze mnie wyśmiewały teraz mnie proszą o porade " GDZIE LOKOWAC GOTOWKE!!!! CZY BTC?! MOZE REIT!?!?, CZY JUZ WYSTAWIAC CESJE LEASINGU"

@AnonimoweMirkoWyznania: No, wstałeś, zesrałeś się - a teraz wracaj do walenia koniucha

•  

@Qtko dla takich komentarzy przeglądam wykop XDD

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@AnonimoweMirkoWyznania:
      Powiedziałbym, że dobry bait, ale wiem, że to nie bajt. Autor pisze poważnie swoje urojenia, więc jedynie:
      Wstawaj, zesrałeś się

•  

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: niby racja ale prawda jest taka, że masz 17 lat i koronawirusowe ferie w domu i ci się nudzi

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Kryzys odbije się na wszystkich i nikogo nie ominie. Nawet ci którzy się do niego przygotowali, mają oszczędności itp odczują negatywne skutki. Po prostu zminimalizują straty co nie znaczy, że ich nie poniosą. Na tym polega chujowość kryzysu właśnie. Nawet ktoś bardzo bogaty typu Kulczyk będzie przez to tracił a oni mają dużo większe możliwości by bronić się przed negatywnymi skutkami receji.

Cieszenie się z niego bo wyszło na twoje i możesz w internecie powiedzieć "a nie mówiłem?" jest debilizmem.

•  

3go bombla

3ma hipotekami

@AnonimoweMirkoWyznania: "trzygo bombla", "trzyma hipotekami". Może najpierw zajmij się dokształceniem z kategorii języka ojczystego?

P.S. Ciekawi mnie czy inne nacje też są takimi zawistnymi skurwysynami, czy tylko u nas się takie ścierwa trafiają.

•  

@Krupier: To jest właśnie brak wiedzy ekonomicznej + januszostwo

źródło: obraz.png

•  

heheszek: @Qtko: @donw: Was i wszystkich Was plusujacych dupki bolą? Kredycik na ile lat macie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakbym słyszał znajomych co z zazdrości teraz i ze swojej głupoty przeklinają tych co to mówili o recesji od miesięcy.

Zaakceptował: LeVentLeCri

•  

TutajOP: @dziadeq: Niestety ale nie tylko gimbaza używa mirko. 30+ też tutaj są (ale się czuje staro)

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: tak, dotknie wszystkich, a jak nie osobiście to kogoś z rodziny. Ale tak jak powiedziałeś, można było się na to przygotować. Ja tak postąpiłem i teraz się ciesze bo wiem że mogę nawet 5 lat nie pracować a rachunki, jedzenie i przyjemności (podróże) będą pokryte z oszczędności i inwestycji.

Oczywiście, nie mam BWM ani 300 metrowego domu ale mam spokój duszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jak będzie się wszystko walić to będe piwko popijał i nie zawisnę na gałęzi.... jak to zrobił kolega kolegi który nie mógł spłacić hipoteki frankowej.

+: delbana
    •  

tutajOP: @Krupier: Ale jak oni się ze mnie śmiali przez ostatni rok to wszystko spoko prawda? To oni już nie są zawistnymi ścierwami?

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli się z ciebie śmiali to są co najwyżej prostakami i burakami. Nie widziałem byś wspomniał, żeby życzyli ci źle tak jak ty teraz życzysz im. A ktoś, kto komuś życzy źle jest typowym januszem.

•  

i teraz się ciesze

@AnonimoweMirkoWyznania: Co jest debilizmem. Ja jestem zabezpieczony na wypadek kryzysu. Już zacząłem wprowadzać pierwsze działania które pozwolą mi przetrwać cięższy okres, mam spore oszczędności z głodu nie umrę nawet jakby kryzys trwał dwa lata ale wiesz co? Wcale się nie cieszę, bo ja w przeciwieństwie do ciebie rozumiem jak ekonomia działa.

Po pierwsze nie przewidzisz skutków kryzysu ani tego jak będzie intensywny. To okres niepewności, który udziela się nawet dobrze zabezpieczonym bo zwyczajnie ciężko jest planować przyszłe działania. Nawet jak jesteś zajebiście przygotowany to musisz się powstrzymać od dalszego działania w większości spraw.
      Po drugie. Kryzys oznacza uszczuplenie twojego zabezpieczenia. W mniejszym lub większym stopniu tego nie wiesz, ale zawsze powoduje pewne straty w zagregowanym kapitale i oszczędnościach które przygotowałeś na czarną godzinę. Kryzys dotyka każdą branże. Nawet jeśli ty nie stracisz pracy i nie będziesz musiał żyć z zaskórniaków to odbije się to na tobie w inny sposób (wzrost cen żywności, zmniejszenie wpływów za twoją pracę itp). W czasach kryzysu nie ma branży której ten by nie dotyczył poza branżą pogrzebową.
      Po trzecie i najważniejsze. Nie osiągniesz pożytków które normalnie mógłbyś osiągnąć w tym czasie gdy cała gospodarka dobrze prosperuje, a twój kapitał nie może być spożytkowany na inwestycje długoterminowe co spowoduje, że twój kapitał nie może zarabiać tyle ile by mógł.

