Wpis z mikrobloga

Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam pytanie odnośnie #woocommerce. Mam na WC #wordpress sklep z kilkoma produktami i wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że produkty mają sporo wariantów. I wszystko działa ok, dopóki nie wejdzie się w produkt. Jeden z nich ma kilkaset wariantów, co powoduje, że czas jego wczytywania to nawet 20 sekund ( ͡° ʖ̯ ͡°). Próbowałam już różnych wtyczek, cache, memory limit, znalazłam na zagranicznych stronach różne funkcje do przetestowania - wszystko na nic. Wordpress i WooCommerce aktualny, wtyczek mało - problem tylko w tych wariantach. Tutaj https://www.wpintense.com/2019/07/06/my-journey-fixing-woocommerce-slow-speed-with-many-variations-part-1/ znalazłam powód ( #mysql), ale niestety jego przygoda kończy się na części pierwszej i tam też nie ma rozwiązania. Nie mam już pomysłu ( ͡° ʖ̯ ͡°) najlepsza rada jaką znalazłam to nie używać wariantów, ale niestety w przypadku moich produktów nie mam takiej opcji. Czy ktoś może miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?
  • 19
@kizimajaro: jak duża jest Twoja baza? Gdzie masz hosting? W takich przypadkach lepiej korzystać z SSD do tego cache bazy i powinno się polepszyć. Próbowałaś jakiegoś Redisa albo Memcached? Może Twój dostawca to oferuje.
@kizimajaro: To, co znalazłaś jako part 1, to mniej więcej to, co trapi wordpressa (a więc i woocommerce). Na podstawie porąbanych założeń wyszedł system, który powali na kolana każdy serwer.

Jedyne sensowne wyjście (niestety dość mocno kolidujące z tym jak działa aktualizacja wtyczek) jest takie, że miejsca z wariantami należy przepisać tak, żeby wykonywały kilka operacji, a nie kilkaset tysięcy.

Edit: i mniej więcej dlatego nie ma part 2. Jak się
@kizimajaro: Wrzuć do swojego szablonu kopię pliku od kategorii (podkatalog /themes/szablon/woocommerce/), a następnie wyrzuć z kopii wyliczanie minimalnej i maksymalnej ceny dla suwaka filtrowania po cenie. Potem wywal sam suwak.
Jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie zdiagnozować problem przy pomocy xdebuga i query monitora.
@januzi: ja chyba w ogóle tego nie ogarniam nawet o czym piszesz.. nie wiem jak mam wyrzucić wyliczanie ceny minimalnej, o jaki suwak chodzi bo przy produkcie ja nie mam żadnych suwaków. A to tylko karta produktu z wieloma wariantami tak długo się ładuje