•  

#programowanie #kwarantanna
    Mirasy jakiś czas temu wrzucałem tu informacje o projekcie, który ogarniam od dłuższego czasu z kumplami: klik.

Tl;dr: platforma do nauki robotyki/programowania w Pythonie dla dzieci, młodzieży lub innych zapaleńców. Nie mylić tego z kolejnym suchym teoretycznym kursem. Tutaj masz szanse pisać programy wykorzystujące zaawansowane podsystemy swojego telefonu (i nie tylko) dzięki szeregowi wbudowanych modułów funkcyjnych: moduł kamery, moduł rozpoznawania mowy (zamiana mowy na tekst), moduł syntezy mowy (zamiana tekstu na mowę), moduł głośnika, moduł kontrolera (pada).

Ale do rzeczy: żeby ułatwić i umilić wszystkim ten dziwny czas pandemii (i siedzenia na czterech literach w domach), do końca roku szkolnego (koniec czerwca) wszystkie funkcje premium naszego systemu są odblokowane domyślnie.
    Także jeśli jesteś:
    a) nauczycielem i brakuje ci ciekawego pomysły na lekcje informatyki on-line,
    b) rodzicem i skończyły ci się pomysły czym kreatywnym zainteresować swojego młodszego lub starszego kaszojada,
    c) żadne z powyższych, ale chcesz w ciekawy sposób spędzić czas i podszlifować Pythona,
    to ściągnij aplikację i rzuć okiem na szereg filmów instruktażowych realizujących wiele ciekawych projektów krok po kroku z wykorzystaniem naszego systemu: klik.

WAŻNE: jeśli jesteś nauczycielem (lub inną osobą związaną jakoś z systemem edukacji) to koniecznie odezwij się do nas tutaj lub do mnie bezpośrednio - mamy przygotowanych 15 pełnych scenariuszy zajęć zgodnych z najnowszą podstawą programową z informatyki w formie obszernych konspektów z ćwiczeniami i rozwiązaniami, które chętnie ci przekażemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

Jak kogoś zainteresowało (bądź nie) to zachęcam do obserwowania/czarnolisto -> #wroob ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #technologia #programista15k #naukaprogramowania #robotyka #python #zostanwdomu #koronawirus

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (67)

Oho, chyba fliperom zaczyna się palić dupa( ͡° ͜ʖ ͡°) Dostałem właśnie ciekawy sms, ale od początku.

Na początku stycznia szukaliśmy z różowym mieszkania, chodziło głównie o lokalizację, bo z obecnego do pracy mam koło 10 km. Oglądaliśmy łącznie kilkanaście mieszkań, i w oko wpadło nam jedno konkretne. Dość drogie, za to w bardzo dobrej lokalizacji, z parkingiem podziemnym, fajnym widokiem i całkiem spoko rozkładem, ale niestety było widać, że mieszkanie typowo pod wynajem, wszystko z mega tanich materiałów, ale chociaż świeżo po remoncie.

Miało co prawda kilka niewielkich usterek, jakieś obite rogi szafek, czy za nisko osadzone drzwi do sypialni, ale nic z czym bym sobie nie poradził, lub jakoś szczególnie by mi przeszkadzało.

Dogadaliśmy się co do warunków najmu i mieliśmy z różową jechać podpisać umowę. Dotarliśmy na miejsce, w mieszkaniu przywitał nas właściciel, pijemy kawę w międzyczasie pokazałem mu zdjęcia uszkodzeń, które zrobiłem i wydrukowałem, aby w razie wyprowadzki nie płacić za istniejące już w momencie zawarcia umowy uszkodzenia.

Mija parę minut i na miejscu melduje się żona właściciela, pani notariusz (✌ ゚ ∀ ゚)☞ z pytaniem czy mamy przy sobie pieniądze na kaucję i z informacją, że spisujemy umowę najmu okazjonalnego, kiedy nie było o tym żadnej mowy ani przy oglądaniu mieszkania, ani w ogłoszeniu, chociaż dodatkowo o to pytałem.

Spojrzałem na nią jak na idiotkę i zapytałem czy sobie żartuje, bo umawiałem się z pani mężem trochę inaczej, tym bardziej, że przy podpisywaniu takiej umowy ktoś musi ponieść koszty notariusza oraz musi być również obecna osoba posiadająca jakąś nieruchomość na własność, która podpisze, że w razie braku wpłat, bierze mnie pod swój dach. Jak ja mam niby teraz taką osobę zorganizować? Rozmowa była również o kaucji w wysokości miesięcznej kwoty najmu, a nie dwumiesięcznej.

Strasznie się oburzyła, bo przecież teraz takie umowy to standard i powinienem się przygotować, a skoro mam zamiar wynajmować tak duże mieszkanie, niewiele większa kaucja nie powinna być żadnym problemem (może i by nie była, ale 2k a 4k to jednak jest różnica).

Wyśmialiśmy ją z różową i po prostu wyszliśmy, rzuciła tylko, że jestem roszczeniowym gówniarzem na odchodne. Darowałem już sobie dalsze przytyki i zapomniałem o sprawie, a dzisiaj taki SMS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Muszą być w niezłej desperacji, skoro pytają ludzi, którzy oglądali mieszkanie 3 miesiące temu. Czyżby biznes się łamał?(✌ ゚ ∀ ゚)☞

#januszebiznesu #nieruchomosci #humorobrazkowy #deweloperka #oszukujo
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (71)

https://zrzutka.pl/cw2ktp

Organizujemy zrzutkę na przekazanie naszych soków dla personelu medycznego w Łodzi! Wpłaty od 5zł.
    Kto ma ochotę dorzucić się chociaż niewielką kwotą gorąco do tego zachecamy.
    W zależności ile uda nam się uzbierać do tylu szpitali dotrzemy z sokami. Soki będą przekazane przez "Polskie Pomidory" na portiernię szpitala w różnych smakach, soki jabłkowe, marchwiowe, pomidorowe, buraczane, malinowe. Soki do łatwego zastosowania w szpitalach ze względu na wygodny kranik do nalewania, nie ma konieczności przelewania soków do innego naczynia.
    Po dostawie wrzucimy na FB zdjęcia potwierdzające dostawę z adresem Szpitala tutaj
    https://www.facebook.com/PolskiPomidor/

Zbierzmy jak najwięcej!

#soki #lodz #szpital #zrzutka #ldz #lodz #koronawirus #medycyna #pomocy
    pokaż całość

odpowiedzi (127)