•  

  WŁOCHY:

  Gdyby od początku skupiono się nie tylko na testach u osób z poważnymi objawami choroby, ale również u tych, u których były one mniej zaawansowane, szansa na wyleczenie byłaby dużo większa i bylibyśmy w sytuacji nie tak bardzo różniącej się od tej w Chinach - twierdzi profesor.
  Prof. Massimo Galli, szef Oddziału Chorób Zakaźnych szpitala L. Sacco w Mediolanie, największego w Lombardii, który zajmuje się leczeniem zakażonych koronawirusem.


  KOREA POŁUDNIOWA:

  Zamiast zakazów południowokoreańskie władze postawiły na otwarte informowanie mieszkańców o wykrytych przypadkach w ich okolicy, a przede wszystkim na badanie dużej liczby osób oraz śledzenie i wczesną izolację tych, którzy mieli kontakt ze zdiagnozowanymi pacjentami. Sformułowano zalecenia, by ludzie nie wychodzili z domów i unikali zgromadzeń, a społeczeństwo generalnie przestrzega tych zasad. W kraju wykonuje się nawet 20 tys. testów na koronawirusa dziennie.
  "Mój znajomy dostał telefon, że musi przejść w domu dwutygodniową kwarantannę, bo jeden z klientów jego sklepu jest zakażony. Po dwóch dniach dostał od rządu jedzenie i inne produkty na te dwa tygodnie. Sklep został zdezynfekowany - powiedział Ko. Dodał, że testy na koronawirusa są w Korei bezpłatne dla osób z objawami, a pozostałe osoby mogą się im poddać za równowartość ok. 100 euro."


  NIEMCY:

  Według Lothara Wielera prezesa Instytutu Roberta Kocha, niemieckie laboratoria przeprowadzają obecnie około 160 tys. testów koronawirusa co tydzień, czyli więcej niż niektóre kraje europejskie przeprowadziły łącznie od początku kryzysu.

  Rząd Niemiec ogłosił w piątek, że jest gotów udzielić nieograniczonej pomocy firmom, które najmocniej ucierpią z powodu epidemii koronawirusa. Na stole jest rekordowa kwota co najmniej 550 mld EUR.

  IRAN:

  Ali-Reza Biglari z irańskiego Instytutu Pasteura powiedział w rozmowie z agencją IRNA, że obecnie Teheran przeprowadza 6 tys. testów na obecność koronawirusa dziennie, a w ciągu tygodnia lub dwóch liczba ta ma wzrosnąć do 10 tys.

  POLSKA:
  -"Przeciążone laboratoria, kolejki i chaos w Niemczech. To wynik masowych testów na koronawirusa, których domaga się nasza opozycja"
  -Na obecną chwilę wykonaliśmy 17 607 testów, czyli mniej niż Niemcy wykonują w przeciągu jednego dnia.
  - "Jak powiedział Minister zdrowia, będzie 19 laboratoriów badających testy na koronawirusa. - To zwiększenie przepustowości badań do ok. 3 tys. na dobę."
  -Kwarantanną nie zostają objęci wszyscy domownicy tylko ta jedna osoba, inni mogą normalnie wychodzić.
  -Podano oficjalne błędne info o zmarłej 27- letniej kobiecie z powodu koronawirusa
  -Lekarze, pielęgniarki i całe szpitale błagają ludzi o pomoc bo rząd ma na nich w dalszym ciągu wyjebane
  -Rząd ogłasza pomoc w wysokości 212 miliardów, z czego tak naprawdę realne jest 61 miliardów złotych co po przeliczeniu na euro daje nam niecałe 14 miliardów, podczas gdy rząd w Niemczech chce przekazać co najmniej 550 mld euro. Rozumiem, że Niemcy są bogatsze(chociaż w TVPis mówili, że u nich gorzej, ich gospodarka pogrąża się w recesji, a u nas teraz taki dobrobyt, że nam zazdroszczą), jednak zrozumiał bym bardziej jeżeli przekazaliby 1/4 tego co Niemcy, a nie niecałe 3%.
  -Policja nie wyrabia już na obecną chwilę, żeby kontrolować osoby objęte kwarantanną
  -W wielu szpitalach na wyniki testów trzeb czekać po kilka dni
  -Obecnie mamy hospitalizowane zaledwie 1047 osób, a szpitale już nie wyrabiają
  -Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi wiernych o pieniądze. "Boimy się o istnienie Radia Maryja"
  Jeżeli o czymś zapomniałem proszę o dodawanie w komentarzach

  Wpis jest skierowany do ludzi, którzy nadal uważają, że dzięki szybkiej reakcji rządu, zamknięciu szkół i bardzo przepracowanemu Ministrowi z podkrążonymi oczami u nas nie będzie włoskiego scenariusza. W sumie to macie rację, u nas nie będzie włoskiego scenariusza tylko polski scenariusz, którego nawet sobie nie wyobrażacie...

  Chociaż może z drugiej strony to wszystko tak jak mówili w TVPis jest zagrywką tej złej opozycji, a my radzimy sobie całkiem świetnie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #bekazpisu #bekazpodludzi #koronawirus #2019ncov #polska #mojkrajtakipiekny #wiadomosci #tvpis

  •  

   @shinigami26: ale myślisz że inny rząd by sobie poraził lepiej?

  •  

   ale myślisz że inny rząd by sobie poraził lepiej?
   @Matpiotr: NIE WIEM TEGO JA, NIE WIESZ TEGO TY I KURWA SAM PAPIEŻ FRANCISZEK TEGO NIE WIE! NATOMIAST WIEM TYLKO JEDNO, TERAZ MAMY TEN RZĄD I ON SPIERDOLIŁ SPRAWĘ I BĘDZIE MIEĆ KREW LUDZI NA RĘKACH!

   źródło: wykop.pl

  •  

   @shinigami26: Wszystko pięknie ujęte w jednym poście ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
   Zgadzam sie kolego w całości z tym co mówisz. Ale telewizja będzie dalej mówić że mamy wszystko pod kontrolą. Sztuczne medialne pompowanie.

   Jedynie co może zmniejszyć liczbę zarażonych w Polsce to całkowite wyeliminowanie robienia testów, wtedy zmniejszy się liczba zarażonych do zera. └[⚆ᴥ⚆]┘

   Pozdrawiam i trzymajcie się :)

  •  

   ale myślisz że inny rząd by sobie poraził lepiej?

   @Matpiotr: Gdyby nie zignorował zagrożenia tak jak ten - to wtedy tak.
   Nie rozwadniajmy tematu, nie gdybamy, oceniamy co jest - a jest do dupy.

  •  

   ale myślisz że inny rząd by sobie poraził lepiej?

   @Matpiotr: Każdy rząd, który nie składałby się z miernot popieranych przez miernoty, poradziłby sobie lepiej. Przede wszystkim finansowo nie bylibyśmy w dupie z powodu rozdawnictwa AKA kupowania głosów za gotówkę: 500+, 13 emerytura, TVPiS itd.

  •  

   @wilku88: do dupy to jest póki co we Włoszech, Hiszpanii, i całej Europie. A i USA idą ostro do czołówki.

   Tak więc łepki NIKT NID ZDAŁ TESTU z rządzących niestety.

  •  

   @shinigami26: Po dość szybkiej reakcji z zamknięciem szkół okazuje się że rząd nie robi prawie nic prócz kampanii prezydenckiej. Od tygodni mówi się że testowanie jest najlepszą formą walki z wirusem - dzięki testowaniu możliwie najtrafniej izoluje i wyłapuje się zarażonych ale UWAGA - nie w PL. Tutaj czeka się kilka dni na wynik a bada tylko osoby z "kontaktu". Absurd. Oczywiście w przeszłości jak i obecnie marnujemy TYGODNIE.

  •  

   W sumie to macie rację, u nas nie będzie włoskiego scenariusza tylko polski scenariusz, którego nawet sobie nie wyobrażacie...

   @shinigami26: Ale wiesz że włosi przy analogicznie liczbie przypadków chorych mieli dwa razy mniej przeprowadzonych testów niż my. Również ilość testów pozytywnych w Polsce jest niska 3.5%, Włoszech jest to ponad 20%.

   https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=2020_coronavirus_pandemic_in_Italy&oldid=943054963

   - "Jak powiedział Minister zdrowia, będzie 19 laboratoriów badających testy na koronawirusa. - To zwiększenie przepustowości badań do ok. 3 tys. na dobę."