Już pomijam zupełnie kwestię tego, że jesteś zwyczajną parówą która cieszy się z tego, że innym w okół będzie się działo źle. Jakbyś choć trochę kumał jak działa gospodarka i ekonomia to doskonale byś wiedział, że biznes najlepiej się robi w czasach gdy wszystkim się powodzi a twój sukces zależy od sukcesu innych. To już nie są czasy gospodarki XIX wiecznej gdy biznes tworzyło się kosztem innych. W czasach gobalizacji to współpraca pomiędzy podmiotami daje największe zyski. A im bogatszy jest twój kontrahent tym więcej skłonny jest zapłacić tobie i tym samym ty jesteś bogatszy. A jak jest kryzys to w aktualnej gospodarce gdzie masz duże powiązanie gospodarcze i zależności globalne wszyscy tracą.

Sorry. Może się zabezpieczyłeś. Może mądrze jadłeś małą łyżeczką zamiast chochlą w czasach prosperity ale jeśli bawi cię sytuacja gdy czeka nas kryzys i jesteśmy w recesji i cieszysz się z tego to ty zwyczajnie nie kumasz ekonomii nic za nic.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania jedyną osobą, którą boli dupa jesteś od samego początku ty :) zdrowy psychicznie człowiek nie czerpie przyjemności z cudzych problemów, ale komuś jak widać kompleksy wyjebało poza skalę... BTW widać, że zawodowo nie zajmujesz się rynkiem instrumentów finansowych, taka bezdenna głupota bije z tego posta i brak jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego, że głowa mała, naprawdę myślisz, że twoje działania są racjonalne i mądrzejsze niż twoich kolegów? Że też ci nie wstyd pisać takich bzdur...

•  

TutajOP: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

To jest właśnie brak wiedzy ekonomicznej + januszostwo

Ale to chyba mówisz o nich a nie o mnie? Branie kredytów pod kreske i życie od 1 do 1 chyba nie jest genialnym ekonomicznym posunięciem.

A co do Twojego mema to jeżeli od roku mówiłbym sąsiadowi że ma nierówne schody i musi je naprawić a on by mnie wyzywał to uwierz mi że jakby się z nich zwalił to bym się śmiał (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Zaakceptował: marcel_pijak

•  

TutajOP: @Alorotom: Tak sobie myśle że Twój komentarz ten był troche za wcześnie. Napisz go za 2 miesiące gdy gospodarka totalnie upadnie i wtedy spytaj się "chciałbym wiedzieć co teraz mają w głowie ludzie co nas od foliarzy wyzywali w styczniu xD czy majtki pełne? czy 24 rolki papieru wykupione? Hej odezwijcie się xD"

•  

TutajOP: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @donw: Wy natomiast się super znacie na rynkach finansowych... I tutaj Was zadziwie ale pracuje w bankowości inwestycyjnej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Oczywiście że nei da się przewidzieć skutków ekonomicznych, tak samo jak nie da się przewidzieć daty recesji. Ale da się na nią jakoś przygotować - dywersyfikując swoje dochody, dywersyfikując inwestycje, oszczędzając, inwestując z bonds, shortowaniem indeksów itd.

Nie osiągniesz pożytków które mógłbyś osiągnąć w czasie gdy cała gospodarka dobrze prosperuje a twój kapitał nie może być spożytkowany na inwestycje długoterminowe.
      W 100% się zgadzam. Ale ostatnie 10 lat bull run było całkiem ciekawe - musiało to się kiedyś skończyć. Teraz czekać na dołek i zacząć ponownie kupować (zaraz powiesz "ale nikt nie wie kiedy jest dołek!" No i masz racje, dlatego warto kupować co jakiś czas po trochu)

a dupa mnie nie boli tylko tych wszystkich januszy którzy nie zabezpieczyli się na kryzys (i najwyraźniej Was też boli).

brak jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego

Rzeczywiście, będę przygotowywał się super merytorycznie do postu o północy na AMW... Obudź się kolego, chciałem tylko napisać o januszach których pupy bolą bo kupili mercedesa zamiast volvo a teraz "BAILOUT" "NIE PLACMY VAT BO NIE MAMY Z CZEGO" (ja to nazywam życiem na granicy)

•  

Teraz się ciesze jak dziecko

@AnonimoweMirkoWyznania: a powinienes sie leczyc.

