•  

  #programowanie #kwarantanna
  Mirasy jakiś czas temu wrzucałem tu informacje o projekcie, który ogarniam od dłuższego czasu z kumplami: klik.

  Tl;dr: platforma do nauki robotyki/programowania w Pythonie dla dzieci, młodzieży lub innych zapaleńców. Nie mylić tego z kolejnym suchym teoretycznym kursem. Tutaj masz szanse pisać programy wykorzystujące zaawansowane podsystemy swojego telefonu (i nie tylko) dzięki szeregowi wbudowanych modułów funkcyjnych: moduł kamery, moduł rozpoznawania mowy (zamiana mowy na tekst), moduł syntezy mowy (zamiana tekstu na mowę), moduł głośnika, moduł kontrolera (pada).

  Ale do rzeczy: żeby ułatwić i umilić wszystkim ten dziwny czas pandemii (i siedzenia na czterech literach w domach), do końca roku szkolnego (koniec czerwca) wszystkie funkcje premium naszego systemu są odblokowane domyślnie.
  Także jeśli jesteś:
  a) nauczycielem i brakuje ci ciekawego pomysły na lekcje informatyki on-line,
  b) rodzicem i skończyły ci się pomysły czym kreatywnym zainteresować swojego młodszego lub starszego kaszojada,
  c) żadne z powyższych, ale chcesz w ciekawy sposób spędzić czas i podszlifować Pythona,
  to ściągnij aplikację i rzuć okiem na szereg filmów instruktażowych realizujących wiele ciekawych projektów krok po kroku z wykorzystaniem naszego systemu: klik.

  WAŻNE: jeśli jesteś nauczycielem (lub inną osobą związaną jakoś z systemem edukacji) to koniecznie odezwij się do nas tutaj lub do mnie bezpośrednio - mamy przygotowanych 15 pełnych scenariuszy zajęć zgodnych z najnowszą podstawą programową z informatyki w formie obszernych konspektów z ćwiczeniami i rozwiązaniami, które chętnie ci przekażemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  Jak kogoś zainteresowało (bądź nie) to zachęcam do obserwowania/czarnolisto -> #wroob ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #programowanie #technologia #programista15k #naukaprogramowania #robotyka #python #zostanwdomu #koronawirus

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (67)

 • avatar

  Oho, chyba fliperom zaczyna się palić dupa( ͡° ͜ʖ ͡°) Dostałem właśnie ciekawy sms, ale od początku.

  Na początku stycznia szukaliśmy z różowym mieszkania, chodziło głównie o lokalizację, bo z obecnego do pracy mam koło 10 km. Oglądaliśmy łącznie kilkanaście mieszkań, i w oko wpadło nam jedno konkretne. Dość drogie, za to w bardzo dobrej lokalizacji, z parkingiem podziemnym, fajnym widokiem i całkiem spoko rozkładem, ale niestety było widać, że mieszkanie typowo pod wynajem, wszystko z mega tanich materiałów, ale chociaż świeżo po remoncie.

  Miało co prawda kilka niewielkich usterek, jakieś obite rogi szafek, czy za nisko osadzone drzwi do sypialni, ale nic z czym bym sobie nie poradził, lub jakoś szczególnie by mi przeszkadzało.

  Dogadaliśmy się co do warunków najmu i mieliśmy z różową jechać podpisać umowę. Dotarliśmy na miejsce, w mieszkaniu przywitał nas właściciel, pijemy kawę w międzyczasie pokazałem mu zdjęcia uszkodzeń, które zrobiłem i wydrukowałem, aby w razie wyprowadzki nie płacić za istniejące już w momencie zawarcia umowy uszkodzenia.

  Mija parę minut i na miejscu melduje się żona właściciela, pani notariusz (✌ ゚ ∀ ゚)☞ z pytaniem czy mamy przy sobie pieniądze na kaucję i z informacją, że spisujemy umowę najmu okazjonalnego, kiedy nie było o tym żadnej mowy ani przy oglądaniu mieszkania, ani w ogłoszeniu, chociaż dodatkowo o to pytałem.

  Spojrzałem na nią jak na idiotkę i zapytałem czy sobie żartuje, bo umawiałem się z pani mężem trochę inaczej, tym bardziej, że przy podpisywaniu takiej umowy ktoś musi ponieść koszty notariusza oraz musi być również obecna osoba posiadająca jakąś nieruchomość na własność, która podpisze, że w razie braku wpłat, bierze mnie pod swój dach. Jak ja mam niby teraz taką osobę zorganizować? Rozmowa była również o kaucji w wysokości miesięcznej kwoty najmu, a nie dwumiesięcznej.

  Strasznie się oburzyła, bo przecież teraz takie umowy to standard i powinienem się przygotować, a skoro mam zamiar wynajmować tak duże mieszkanie, niewiele większa kaucja nie powinna być żadnym problemem (może i by nie była, ale 2k a 4k to jednak jest różnica).

  Wyśmialiśmy ją z różową i po prostu wyszliśmy, rzuciła tylko, że jestem roszczeniowym gówniarzem na odchodne. Darowałem już sobie dalsze przytyki i zapomniałem o sprawie, a dzisiaj taki SMS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Muszą być w niezłej desperacji, skoro pytają ludzi, którzy oglądali mieszkanie 3 miesiące temu. Czyżby biznes się łamał?(✌ ゚ ∀ ゚)☞

  #januszebiznesu #nieruchomosci #humorobrazkowy #deweloperka #oszukujo
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (71)

 • avatar

  https://zrzutka.pl/cw2ktp

  Organizujemy zrzutkę na przekazanie naszych soków dla personelu medycznego w Łodzi! Wpłaty od 5zł.
  Kto ma ochotę dorzucić się chociaż niewielką kwotą gorąco do tego zachecamy.
  W zależności ile uda nam się uzbierać do tylu szpitali dotrzemy z sokami. Soki będą przekazane przez "Polskie Pomidory" na portiernię szpitala w różnych smakach, soki jabłkowe, marchwiowe, pomidorowe, buraczane, malinowe. Soki do łatwego zastosowania w szpitalach ze względu na wygodny kranik do nalewania, nie ma konieczności przelewania soków do innego naczynia.
  Po dostawie wrzucimy na FB zdjęcia potwierdzające dostawę z adresem Szpitala tutaj
  https://www.facebook.com/PolskiPomidor/

  Zbierzmy jak najwięcej!

  #soki #lodz #szpital #zrzutka #ldz #lodz #koronawirus #medycyna #pomocy
  pokaż całość

  odpowiedzi (127)