   @shinigami26: Informacje sprzed tygodnia, liczba testów już wzrosła do 3k dziennie. A możliwości są już na 4k testów dziennie. Laboratorium które testują już jest ponad 30.

  •  

   @shinigami26: prawda jest taka, że żadna z opcji politycznych w Polsce nie nadaje się do rządzenia. Potrzebujemy nowego rozdania.

  •  

   Ale wiesz że włosi przy analogicznie liczbie przypadków chorych mieli dwa razy mniej przeprowadzonych testów niż my.

   @Zuben: Ale wiesz, że Włosi nie mogli mieć nauczki na przykładzie innych państw tak jak my możemy?

   Informacje sprzed tygodnia, liczba testów już wzrosła do 3k dziennie. A możliwości są już na 4k testów dziennie. Laboratorium które testują już jest ponad 30.

   @Zuben: No super, w tym tempie za miesiąc dogonimy z możliwościami Iran xD

  •  

   do dupy to jest póki co we Włoszech, Hiszpanii, i całej Europie. A i USA idą ostro do czołówki.

   Tak więc łepki NIKT NID ZDAŁ TESTU z rządzących niestety.

   @Matpiotr: Ależ oczywicie, że tak. Jeśli chodzi o zamknięcia to nawet wypadliśmy lepiej niż reszta z czasem reakcji,
   ALE:
   Obecnie, gdy można testowaniem zatrzymać rozwój epidemii odcinając nowe ogniska zarazy we wczesnym stadium, nie robimy tego. W niektórych miejscach na wyniki czeka się 3-5 dni.

  •  

   Ale wiesz że włosi przy analogicznie liczbie przypadków chorych mieli dwa razy mniej przeprowadzonych testów niż my. Również ilość testów pozytywnych w Polsce jest niska 3.5%, Włoszech jest to ponad 20%.

   @Zuben: Działo się tak u nich, bo zlekceeważyli epidemię na początku, co pozwoliło jej się rozwinąć, poza tym u nich wszystko zaczęło się wcześniej.
   Dlaczego nie wyciągnąć wniosków i nie przygotować się na masowe testowanie jak Korea? CZemu musimy iść ścieżką Europy Zachodniej zamiast wlasną lepszą?

  •  

   @Zuben: Ale wiesz, że Włosi nie mogli mieć nauczki na przykładzie innych państw tak jak my możemy?

   @shinigami26: No my robimy więcej testów.

   @Zuben: No super, w tym tempie za miesiąc dogonimy z możliwościami Iran xD

   @shinigami26: 12 marca mieliśmy 2200 testów wykonanych i możliwość 500. 10 dni później mamy możliwości 4k i wykonane 17,500 testów. To jest 6 krotny wzrost liczby testów. W takim tempie Iran dogonimy do końca tygodnia.

   Żadna liczba testów i tak nie pomoże jeśli się nie zatrzyma rozprzestrzenia choroby, bo przy włoskim tempie żaden wzrost testów nie nadąży za chorymi. Rząd powinien jak najszybciej wprowadzić nakaż noszenia maseczek i zapewnić do nich dostęp obywatelom.

  •  

   bo nie ma gdzie ich robić

   @Matpiotr: To się sukcesywnie poprawia i bardzo dobrze.

   Moje pytanie brzmi, dlaczego nie przgotowaliśmy się zawczasu wiedząc już co się dzieje w Chinach i we Włoszech?

  •  

   Rząd powinien jak najszybciej wprowadzić nakaż noszenia maseczek i zapewnić do nich dostęp obywatelom.

   @Zuben: Wrszecie coś w czym się zgadzamy.

  •  

   bo nie ma gdzie ich robić

   @Matpiotr: Ojej, naprawdę? NAPRAWDĘ?

   Jak tam prywatne laboratoria, wykonują już testy?

   https://wyborcza.pl/7,162657,25806899,prywatne-laboratoria-do-ministra-zdrowia-tez-powinnismy-robic.html

   Jak tam zasoby biologicznych i chemicznych instytutów naukowo-badawczych tudzież uniwersyteckie, wykorzystane?

  •  

   @shinigami26: i brać za to 500 stów za test. Pójdziemy z torbami jeszcze przed końcem miesiąca

   +: Kravel
  •  

   @Andreth: ale wiesz że to musi być odpowiedni poziom ochrony i ludzie po szkoleniach.

  •  

   Rząd powinien jak najszybciej wprowadzić nakaż noszenia maseczek i zapewnić do nich dostęp obywatelom.

   @Zuben: Chyba takich :

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: d-art.ppstatic.pl

  •  

   Rząd powinien jak najszybciej wprowadzić nakaż noszenia maseczek i zapewnić do nich dostęp obywatelom.

   @Zuben: Ten sam rząd, który nie może dostarczyć odpowiedniej liczby maseczek do szpitali? Ten sam rząd, który nie zaleca noszenia maseczek u osób zdrowych? Ten sam rząd przez, którego zakaz nie można zamówić maseczek z Alibaba? Powodzenia życzę!

   12 marca mieliśmy 2200 testów wykonanych i możliwość 500. 10 dni później mamy możliwości 4k i wykonane 17,500 testów. To jest 6 krotny wzrost liczby testów. W takim tempie Iran dogonimy do końca tygodnia.

   @Zuben: Jeżeli wszystko było by zrobione tak jak powinno być to Iran mógłby nas teraz doganiać, a nie my ich...

  •  

   Ten sam rząd, który nie zaleca noszenia maseczek u osób zdrowych?

   @shinigami26: wytyczne WHO

  •  

   i brać za to 500 stów za test. Pójdziemy z torbami jeszcze przed końcem miesiąca

   @Matpiotr: Na bombelki jest, na 13 emeryturę jest, na TVPis jest, ale na testy nie ma? Myślisz swoją drogą, że testy wykonane w państwowych laboratoriach nic nie kosztują?

  •  

   ale wiesz że to musi być odpowiedni poziom ochrony i ludzie po szkoleniach.

   @Matpiotr: A, bo w prywatnych laboratoriach i w laboratoriach badawczych sprzęt rt CPR obsługują sprzątaczki.

   Sprzęt jest, przeszkoleni ludzie są, certyfikaty są, no ale na co to, po co to, a kto za to będzie odpowiadał....

  •  

   wytyczne WHO

   @Matpiotr: Ja tutaj widzę zalecenia naszego rządu na oficjalnej stronie:

   źródło: rzad.png

  •  

   @shinigami26: Jeszcze możesz dodać "lotdodomu"

   W środę na lotnisku Chopina w Warszawie jednocześnie wylądowały 4 samoloty. Pasażerowie wyszli tłumnie do sali przylotów, w ścisku, jeden przy drugim. Jeśli ktoś był zakażony koronawirusem, mógł łatwo zarazić innych. Potem pasażerowie rozjechali się do domów - różnymi środkami transportu i tam dalej ewentualni chorzy mogli zarażać innych.

   źródło: wykop.pl

  •  

   @Roccus: Masakra! Jeszcze podejrzewam, że większość z tych ludzi pierwsze co zrobi po powrocie to uda się na zakupy wydać swoje ciężko zarobione cebuliony...

  •  

   @shinigami26: A teraz z takimi tekstami wyskakuje sanepid.

   Podczas rejsu LOT LO6310 z Punta Cana do Warszawy-Okęcie z dnia 12 marca 2020 na pokładzie samolotu przebywały osoby, u których kilka dni później pozytywnym wynikiem testu stwierdzono obecność COVID-19. Pasażerowie, do których nie dotarł dotąd Sanepid proszeni są o kontakt ze stacją PSSE właściwą do regionu zamieszkania.

  •  

   @Roccus: Muszę foliową czapeczkę sobie chyba zrobić bo już naprawdę zaczynam się zastanawiać, czy osoby odpowiedzialne za całą tą akcję naprawdę są tak jebnięte, czy po prostu robią to już celowo xD

   źródło: meme-arsenal.com

  •  

   @shinigami26: Szkoda polemizować. Tylko trzeba czekać na efekty, które ujawnią sie z opóźnieniem.

