Wpis z mikrobloga

Mirki, rozliczam właśnie epit. Chcę odliczyć darowiznę na cele pożytku publicznego i krew. W poz. 15 z pit/o wpisuję wartość krwi, poz. D. 4 z pit/o kwotę jaką przekazałem na fundację, a w poz. 11 z pit/o co wpisuje? Łączną kwotę krew plus fundacja?
#podatki #pit #pytanie
  • 3
@Tommy_Shelby:
W poz. 15 wartość krwi. W części D.1., nazwa obdarowanego: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w XXX i jeszcze raz wartość krwi.
W poz. 11 wartość przekazanej darowizny na fundację. W części D.2., nazwa obdarowanego: Fundacja Takaiowaka i jeszcze raz wartość darowizny.
Dzięki wielkie ;) musiałem chyba inaczej przypisać listę obdarowanych bo wcześniej miałem błąd w formularzu. A jeszcze mam pytanie, na jakiej zasadzie jest przeliczane? Po wprowadzeniu ulgi na ok 150zl kwota którą muszę doplacic do urzędu skarbowego zmniejszyła się raptem o parę złotych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tommy_Shelby: bo odzyskujesz tak naprawdę około 17%darowizny. Jeśli miałeś 200pln podatku do dopłaty a 100zł darowizny to zmniejsza ona kwotę do zapłaty o (stawka podatku)x(kwota darowizny), czyli o 17.75 zł.