•  
    Tylko_szczera_prawda

0

Jeżeli ktoś ma okres wypowiedzenia 3 miesiące, to w jakich okolicznościach można go zwolnić szybciej?
    #praca #pytanie

•  

@Tylko_szczera_prawda: Za porozumieniem stron albo w przypadku rażącego naruszenia obowiązków przez pracodawcę.

+: taktoto, Tylko_szczera_prawda +2 innych
    •  
      Tylko_szczera_prawda

0

@Polinik: A jak się pracownik nie zgodzi za porozumieniem stron, to nic mu się nie zrobi? Będzie musiał minąć okres 3 miesięcy?

•  

@Polinik lub pracownika ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zależy kto chce się kogo pozbyć

•  

@Tylko_szczera_prawda tak. Może go zwolnić ze świadczenia pracy, ale zapłacić za to i tak

+: Tylko_szczera_prawda
    •  

A jak się pracownik nie zgodzi za porozumieniem stron, to nic mu się nie zrobi? Będzie musiał minąć okres 3 miesięcy?

@Tylko_szczera_prawda:
      A sorry, źle odczytałem pytanie, myślałem, że jako pracownik kombinujesz jak dać dyla.
      Tak, jak się nie zgodzi to musi minąć okres wypowiedzenia.

Jak się nie zgodzi to możesz jechać po bandzie typu "likwidacja stanowiska", ale to oznacza że:
      a) jak nie zlikwidujesz stanowiska tylko zatrudnisz kolejną osobę to się nie wybronisz przed Sądem Pracy
      b) musisz wypłacić odprawę

Albo zbierać haki i zwolnić dyscyplinarnie pod gównopretekstem, ale to ponownie -- śliskie i będzie trudne do wybronienia przed Sądem Pracy.

Zawsze możesz też mu dać wypowiedzenie, ale bez obowiązku świadczenia pracy -- płacisz mu normalnie, ale ma już wolne.

+: Tylko_szczera_prawda, Tytanowy_Lucjan +1 inny
    •  
      Tylko_szczera_prawda

0

@Polinik: Dobrze odczytałeś pytanie, jestem pracownikiem.Prawdopodobieństwo że mnie zwolnią jest bardzo małe, ale tak z ciekawości pytam, bo nie wiadomo co wyjdzie z tego całego chaosu...

•  

@Tylko_szczera_prawda:
      Pracownik jest dobrze chroniony, nie jest go łatwo wywalić, jeżeli wypełnia obowiązki.
      Do tego miej na uwadze, że przy 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia leci on od pierwszego dnia następnego miesiąca, więc takie wypowiedzenia daje się pracownikowi pod koniec miesiąca.
      Jakby dali Ci na początku kwietnia, to w kwietniu zatrudnienie leci normalnie, okres wypowiedzenia z początkiem maja, więc masz 4 miesiące pracy.

Więc jakby w przyszłym tygodniu wzywali na rozmowę to czuwaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Tylko_szczera_prawda, taktoto
    •  
      Tylko_szczera_prawda

0

@Polinik: Ok, dzięki.