   Ale w telewizji będą dalej mówić :

   źródło: wykop.pl

  •  

   @shinigami26: Jeżeli wiodący politycy czegokolwiek się boją to nie wirusa, ale wypadnięcia poza uprzywilejowaną klasę. Nawet nie chodzi o przegranie wyborów, ale właśnie wypadnięcie z obiegu, czyli utratę wpływów ktore chronią przed ponoszeniem odpowiedzialności i zapewniają łatwe dochody poprzez różne biznesowe przechowalnie. Koniec w stylu Kazia Marcinkiewicza. Stąd najlepsze z ich punktu widzenia są działania nie skierowane na skutki, ale wywołanie dobrego wrażenia, przy pozostawieniu sobie furtki do zrzucenia odpowiedzialności na przeciwników, kozły, zagranicę czy cokolwiek innego. Nawet jeżeli mają profesjonalnych doradców, to w pierwszym rzędzie poszukują rozwiązań najmniej ryzykownych dla kariery a niekoniecznie najskuteczniejszych. Moim zdaniem ta zasada lepiej tłumaczy ich miotanie się i chachmęcenie, niż przypisywanie im głupoty. Niższe szczeble dobiera się oczywiście spośród bmw, dzbanów i potakiwaczy.

  •  

   @shinigami26:
   No i czego nie rozumiesz lewaku? Bynajmiej bombelkom dali.

  •  

   @NaChuiMiTaCHata: Przyznaję, chyba się jednak pomyliłem publikując ten wpis bo ekspert wiadomościach mówił, że sobie radzimy i jego ocena działań rządu jest jak najbardziej pozytywna xD

  •  

   @shinigami26: No widzisz, powinieneś teraz przeprosić za te oszczerstwa i sianie paniki.

  •  

   @shinigami26: @Adwokat_Boga: Włosi mają czelność coś w ogóle mówić? 5400 zgonów, wojsko wywozi trupów do krematoriów, bierzmy z nich przykład. Potężne Włochy XD Jutro do wieczora 6000 zgonów. Mogą rywalizować już tylko ze sobą....

  •  

   @shinigami26: ktoś może wytłumaczyć dlaczego u nas robi się tak mało testów? Braki kadrowe? Bo chyba nie braki testów skoro Niemcy mają ich tyle.

  •  

   TEN RZĄD I ON SPIERDOLIŁ SPRAWĘ I BĘDZIE MIEĆ KREW LUDZI NA RĘKACH!

   @shinigami26: Ten rzad to akurat sobie od tej krwii rece umyje... Po to wydali te 2 mld...

  •  

   Włosi mają czelność coś w ogóle mówić? 5400 zgonów, wojsko wywozi trupów do krematoriów, bierzmy z nich przykład. Potężne Włochy XD Jutro do wieczora 6000 zgonów. Mogą rywalizować już tylko ze sobą....

   @Marek1991: Co ty za głupoty gościu wypisujesz? Niedorozwinięty jesteś czy to tylko zwykłe troll konto? Włochy spierdoliły sprawę i się do tego przyznają, dzięki czemu możemy się uczyć na ich porażce i wyciągnąć wnioski. Pogadamy za miesiąc jak u nas będzie sytuacja wyglądać...

   ktoś może wytłumaczyć dlaczego u nas robi się tak mało testów? Braki kadrowe? Bo chyba nie braki testów skoro Niemcy mają ich tyle.

   @gosurosu: Państwo ma monopol i nie chce dopuścić prywatnych laboratoriów, a tych państwowych jest nie wystarczająco. Poza tym im mniej oficjalnie zarażonych tym dla nich lepiej, a niedługo wybory...

  •  
   M.........z via Android

   +5

   @shinigami26
   Niemcy drenują Polskę z pieniędzy a my się dajemy jak pizdy.

   Stąd Niemcy mają tyle chajsu na utrzymanie laboratoriów.

   Niemieckie Solski mają większość mediów w Polsce ale chuj. Polacy wolą oglądać media niemieckie bo brzydzą się polskimi a w ogóle to przesadzacie jebane ksenofoby. Nocy są super i czyści, a Polacy to cebula i biją żony i gejów. Nic innego nie robią. HUR DUR zwiększyć podatki.

   Największy folksdojcz polski Tusk usuwał straże pożarne, jednostki policji, 2000 szkół i 300 szpitali w tym lokalne ośrodki badań na np. wirusy.

   Nocy zajebiste, Polacy cebulacy nie mają godności nie myją dup i nie potrafią głosować na agresywnych rządzących. Debile

  •  

   @shinigami26:
   Za miesiac sam bedziesz jezdzil taczka zeby zwłoki wywozic.

  •  
   b....a

   +1

   @shinigami26: wrzuć to jako znalezisko

  •  

   @shinigami26: Dodałbym tylko ze Zwykli obywatele nie potrzebują testów ale jak jesteś członkiem rządu albo żoną członka rządu albo współpracownikiem członka rządu to spoko to ci ogarniemy poza kolejką...

  •  

   źródło: comment_opCgIRyLa7kD04yu8s6oDT7YKbXFyzvS.jpg

  •  

   Kwarantanną nie zostają objęci wszyscy domownicy tylko ta jedna osoba, inni mogą normalnie wychodzić.

   @shinigami26: I to jest kurwa najwiekszy dramat

  •  

   @shinigami26:
   Zapomniałeś o tym, że rząd zakazał sprzedaży do Polski maseczek platformom internetowym bo "spekulanci zarobią" i o tym, że jest tak głupi, że zamiast poprosić Tajwan o aplikację do kontrolowania ludzi na kwarantannie to każe to robić policjantom przez co jak sądzę, bandyci mają teraz jeszcze większy luz niż zwykle.

  •  

   Rząd ogłasza pomoc w wysokości 212 miliardów, z czego tak naprawdę realne jest 61 miliardów złotych co po przeliczeniu na euro daje nam niecałe 14 miliardów, podczas gdy rząd w Niemczech chce przekazać co najmniej 550 mld euro.

   @shinigami26: Możesz podać źródło tej informacji? Przyda mi się do prostowania rodziny i znajomych.

  •  

   @shinigami26: Szybką reakcją i dyscypliną ugraliśmy trochę czasu. dwa tygodnie temu dizenna dynamik wzrostu zakażeń (oficjalnie wykrytych) wynosiła 30-40% dziennie. od tygodnia jest to 20-25%, a dzisiaj tylko 16%. Społeczeństwo ugrało sobie czas. Pytanie czy władza robi cokolwiek prócz mydlenia oczu bo jeśli tak (i jestem tego pewien) to nasz wysiłek pójdzie na darmo. Za miesiąc się tu nakryjemy nogami a ludzie będą padać w mieszkaniach z niewiadomych przyczyn tak jak koleżka z gorzowa co wykitował na kwarantannie i dziś nie wiadomo czy miał korono xD

  •  

   @shinigami26: bardzo prosze o źródła mireczku

  •  

   @Kylphi: Gdzieś na twitterze ktoś z rządu prostował że ma to być chyba 67 mld zł, a za chwilę napisał że jednak 61 czy 62 mld. Ciężko mi to teraz znależć.

  •  

   @Matpiotr: usa idzie ostro do czolowki bo badaja wszystkich jak leci. Gdyby u nas tak bylo to tez bylibysmy w czolowce. W koncu przebadaliamy mniej ludzi od poczatku pandemi nic zachod bada dziennie.

  •  

   @shinigami26: kidawka by zatrzymała epidemię własnym cyckiem. Tak jak kiedyś kopaczowa, która poskąpiła na szczepionki i raz w życiu jej się coś udało. Przez kurwa przypadek. Widzę, że zaczyna się polityczne spierdolenie na wypoku. Niby pandemia zmienia świat, ale politycznej wojny w polszy #popis nie zmieni nic i nigdy.

  •  

   Dramatem to jest to, że urządza się konferencje i mówi jak sobie cudownie radzimy. A to, że sobie nie radzimy chyba widać po kolejnych wpisach że zbiórkami na maski, żele do mycia itp. Dlaczego ludzie muszą robić jakieś zrzutki żeby kupić parę masek dla szpitali? Gdzie jest to Państwo co to niedawno się z kolan podniosło? Co do ministra Szumowskiego, chlopina robi co może, półsłówkami mówi że to ostro pierdolnie w niedługim czasie, a potem wchodzi zadowolony premier i mówi na przykładzie Włoch, "...tak to wygląda gdy nie jest się przygotowanym...nie to co my, którzy się od miesiąca zbroimy. A tu za rogiem czai się wirus, wykłada kary na stół i za tydzień, dwa powie SPRAWDZAM.