•  

•  

Ale to chyba mówisz o nich a nie o mnie?

@AnonimoweMirkoWyznania: Mówię o tobie.

Branie kredytów pod kreske i życie od 1 do 1 chyba nie jest genialnym ekonomicznym posunięciem.

Nie piszę o ich lekkomyślnym podejściu jakbyś nie zauważył tylko o twoim elementarnym braku wiedzy ekonomicznej.

to jeżeli od roku mówiłbym sąsiadowi że ma nierówne schody i musi je naprawić a on by mnie wyzywał

Jak komuś wpierdalasz się w portfel nie dziw się, że cie nie lubi.

I tutaj Was zadziwie ale pracuje w bankowości inwestycyjnej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

No super, że pracujesz w bankowości inwestycyjnej i co z tego skoro nawet podstawowych mechanizmów ekonomicznych nie rozumiesz. Akurat w takim wypadku to na twoim miejscu wstyd by mi się było przyznawać, że dalej gówno wiem.

Ale da się na nią jakoś przygotować

I to cię cieszy? Zobrazować ci jak się zachowujesz? Więc wytłumaczę na prostym przykładzie jak dziecku:

Tłumaczysz sąsiadowi, że zbliża się huragan i trzeba sie przygotować. On cię nie słucha. Ty zabijasz okna deskami, popraiwasz dachówki itp. Huragan nadchodzi i sąsiad ma powybijane wszystkie okna i nie ma dachu. Ty masz kilka okien wybitych ale nie wszystkie, trochę dachówek zerwanych do naprawy i zalaną piwnicę a mimo to nadal się cieszysz jak debil napawając się, że wyszło na twoje. Takie zachowanie jest jeszcze debilniejsze niż jego lekkomyślność i jak najbardziej świadczy o twoim braku wiedzy.

W kryzysie nie ma nic dobrego ani nic zabawnego. A to, że się cieszysz bo w końcu drugi będzie miał gorzej mimo, że sam też dostaniesz po dupie to jest właśnie typowe myśllenie janusza. "Nie ważne, że ja też dostałem po dupie, ważne że sąsiad ma gorzej". Tfu na ciebie. Gardzę takimi ludźmi.

•  

TutajOP: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Widze że nadal nie widzisz clou mojego wpisu. Zabrakło Ci jednego ważnego zdania w Twoim opowiadaniu więc poprawiłem

Tłumaczysz sąsiadowi, że zbliża się huragan i trzeba sie przygotować. On cię nie słucha. Zwołuje innych sąsiadów i się razem nabijają i wyśmiewają Twoje przygotowania nazywając mnie idiota, foliarzem, januszem i że dlaczego nie robie entego bombelka. "a ja wole mieć nową komórke niż zabezpieczony dach" Ty zabijasz okna deskami, popraiwasz dachówki itp.

I tak, po tym wszystkim ciesze się że mi zalało tylko piwnice a sąsiad który mnie wyzywał nie ma dachu.

A w ogóle to po jakiej części mojego wpisu uważasz mnie za ekonomicznego idiote? I czy naprawdę sądzisz że taka recesja nie jest dobra dla świata? Przecież nic nie może iść w góre nieskonczenie... Amerykańskie buybacki osiągneły prawie 1T USD w zeszłym roku i część tej kwoty była z kredytów. Firmy zamiast inwestować w swoich pracowników, w RnD, w nowe filie, kurde nawet wolontariat to sztucznie pompowały sobie cene na giełdzie. Niezliczones amerykańskie firmy używały Uyghurskich niewolników w Chinach tylko żeby ciąc koszty jak najbardziej cyk - link

pokaż spoiler Wołam obserwujących: @Abram

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: stary wierze we wszystko co napisałes. c owiecej po tym wnosze ze jestes calkowicie z mojej bajki. tez mam podobnie. moze nie bezposredni moi znajomi ale znajomi znajomych- zadluzanie sie pod korek, wakacje, telefoniki. a tu nagle placz:) a to dopiero poczatek. wczoraj np czytalem ze w takiej Irlandii moze wyparowac 400k miejsc pracy. A kraj ma niecale 5mln mieszkanoc. a coz dopiero w krajach naprawde wysokorozwinietych. wystarczy ze Niemcy, Francja i USA beda na rowni pochylej, a juz sa.....to my lecimy z nimi z uwagi na powiazania gospodarcze. ja mam juz wszystko ulozone, domy, mieszkanie na wynajem, oszczednosci. zero kredytu:) moze nie latam na Hawaje ale ma calkowity spokoj. W zasadzie to na mojej pensji moze zyc cala nasza rodzina. zastanawiam sie teraz nad wejscie na gielde bo jak wiadamo gdzie leje sie krew z leszczy tam inni korzystaja. POwodzenia i gratuluje rozumu. a Inni? a chuj nimi

•  

Widze że nadal nie widzisz clou mojego wpisu

@AnonimoweMirkoWyznania: Doskonale je widzę. To ty nie widzisz nic złego w swoim myśleniu bo jesteś zwyczajnie zadufany w sobie.

