Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny

Witam. Nie jestem już w stanie prowadzić rankingu miast - pomimo odczekania prawie doby, nie mam pewnych informacji w niemal 60% przypadków, a skala choroby wybija się mocno w górę. Media lokalne również po wczorajszym peaku zaczęły podawać niesprawdzone informacje. Jestem zmuszony do przejścia na ranking województw, gdyż to najbardziej racjonalna forma przekazu danych, w 100% trafna. Od dzisiejszych aktualizacji po godzinach południowych, będę dodawał re-search informacji lokalnych, aby podtrzymać klimat tagu.

Aktualny ranking na godz. 03:00

Suma w Polsce: [531] zarażonych + [5] ☠
Punktacja: 1 pkt zakażenie, w razie takiej samej ilości pkt, decydują przypadki ☠

Statystyki:
Średnia wieku zmarłych z powodu Koronawirusa: 64 l.
Liczba uzdrowionych pacjentów: [1]
Zmiany od poprzedniego rankingu: [+111]

1. Mazowieckie - 127 pkt
2. Łódzkie - 91 pkt
3. Dolnośląskie - 66 pkt ☠☠
4. Śląskie - 56 pkt
5. Lubelskie - 31 pkt ☠
. Wielkopolskie - 31 pkt ☠
7. Podkarpackie - 25 pkt ☠
8. Warmińsko-Mazurskie - 20 pkt
9. Kujawsko-Pomorskie - 18 pkt
10. Małopolskie - 16 pkt
11. Pomorskie - 14 pkt
12. Zachodniopomorskie - 10 pkt
. Opolskie - 10 pkt
14. Lubuskie - 9 pkt
15. Świętokrzyskie - 7 pkt
16. Podlaskie - 5 pkt

(zmiany będę podawać od kolejnego notowania, to jest pierwsze zestawienie wojewódzkie)

#koronawirus
  • 22
Nie jestem już w stanie prowadzić rankingu miast - pomimo odczekania prawie doby, nie mam pewnych informacji w niemal 60% przypadków, a skala choroby wybija się mocno w górę.


@BuQwald: Już w poniedziałkowym przypadku z Kalisza jest podawana nie do końca prawdziwa informacja - owszem, tam leży pacjent, ale pochodził on z oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Krotoszyna i tam zarażał ludzi. ¯\_(ツ)_/¯

Zablokowałeś PW?