  •  

   @shinigami26: Nie wiem czy ktoś już wspomniał, osoby pracujące w niemczech gdy wracają do Polski to nie musza przechodzić kwarantanny.

  •  

   @Matpiotr, @shinigami26 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: wykop.pl

   +: fido231, L.....o +8 innych
  •  

   @tutifruti: Skoro krytyka obecnego rządu jest dla Ciebie jednoznaczna z poparciem PO to nie mamy o czym rozmawiać. Jakby rządziło PO to taki sam wpis bym dodał, żeby pocisnąć w ich stronę. Tak samo z PSL i każdą inną partią, ale ONI KURWA TERAZ NIE RZĄDZĄ!

   źródło: wykop.pl

  •  

   @shinigami26: co do ogólnego podsumowania spraw w Polsce to generalnie zgoda, ale cały Twój wpis jest tak zmanipulowany, że spokojnie znalazlbys pracę w TVP :D oczywiście tam musiałbyś zmienić narrację.
   Naprawdę świetne zestawienie :)

  •  

   Hmmm... A ja mimo wszystko widzę, że ujednolicajac dane i ustawiając punkt startowy dla każdego z państw na wykresie na moment pierwszego poważnego rozsiewu wirusa - Polska i Czechy idą łeb w łeb. I jesteśmy na najlepszej pozycji. Więc trochę mi się kłóci to z wpisem autora.

   źródło: 4627bba8-121f-4697-8d73-e7de82363674.jpg

  •  

   @shinigami26: wszędzie czy to w radiu czy tv non stop mówią żeby siedzieć w domu, mówią to zwykli ludzie, celebryci artyści, sportowcy, mówią to minister zdrowia i premier a nawet prezydent tego kraju. a człowiek, który osobiście trzyma w rekach całą władzę i tak na prawdę przestawia pionki na szachownicy politycznej mówi beztrosko, że on do kościoła pójdzie, a jego niestety wielu posłucha.

  •  

   @Arisek: Mój wpis opiera się na faktach i ma jedynie na celu pokazanie tego jak bardzo jesteśmy w dupie i jak rząd nie radzi sobie z obecną sytuacją. Gdzie ty tam widzisz manipulację?

  •  

   źródło: comment_1584728372hAAavj1EeFomQbh67exlFi,w400.jpg

  •  

   @shinigami26: Spoko, na 13 emeryturę są pieniądze. Całe szczęście dużo to ten program nie będzie kosztował budżetu bo zbyt wielu emerytów się nią nie nacieszy. Może rząd coś wiedział, że nie trzeba dużo rezerwować kasy bo program będzie krótki.

  •  

   @shinigami26: zestawienie wybiórczych wypowiedzi z innych krajów i finalna teza.
   Co do podsumowania - tu się z Tobą zgadzam. Tak jest...niestety.

  •  

   @confiable: Jesteśmy na najlepszej pozycji wg danych, które mamy. Danych na podstawie robienia 2 tys. testów na dobę...

  •  

   @Matpiotr: czy lepiej poradzilby sobie - nie wiem, ale licze na to, ze nie wzialby wczesniej na glupie rozdawnictwo kasy z funduszu celowego, ktory teraz by sie przydal - czyli pieniadze z funduszu pracy rozdane w poprzednich latach na glupi socjal.

  •  

   @confiable: Podpisuję się pod tym, z małym zawahaniem. U nas może to być wynik małej ilości testów.

   Do tego dochodzi słaba sytuacja w szpitalach, która jest faktem i może nas wyrzucić na szczyt bez względu na wcześniejszy przebieg wykresu

  •  

   Ja do niedawna byłem raczej względnie spokojny, ale ostatnio coś pękło jak zobaczyłem jak miłościwie nam panujący panicznie boją się wprowadzenia stanu wyjątkowego i gdzieniegdzie dzisiaj (niedziela 22 marca) odbyły się uzupełniające wybory. Dało mi to dużo do myślenia. Pojechałem do makro i wbrew temu co jeszcze niedawno mówiłem zrobiłem sobie zapasów do końca kwietnia.

   Moje przewidywania są takie. Może i uda się utrzymać te epidemie jakoś w ryzach do świąt, ale na pewno nie wygaśnie. Na święta wszyscy będą sobie jeździć, przekazywać wirusa tu i ówdzie. Nie dalej jak do końca kwietnia wszystko pieprznie gorzej niż we Włoszech bo u nas służba zdrowia stoi na niższym poziomie.

   Scenariusz polski będzie taki, że wybory będą przełożone bo w maju będą już umierać setki każdego dnia.

  •  

   @Arisek: Może i masz rację, ale nie jestem żadnym ekspertem, ani dziennikarzem, a to tylko wpis na portalu ze śmiesznymi obrazkami ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @yarkovpl: Nie mniej jednak - statystyka zawsze wskaże na tendencję. A u nas jest ona liniowa a nie wykładnicza jak w innych krajach. A to już coś znaczy.

  •  

   @shinigami26: aha, czyli Ty z tych wiecznie niezadowolonych. Pewnie Korwinista albo inne dziwadło. Wolny rynek by pewnie pandemię zatrzymał, co? A tak, cokolwiek nie zrobisz, ciągle źle. Chociaż to nie o PO napisałeś te słowa:

   TEN RZĄD I ON SPIERDOLIŁ SPRAWĘ I BĘDZIE MIEĆ KREW LUDZI NA RĘKACH!

   Nie, niedofinansowana służba zdrowia nie jest winą obecnego rządu. Porównywanie realiów polskich do niemieckich np. w zakresie ilości wykonywanych testów najlepiej pokazuje, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Byle pluć jadem. Wszystkiemu winne 2 mld na TVPiS.

   +: W............y, AngusParvis
  •  
   W............y

   0

   @shinigami26:

   TEN RZĄD I ON SPIERDOLIŁ SPRAWĘ I BĘDZIE MIEĆ KREW LUDZI NA RĘKACH!

   Czyli tak naprawdę ludzie którzy na nich głosowali. A teraz pochwał się kto w rodzince glosowal na PiS. A może tatuś, mama albo rodzeństwo ? No powiedz kurwa który z nich będzie miał krew mojej rodziny na rekach ?! Bo jak przychodzi co do czego to oczywiście nikt a statystyki mówią co innego.

  •  

   ale myślisz że inny rząd by sobie poraził lepiej?

   @Matpiotr: każdy by sobie lepiej poradził już PiS

   +: Ghalard
  •  

   @tutifruti: Popierałem do niedawna Robert Gwiazdowskiego, niestety wycofał się z polityki i obecnie zastanawiam się jeszcze na kogo zagłosować. Wiem na pewno jedno: mojego głosu nie otrzyma POPIS.

   Jednak to nie PO blokuje prywatne laboratoria i stara się utrzymać za wszelką cenę monopol. To nie PO zostawiło otwarte kościoły bo się bało utraty poparcia. To nie PO nie dopilnowało tego, żeby kwarantanna była zorganizowana w sensowny sposób. To nie PO sprowadziło tłumy osób w akcji #lotdodomu jednocześnie nie dopilnowując tych ludzi tylko pozwalając im swobodnie rozjechać się po Polsce. DLATEGO WŁAŚNIE TO NIE PO, PSL CZY INNY KORWIN BĘDĄ MIELI KREW NA RĘKACH JAK SYTUACJA SIĘ POGORSZY.

   Poza tym nie 2 miliardy dla TVPis tylko co najmniej 10 miliardów - proszę nie szerzyć na ten temat dezinformacji.

  •  

   @Gozd: skąd takie info, bo kumple z pracy zjeżdżali w tym tygodniu i normalnie kwarantanna.

  •  

   @puto: to w Gorzowie takie akcje? Coś więcej możesz powiedzieć o tym przypadku?
   Bo nam wciskają, że wszystko gra ...

  •  

   @shinigami26:
   Oby więcej takich wpisów. Może ludziom się w końcu otworzą oczy...

  •  

   @zajcus: dla jasności: rząd nie zamykał szybko szkół. Szkoły były zamykane przez lokalne władze, np. w Poznaniu, podobnie uniwerki - decyzjami rektorów. Po czym obudził się rząd i zgasił światło w pustych budynkach, że tak poetycko to opiszę.