Zabrakło Ci jednego ważnego zdania w Twoim opowiadaniu więc poprawiłem

@AnonimoweMirkoWyznania: Nie zabrakło. Wiem co chciałem napisać i to napisałem.

ciesze się że mi

@AnonimoweMirkoWyznania: Ty się nie cieszysz, że straty będą male tylko, że wyjdzie na twoje mimo, że wszystko się w okół będzie pieprzyć. To jest idiotyczne myślenie.

A w ogóle to po jakiej części mojego wpisu uważasz mnie za ekonomicznego idiote?

@AnonimoweMirkoWyznania: Po tym:

Ciesze się jak małe dziecko w Disneylandzie

I czy naprawdę sądzisz że taka recesja nie jest dobra dla świata?

Recesja nigdy nie jest dobra. Mogą być pewne zalety ale to tak jak myśleć, że pandemia jest dobra bo umrą stare baby i zus trochę zaoszczędzi. Takie myślenie jest debilne i właśnie pokazuje jak mało wiesz o ekonomii. Recesja zawsze jest zjawiskiem niepożądanym, negatywnym która odbija się niekorzystnie na wszystkich ludziach.

Przecież nic nie może iść w góre nieskonczenie

@AnonimoweMirkoWyznania: To, że w gospodarce masz cykliczność koniunkturalną i recesja występuje na przemian z ożywieniem nie zmienia faktu, że recesja jest zła. W historii świata masz czasy względnego pokoju i wojen. To też jest naturalne i zzawsze będzie to występować. Ale tylko debil cieszy się na nadejście wojny bo przecież i tak wystąpi. Takim myśleniem ty się cechujesz. Zwyczajnie nie wiesz na czym polega recesja i kryzys i w jaki sposób dotyka gospodarkę.

Firmy zamiast inwestować w swoich pracowników, w RnD, w nowe filie, kurde nawet wolontariat to sztucznie pompowały sobie cene na giełdzie

Wycena firm na giełdzie zależy od inwestorow. A dwa, że strata pieniędzy wcale nie pomoże w tym, żeby zmienić tą sytuację.

Jesteś tak ograniczony jak w klasycznym przykładzie ze szklarzem. Wg ciebie strata spowodowa wybiciem szyby u piekarza jest dobra bo szklarz zarobi. Nie potrafisz dostrzeć tego, że w konsekwencji wszyscy na tym wybiciu szyby tracą. A nie potrafisz tego zrobić bo zwyczajnie o ekonomii nie masz pojęcia.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ujawnij się
    #przegryw #kanalsportowy

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (52)

Ekipa Friza - właśnie podarowali 100 tysięcy złotych polskim szpitalom na walkę z koronawirusem. Dodatkowo urchomili zbiórkę na zrzutka.pl (docelowo na milion złotych, już mają 100k) w tym samym celu.
    Szanujesz, plusujesz.
    #oswiadczenie #truestory #polskiyoutube #friz #koronawirus

odpowiedzi (83)

Speed bench 190kg 10x3... Rzucałem jak szmatą, torpeda po prostu. Zadowolny jestem, bardzo.

Na nagraniu seria, czwarta, siódma i dziesiąta. Pierwsze 4 serie bardzo wąskim chwytem, 3 kolejne odległość kciuka od gładkiej części gryfu, i 3 ostatnie mały palec przy znacznikach. Wszystkie serie z zatrzymaniem na klacie dłuższym czy krótszym.

Przerwy 90-120s, już pod koniec dały się we znaki i ostatnia seria troszkę wolniejsza. Do tego też trochę napięcia uciekało bo dopiero pod koniec zorientowałem się że wydycham powietrze, zamiast robić serie na bezdechu, to do poprawy.

Cały trening
    Speed bench 190kg 10x3
    Low incline db bench 5x15
    Vgrip lat pulldown 4x8 + 2x20
    DB triceps extension 3x10 + Band pushdown 3x20
    Rope hammer curls 3x20
    Facepull 3x20

Do tego naprawdę urosły mi plecy ostatnio, ale co się dziwić... w samym tym tygodniu na plecy zostały przerzucone 35 TONY. A to tylko z serii roboczych i większych ćwiczeń :)

Teraz czas na regeneracje, dzień przerwy i od poniedziałku znowu jazda. A no i tak natural zaznaczyć muszę, bo zaraz ktoś będzie pytał :)

#strongaf #silownia #mirkokoksy #pokazforme #mikrokoksy #sport
    pokaż całość

odpowiedzi (159)