  •  

   @printf: no tak zrobili testy poza kolejką rządzącym którzy byli narażeni, nie czaję co w tym dziwnego, tak samo mają robić testy poza kolejnością lekarzom.

  •  

   @shinigami26: -"Przeciążone laboratoria, kolejki i chaos w Niemczech. To wynik masowych testów na koronawirusa, których domaga się nasza opozycja"
   Tutaj chyba jest troche racji? Oczywiście nie w propagandowym zdaniu nt opozycji.

   -Na obecną chwilę wykonaliśmy 17 607 testów, czyli mniej niż Niemcy wykonują w przeciągu jednego dnia.
   Na szybko nie znalazłem oficjalnych danych ile Niemcy wykonują testów. Wg mnie najważniejszy jest stosunek wykrytych osób do przeprowadzonych testów. U nas ostatnio troche osłabł i powinniśmy zwiększyć testowanie. Nie wiem jaki jest sens robienia testu u osoby bez podejrzenia - powinniśmy celować w wykrycie wirusa, a nie sprawdzenia wyniku na zasadzie zmierzenia temperatury. Tego konsekwencje mogą być różne - przebadana osoba dalej może się zarazić, a negatywny wynik badania może powodować zwiększenie społecznej aktywności takich osób. Do tego potencjalni chorzy muszą czekać dłużej na wynik testów, bo osoby zdrowe robią sobie je ot tak. Nagonka na wykopie jest niesamowita.

   - "Jak powiedział Minister zdrowia, będzie 19 laboratoriów badających testy na koronawirusa. - To zwiększenie przepustowości badań do ok. 3 tys. na dobę."
   Z tego co wiem jest ich 30?

   -Kwarantanną nie zostają objęci wszyscy domownicy tylko ta jedna osoba, inni mogą normalnie wychodzić.
   Hmm jesteś tego pewny? bo ja mam inne informacje i jeżeli ktoś z kimś mieszka bez możliwości odizolowania to wszyscy są w kwarantannie.

   -Podano oficjalne błędne info o zmarłej 27- letniej kobiecie z powodu koronawirusa
   Nie znam szczegółów - raczej fakt

   -Lekarze, pielęgniarki i całe szpitale błagają ludzi o pomoc bo rząd ma na nich w dalszym ciągu wyjebane
   Jak wyjebane? Wszystkie służby są w gotowości, wojsko dowozi sprzęt do szpitali. Może jakiś przykład dlaczego rząd ma wyjebane?

   -Rząd ogłasza pomoc w wysokości 212 miliardów, z czego tak naprawdę realne jest 61 miliardów złotych co po przeliczeniu na euro daje nam niecałe 14 miliardów, podczas gdy rząd w Niemczech chce przekazać co najmniej 550 mld euro. Rozumiem, że Niemcy są bogatsze(chociaż w TVPis mówili, że u nich gorzej, ich gospodarka pogrąża się w recesji, a u nas teraz taki dobrobyt, że nam zazdroszczą), jednak zrozumiał bym bardziej jeżeli przekazaliby 1/4 tego co Niemcy, a nie niecałe 3%.
   Rząd przez okres prosperity rozdawał pieniądze na lewo i prawo więc teraz ich nie ma. Z pustego i Salomon nie naleje.

   -Policja nie wyrabia już na obecną chwilę, żeby kontrolować osoby objęte kwarantanną
   Skąd info?

   -W wielu szpitalach na wyniki testów trzeb czekać po kilka dni
   Kilka dni to potencjalnie duża rozbieżność. Od osoby, która na taki wynik czekała mam informacje, że to było 6h.

   -Obecnie mamy hospitalizowane zaledwie 1047 osób, a szpitale już nie wyrabiają
   Wydaje mi się, że jeszcze wyrabiają. Do tego nie licz tylko hospitalizowanych, bo osób z podejrzeniem, którzy zgłaszają się do placówek jest o wiele więcej. Załogi pogotowia medycznego w tym momencie chyba są najbardziej obciążone.

   -Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi wiernych o pieniądze. "Boimy się o istnienie Radia Maryja"
   A to nie wiem co ma wspólnego z sprawą. Niech robi co chce - czego spodziewasz się po ludziach bez kręgosłupa moralnego?

   Podsumuje ten przydługi wpis, którego mam nadzieję, że jednak nie usunę przed wysłaniem ;)

   Na wykopie jest zupełnie niepotrzebna nagonka na rząd w momencie, w którym powinniśmy jednak starać się myśleć bardziej pozytywnie i mieć większą odpowiedzialność zbiorową. To, że nie byliśmy na to przygotowani - nikt nie był. Tak świetnie zorganizowanym Chinom też trzeba było wysyłać maseczki. Bogatsze od nas kraje też borykają się z brakiem sprzętu. Jeżeli chodzi o naszą służbę zdrowia to należy pamiętać o jednym - to jest efekt działań wszystkich poprzednich rządów oraz obecnego. To są lata zaniedbań. Wielka szkoda, że państwo przeznacza środki na 13, 14, 15 emerytury zamiast wydać je na np. służbę zdrowia albo mieć po prostu jakiś budżet na wypadek kryzysu. Smutne jest to, że wszystko przejedliśmy. Z ciekawości wczoraj poczytałem wpisy z lutego nt wirusa - prawie wszyscy "specjaliści" wykopu się mylili. To jest oczywisty przykład na to, że wszyscy tutaj wypowiadamy się na tematy, o których nie mamy zielonego pojęcia. Dlatego nie powinniśmy tak z góry krytykować, bo to jest modne. Teraz czeka nas najgorsze i negatywna atmosfera może wpłynąć na nas tylko i wyłącznie źle - nie można doprowadzić do rozluźnienia, bo ludzie zaczną wychodzić, przestaną ufać władzy i całkowicie się pogrążymy. Nie jest jeszcze tak źle - róbmy swoje i tyle.

   PS. uprzedzając - nie jestem zwolennikiem żadnej partii, a PiS ma u mnie ostatnie miejsce. Wybory powinny zostać przełożone, mamy ważniejsze sprawy na głowie.

  •  
   I.........6

   +2

   @shinigami26: Już ci odpowiem. Tusk by podwinął ogon i poszedł na L4 jak Ciaśkośki, a wiecznie naćpana Kopaczkowa by coś bredziła o dinozaurach.

  •  

   @Zimnyy: Zjeżdżali już aby zostać czy wracać i czy maja umowy? Od znajomych takie info, mają umowe w niemczech i tam pracyją, a wrócić muszą do pacy więc nie moga być na kwarantannie.

  •  

   @Gozd: Główny oddział firmy jest niemiecki, my pracujemy w Polskim, ale pół oddziału pracuje w delegacjach. Ja zjeżdżam w nocy ze środy na czwartek i cyk na kwarantannę.

  •  

   @Zimnyy: Jak widać różnie traktują osoby pracujące za granicą.

  •  

   @moskal888: kim rządzi żona posła albo żona dudy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   ają objęci wszyscy domownicy tylko ta jedna osoba, inni mogą normalnie wychodzić.
   -Podano oficjalne błędne info o zmarłej 27- letniej kobiecie z powodu koronawirusa
   -Lekarze, pielęgniarki i całe szpitale błagają ludzi o pomoc bo rząd ma na nich w dalszym ciągu wyjebane
   -Rząd ogłasza pomoc w wysokości 212 miliardów, z czego tak naprawdę realne jest 61 miliardów złotych co po przeliczeniu na euro daje nam niecałe 14 miliardów, podczas gdy rząd w Niemczech chce przekazać co najmniej 550 mld euro. Rozumiem, że Niemcy są bogatsze(chociaż w TVPis mówili, że u nich gorzej, ich gospodarka pogrąża si


   @shinigami26: ogladam dzisiaj tv i tam pytaja o wybory XD
   kurwa mac ludzie gina, system nie wyrabia, karyny szaleja po trawnikach, szpitale prosze o szmatke na twarz
   a tu pytanie o wybory
   o dziwo gosc odpowiedzial ze to nie powinno miec znaczenia bo trzeba najpierw dozyc do wyborow czy cos w ten desen
   mowie - oho , wreszcie zapytali zwyklego normalnego czlowiek co powinno sie robic i o co pytac
   jedziemy dalej
   koles (jakis 'ekspert' w ogole czy cos) mowi ze jestesmy 2-3 tyg przed wlochami
   co robia wlochy i inne kraje w ktorych jest przejebane - zamykaja miasta, wprowadzaja godziny policyjne, brak mozliwosci wyjscia z chaty i takie tam
   co u nas ?
   pomysly typu mniejsza ilosc autobusow (wiecej osob w jednym), sklepy w ktorych tlumacza ze zgromadzenia powyzej 50 osob ich nie dotycza (lidl), pomysly rzadu dla przedsiebiorcow - zaplac a zobaczysz, jakos to bedzie

  •  

   Ale wiesz że włosi przy analogicznie liczbie przypadków chorych mieli dwa razy mniej przeprowadzonych testów niż my. Również ilość testów pozytywnych w Polsce jest niska 3.5%, Włoszech jest to ponad 20%.

   @Zuben: Nikt nie wie ile realnie jest przypadków zarażonych. Jest więcej wykryć przy mniejszej liczbie testów bo prawdopodobnie chorych jest dużo więcej. A to dzięki rozwiniętej turystyce. My mamy bonus z tytułu mieszkania na prowincji. Niestety ten bonus nie został w pełni wykorzystany.

   Czemu? Bo politykierowanie.

  •  

   @printf: żona prezydenta ma bezpośredni kontakt z prezydentem, żona posła ma bezpośredni kontakt z posłem, można by im zasadzić kwarantanne osobno od mężów, ale to z kolei, potencjalnie może źle wpłynąć na posła/prezydenta, którzy powinni być w pełni sił. Nie lubie pisów po, itd , od 14 lat głosuję na korwina, ale jednak są to osoby ważne w funkcjonowaniu państwa, prawie na pewno ważniejsze niż losowy pacjent z podejrzeniem.

  •  

   @Pitsoon: @moskal888 @glock @Ribelo

   W wielu szpitalach na wyniki testów trzeb czekać po kilka dni
   Kilka dni to potencjalnie duża rozbieżność. Od osoby, która na taki wynik czekała mam informacje, że to było 6h.

   "Do szpitala zgłaszają się kolejne osoby w celu wykonania badań w kierunku koronawirusa. Ze względu na wysoką liczbę wysyłanych próbek i obciążenie laboratoriów, pacjenci czekają na wyniki od 3 do 5 dni. Obecnie szpital oczekuje na wyniki badań z czwartku - informuje Elżbieta Cieślak, rzecznik radomskiego szpitala."
   https://www.cozadzien.pl/radom/zmarl-mezczyzna-z-powiatu-bialobrzeskiego-zarazony-koronawirusem/63658

   -Policja nie wyrabia już na obecną chwilę, żeby kontrolować osoby objęte kwarantanną
   Skąd info?

   Od kolegi oraz potwierdzone przez naszego wykopowego policjanta @Sierzant_Bagieta:
   "Wygląda to tak, że na rano i na popołudnie nie robimy praktycznie nic innego, a jakieś interwencje które nie dotyczą bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia leżą i czekają. Generalnie się przestajemy z tym wyrabiać."

   Jak wyjebane? Wszystkie służby są w gotowości, wojsko dowozi sprzęt do szpitali. Może jakiś przykład dlaczego rząd ma wyjebane?
   Skąd w takim razie co chwilę błagania szpitali o pomoc na głównej? Pewnie zagrywka opozycji?

   Hmm jesteś tego pewny? bo ja mam inne informacje i jeżeli ktoś z kimś mieszka bez możliwości odizolowania to wszyscy są w kwarantannie.
   Info potwierdzone od @MG78: https://www.wykop.pl/wpis/48120163/dzis-troche-podzwonilem-w-sprawie-kwarantanny-dla-/

   bo ludzie zaczną wychodzić, przestaną ufać władzy i całkowicie się pogrążymy. Nie jest jeszcze tak źle - róbmy swoje i tyle.
   Już zaczęli wychodzić, już nie ufają od dawna władzy, a to że się pogrążymy to tylko kwestia czasu. Jest bardzo źle, jeżeli teraz tego nie widzisz to gwarantuję, że do Wielkanocy zmienisz zdanie.

   - "Jak powiedział Minister zdrowia, będzie 19 laboratoriów badających testy na koronawirusa. - To zwiększenie przepustowości badań do ok. 3 tys. na dobę."
   Z tego co wiem jest ich 30?

   Obecnie z 14 do 19 zwiększyła się liczba laboratoriów przeprowadzających takie testy.
   https://www.rdc.pl/informacje/koronawirus-liczba-wykonywanych-w-polsce-testow-wzrosnie-do-3-tysiecy-na-dobe/

   +: peloson
  •  

   @shinigami26: Jakoś tego nie widzę. Nie chcę mówić że to zasługa rządu, bo nie wiem. Na ta chwilę wygląda jednak że przejdziemy suchą stopą. Procentowy przyrost nowych zarażeń systematycznie spada i taki jest trend. Bezwzględna liczba rośnie, co jest efektem procentu składanego, jednak przy spadającym procentowo przyroście, na obecnie poziomie niecałe 20% dziennie to apokalipsy nie będzie. Nawet zakładając że robimy mało testów to nic to nie zmienia ponieważ robimy ich coraz więcej, a nie zmienia to trendu. Tak więc nawet, zakładając że liczba zarażonych jest 20 razy to przy stałych zasadach pomiaru powinniśmy móc prawidłowo ocenić przyszłe zdarzenia. Wygląda na to że zbliżamy się do punktu przegięcia wykresu ogólnej liczby zarażonych. Punkt przegięcia w rozkładzie normalnym jest w okolicy połowy wysokości wykresu więc łączna ilość zarażeń (oficjalnych) powinna się zamknąć w 1500. Oczywiście mogę się mylić, oby nie, jednak z wykresu wynika ze będzie dobrze.

  •  

   @shinigami26: to jest wpis osobyz niemiec na temat testów
   https://twitter.com/NvOndarza/status/1240673353515532288

   problem z Twoim wpisem jest taki, że wydarzenia w PL śledzisz (także poza mediowo), a wydarzeń w pozostałych krajach nie
   dlatego je wyolbrzymiasz
   najlepszym przykładem jest, że porównujesz pomoc rządu niemieckiego (bogatszego oraz stoi za nim potężne EBC) z polskim - jednocześnie rozbijając na składowe tylko polski (swoją drogą - to chyba jeszcze niezatwierdzone?), a niemieckiego oczywiście nie - ile w niemieckiej pomocy jest gotówki i 'prawdziwej' pomocy?

   +: Kravel
  •  

   Rząd ogłasza pomoc w wysokości 212 miliardów, z czego tak naprawdę realne jest 61 miliardów złotych co po przeliczeniu na euro daje nam niecałe 14 miliardów, podczas gdy rząd w Niemczech chce przekazać co najmniej 550 mld euro. Rozumiem, że Niemcy są bogatsze(chociaż w TVPis mówili, że u nich gorzej, ich gospodarka pogrąża się w recesji, a u nas teraz taki dobrobyt, że nam zazdroszczą), jednak zrozumiał bym bardziej jeżeli przekazaliby 1/4 tego co Niemcy, a nie niecałe 3%.

   @shinigami26: z tym rozumieniem czegokolwiek to u ciebie slabo, rzad nie przekazuje pieniedzy (skad niby mialby je miec??) tylko je sobie wydrukuje, a pozniej "przekaże" :)

  •  

   @ten_wojtek: troszkę zbyt optymistycznie, weź pod uwagę napływ ludzi z zagranicy i zdaję mi się, że to że pozamykali szkoły oraz to, że mimo wykopowej narracji, że Polacy mają w dupie, ja widzę puste ulice, bardzo rozciągną się w czasie zarażenia, to poskutkuje z kolei mniejszymi przeciążeniami szpitali, także takiej tragedii jak we włoszech nie będzie, ale myślę, że do 10 klocków dojdziemy z palcem w dupie aż po łokieć

   +: peloson
  •  

   @SpaceCat: O ile ktoś ich wcześniej nie zajebie. Poczekaj tylko, aż ludzie zgłodnieją.

  •  

   @moskal888: oczywiście może być te 10000, w tej fazie wzorstu mała korekta "an dole" powoduje "u góry" skończyć różnice kilka tys. Jednak chciałem przede wszystkim pokazać że liczby, a przede wszytskim trendy, są dalekie od Włoch czy Chin

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   z domu wyjść nie można a kierowcy zawodowi nadal jeżdżą przez Niemcy, Francję, Włochy, Hiszpanię, do tego w podwójnej obsadzie co zwiększa szanse zarażenia. Polak nie będzie chciał pojechać to wezmą ukraińców, leasing sam się nie spłaci.

  •  
   a.......a

   0

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Matan_Jagiz za ten wpis to conajmniej z 70 groszy, albo nawet 80, no premia 10 groszy za złe Niemcy i 10 groszy za złego Tuska
   Opanujcie się trochę, bo nim epidemia się skończy, to wy rozpierdolicie wszytko z tych 2mld

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @shinigami26: Jesteś mądrą osobą - obyśmy przeżyli

  •  

   @shinigami26: Dlaczego nie mogę cofnąć plusa?

  •  

   @push3k-pro: Trzeba mieć układy z Michałem( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   Jeszcze sprawa maseczek których noszenie jest kluczowe a nasz rząd mówi że one nic nie dają i zabrania Chińczykom sprzedaży na Polskę, w obawie o spekulacje, co to kurwa na być??

  •  

   @maver: Nie mniej jednak - zwróć uwagę na charakterystykę. Nawet jeśli jest zaniżona przez zbyt niską liczbę testów. Na to, że jest liniowa a nie wykładnicza.

  •  

   @shinigami26: na cholerę wylewasz żale stronnicza marionetko? Wszyscy wypisujcie jaka sytuacja jest chu**** w Polsce a mając masę przykładów na zachodzie UE, nie cieszycie się z tego jak to wszystko wygląda. We Włoszech każdy wie jak jest, Francja, Niemcy, Hiszpania - te państwa są następne w kolejce. Holandia gdzie obecnie się nie wprowadziła tak restrykcyjnego prawa co polska, co widać w liczbach.

   Nie możecie zapomnieć , Polska to nie państwa zachodu. Jesteśmy kilkadziesiąt lat za państwami takimi jak Francja, w segmencie medycznym ale i gospodarczym. Jebać**** na lewo k prawo jak jest źle i nie dobrze każdy potrafi, ale trzeba również zrozumie, że już przed epidemia hieny działały na allegro, sprzedając maski za kilkadziesiąt złotych od sztuki. Panika, walka k ostatni maski i gospodarka lokująca w dół to ostatnie czego przy obecnej sytuacji ootrzebujemy. Polski rząd wprowadza restrykcje, bo czy tego chcecie czy też nie MASKI WAM NIE POMOGA W POWSTRZYMANIU WIRUSA. Zamiast zebrać się w sobie i zacząć działać prospołecznie, szyjąc maski dla szpitali, wymadrzacje się co byście nie zrobili a żaden z was nie miał do zarządzania takim wielkim tworem jak państwo. Dlatego schowajcie swoje puste żale na chwilę i ruszcie dupe, Bo pierdoli* to każdy potrafi, a działać mało kto. Wy durne zlamasy

   +: j.....r, dikamilo +3 innych
  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Adwokat_Boga: Masz w takim razie pole do popisu - startuj, doradzaj. Poprzeczka wydaje się być wyjątkowo nisko.

  •  

   @shinigami26: A teraz poproszę o konkrety z przypisami, bo ja też mogę ładnie napisać co nieco...

  •  

   @Roccus: @shinigami26: Od kilku dni obowiązuje juz nowa procedura i samoloty sa odprawiane po kolei, pasazerowie z jednego samolotu idą na paszporty i dopiero jak wyjdą wypuszczani sa kolejni. Poza tym organizuje sie dla nich transporty do domu zeby nie korzystali z publicznego. Zawsze cos ¯\(ツ)

  •  

   Wpis jest skierowany do ludzi, którzy nadal uważają, że dzięki szybkiej reakcji rządu, zamknięciu szkół i bardzo przepracowanemu Ministrowi z podkrążonymi oczami u nas nie będzie włoskiego scenariusza. W sumie to macie rację, u nas nie będzie włoskiego scenariusza tylko polski scenariusz, którego nawet sobie nie wyobrażacie

   @shinigami26: Następny panikarz w natarciu.
   Nie trzeba sobie nic wyobrażać gdyż już mamy polski scenariusz czyli tylko 7 (8) zgonów i 600+ zarażonych po 3 tygodniach w porównaniu do Włoch które po 18 dniach miały już 100 zgonów i ponad 2000+ zarażonych.

   Zaraz wyskoczysz z koronnym argumentem o braku badań tylko teraz odpowiedz na bardzo ważne pytanie, czy potrzeba badań aby zobaczyć drastyczny wzrost liczby zachorowań czy zgonów na objawy tego wirusa które są dość oczywiste?

  •  

   @shinigami26: mogę fragment o PL wkleić na FB (podam jak do wpisu)?

  •  

   @woartur: Nie musiałeś pytać, doceniam. Proszę udostępniać gdziekolwiek ma pan ochotę.

   +: peloson
  •  

   @Pitsoon: ad2. wydaje mi się że podstawą niskiej śmiertelności w Niemczech jest właśnie masowe przeprowadzenie testów co prowadzi do szybkiego wykrycia wirusa i możliwości podjęcia leczenia. U nas raczej wszystko opiera się na tym co społeczeństwo (czyli Ty i Ja) będziemy robić. Ni uja bym nie wierzył w pomoc państwa i w sumie obojętnie kto by rządził :)

  •  

   @m0rgi: nie wiem czy porównywanie do Włoch to dobry argument, to tak jakbyś mówił że "patrz gram w piłkę lepiej niż ten Włoch, oczekaj on nie żyje". Lepiej porównujmy się i bierzmy przykład z najlepszych czyli jak dla mnie Korea i Niemcy (nie mówię o małych państwach azjatyckich (Tajwan) które po SARsie nauczyły się na tyle że u nich reakcja jest natychmiastowa).

  •  

   Następny panikarz w natarciu.
   Nie trzeba sobie nic wyobrażać gdyż już mamy polski scenariusz czyli tylko 7 (8) zgonów i 600+ zarażonych po 3 tygodniach w porównaniu do Włoch które po 18 dniach miały już 100 zgonów i ponad 2000+ zarażonych.


   Zaraz wyskoczysz z koronnym argumentem o braku badań tylko teraz odpowiedz na bardzo ważne pytanie, czy potrzeba badań aby zobaczyć drastyczny wzrost liczby zachorowań czy zgonów na objawy tego wirusa które są dość oczywiste?

   @m0rgi: Mam nadzieję, że masz rację i jestem tylko kolejnym panikarzem. Uwzględniając obecną liczbę zachorowań i szacunkową śmiertelność wirusa w zasadzie można już założyć, że ponad 20 osób jest martwych.

   Co do drugiego pytania to w jaki niby inny sposób, niż poprzez testy i oficjalne dane można zobaczyć "drastyczny wzrost liczby zachorowań czy zgonów na objawy tego wirusa"?
   Praktycznie co chwilę jest jakieś info, że ludzie z objawami nie są diagnozowani, że nie chcą robić testów bo nie byłeś za granicą mimo, że masz objawy, ostatnio nawet jakiś starosta do rządu apelował, żeby nie kłamać i przyznać, że nie ma testów. Czy ty tego nie widzisz? Czy może sądzisz, że to wszystko jest zagrywka opozycji i zwykłe fake newsy?

  •  

   @Xarath: Super. Może porównując PKB weźmy za przykład Dubai i porównajmy jak to Polski rząd sobie nie radzi?
   Po pierwsze to odpowiadałem na głupie argumenty panikarzy co non stop piszą, że u nas będzie nawet GORZEJ niż we Włoszech a nie jest nawet w połowie tak źle.

   Po drugie, porównywanie się do kraju ze znacznie lepiej rozwiniętą służbą zdrowia jest bez sensu. My od zawsze gonimy zachód a nie jesteśmy równi Niemcom a tym bardziej Koreii (chyba, że myślisz o Płn. to tu możemy powalczyć).

   Świat to nie gra w monopoly gdzie jak masz środki to sobie hotel stawiasz. To wymaga czasu i nie ma szans by w ciągu tygodnia, rzucając miliardami z budżetu wybudować nowe laboratoria, zebrać wykwalifikowaną kadrę do nich, doposażyć szpitale czy wybudować ich więcej.

   Plusem tej całej pandemii będzie to, że może Polacy wreszcie zauważą jak mało płacimy na NFZ i narzekanie "płacę tyle lat a i tak czekam w kolejce jak jestem chory" jest upośledzone i pokazuje tylko stan naszej medycyny.

  •  

   w jaki niby inny sposób, niż poprzez testy i oficjalne dane można zobaczyć "drastyczny wzrost liczby zachorowań czy zgonów na objawy tego wirusa

   @shinigami26: Bardzo prosto. Same szpitale przecież podają ilość hospistalizowanych z objawami koronawirusa podobnie jak zgony.

   śmiertelność wirusa w zasadzie można już założyć, że ponad 20 osób jest martwych.

   Po tym już widzę, że rozmawiam z foliarzem i wszelkie argumenty nie mają sensu.
   Przecież nawet ten ostatni przypadek z kierowcą PKS został zaliczony do zgonów koronawirusa choć umarł w kwarantannie i jeszcze nie ma jego wyników.
   Serio, myślisz, że rodzina któregoś co umarł na objawy tego wirusa a nie był zaliczony do statystyk nie zrobiła by afery w mediach w związku z tym? (i to +13 osób względem oficjalnych danych).
   Człowieku, takie urojenia się leczy!

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Bardzo prosto. Same szpitale przecież podają ilość hospistalizowanych z objawami koronawirusa podobnie jak zgony.

   @m0rgi: Szpital też podał info o zmarłej 27-latce na COVID-19, puścili to oficjalnie w wiadomościach, a potem okazało się że to jednak nie do końca prawda¯\_(ツ)_/¯

   Po tym już widzę, że rozmawiam z foliarzem i wszelkie argumenty nie mają sensu.
   Źle mnie zrozumiałeś, nie chodziło o jakieś teorie spiskowe typu rząd ukrywa zgony, ale o prostą matematykę. Śmiertelność COVID-19 jest na poziomie 3.4%, w Polsce mamy 634 przypadki, więc możemy w przybliżeniu oszacować, że z obecnie chorych będziemy mieli w przybliżeniu 22 zgony(włączając w to 7 obecnych).

   @TempDB: https://www.wykop.pl/link/5394819/jakie-znowu-212-mld-zl-wartosc-rzadowej-tarczy-antykryzysowej-to-kreatywna/

   +: peloson
  •  

   @shinigami26: Norwegia ma 7 zgonów na 2200+ przypadków, Niemcy mają 94 zgony na ponad 22000+ przypadków, Szwecja ma 21 na 1900+ itd.
   Liczba zgonów wcale nie musi trzymać się średniej światowej którą znacznie zawyżają Chiny, Włochy czy Hiszpania gdzie jest znacznie starsze pokolenie niż u nas.

  •  

   @moskal888: Oficjalne dane WHO:

   3.4% Mortality Rate estimate by the World Health Organization (WHO)

   Źródło: https://www.worldometers.info/coronavirus/

  •  

   @shinigami26: as of march 3rd. to po 1 ,po drugie podziel sobie, no nie wychodzi tyle, po trzecie we włoszech masz 7% ludzi 80+ u nas 4.3%.

  •  

   @moskal888: @shinigami26: Polecam tę stronę:
   https://www.worldometers.info/coronavirus/

   Tu nawet % ilości zgonów już wychodzi wyższy niż 4% w skali świata.

   Tak patrząc jeszcze na nasze liczby to one mogą nawet pokazywać coś innego niż reszta by chciała czyli to, że wykonujemy więcej testów niż reszta krajów z większą śmiertelnością i też robimy coś dobrze, że w większości te przypadki są niegroźne i o małej śmiertelności.

  •  

   Norwegia ma 7 zgonów na 2200+ przypadków, Niemcy mają 94 zgony na ponad 22000+ przypadków, Szwecja ma 21 na 1900+ itd.
   Liczba zgonów wcale nie musi trzymać się średniej światowej którą znacznie zawyżają Chiny, Włochy czy Hiszpania gdzie jest znacznie starsze pokolenie niż u nas.

   Ciekawe, że jako główny argument śmiertelności podajesz akurat wiek. Z tego co mi wiadomo to takie Niemcy są starzejącym społeczeństwem, u nich mediana wieku wynosi 47.1, a we Włoszech 45.5. Ja tutaj widzę podział na kraje z niską śmiertelnością z powodu dobrze rozwiniętej ochrony zdrowia i te z gorszą sytuacją co odbija się później na liczbie zgonów.

   Polecam tę stronę:
   https://www.worldometers.info/coronavirus/


   @m0rgi: Też z niej korzystam, wpis wcześniej polecałem ją właśnie koledze @moskal888

   @moskal888: Nie widziałem bardziej aktualnych danych, więc trzymam się tych z ostatniej aktualizacji. Tak czy siak obecnie śmiertelność z powodu COVID-19 jest pomiędzy 3-4%.

  •  

   @shinigami26: Nie średnią wieku całego społeczeństwa a ilość ludzi w wieku 75+ czyli tych najbardziej podatnych na zgon w tej pandemii.

  •  

   @shinigami26: @m0rgi: Niemcy są na etapie w którym za chwile mogą zacząć umierać, do tego jako że mają wiekszą populację (80 000 000) od włoch (60 000 000) mają więcej szpitali, więcej respiratorów itd., przy tym niemcy maja 5 040 000 ludzi 80+, gdzie włochy 4 200 000, więc we włoskich szpitalach jest dużo większy burdel bo na jeden szpital przypada więcej ludzi 80+.

  •  

   @m0rgi: We Włoszech nieznacznie więcej jest tych 75+, ale może mieli pecha i to głównie oni się zarazili, a w Niemczech Ci młodsi bez problemów zdrowotnych. Przydałby się statystyki wieku osób zarażonych w Niemczech i Włoszech, żeby to jakoś sensownie porównać.

   źródło: niemcy.png

  •  

   @m0rgi: to oczywista oczywistość że 1. Niemcy mają większe możliwosći finansowe a ich służba zdrowia jest w 1 albo 2 na swiacie. 2. że każdy pracujący płaci tam zyliony na opiekę medyczną.

   Ale np. takie rzeczy jak informowanie społeczeństwa czy ogólny dostęp do informacji to już można porównać. Co mówi Merkel a co Mateusz to jest zupełnie inne spojrzenie - ona mówi otwarcie o 60-80% zarażonych w państwie a Mati raz mówi że jesteśmy gotowi od miesięcy a kolejnego dnia że nikt się na udeżenie meteorytu nie przygotowuje.

   Tak samo takie żarty z rodziców i dzieci że 14 dni kwarantanny starczy - w Niemczech na dzień dobry (mimo że 5 czy 4 dni później niż w u nas) powiedziano że minimum 5 tygodni i że rok szkolny zostanie prawdopodobnie przesunięty. My jako rodzice mamy się domyślać a teraz dodatkowo uczyć dzieci. Pomijając kwestie z rozporządzenia dotyczące czasu pracy nauczycieli (tego tam nie ma), dostępu do materiału (brak komputerów u nauczycieli i dzieci) plus zylion rzeczy które można było ogarnąć wcześniej :) imho tylko w Nas jest szansa że to się jakoś ogarnie - choć ja np. nie wiem kto kupi moim rodzicom jedzenie w momecie gdy ja mieszkam ileśset km dalej. Jak sobie sami nie pomożemy to państwo Jarka najwyżej nam może pomóc iść na trydium pashalne i wybory :)

  •  

   @moskal888: Spoko, dzięki, ale tak jak już pisałem "Przydałby się statystyki wieku osób zarażonych w Niemczech i Włoszech, żeby to jakoś sensownie porównać."

   @m0rgi: @moskal888: Swoją drogą co sądzicie o teorii, że Niemcy kreatywnie prowadzą statystkę? Raczej foliarstwo czy jednak całkiem prawdopodobny scenariusz?

  •  

   @shinigami26: Ogólnie obstawiam, że po prostu wyłapują najwięcej przypadków, stąd by wynikało że smiertelność jest turbo niska, a Włosi mają zarażone 3/4 społeczeństwa, druga opcja to to że zaczną nagle padać jak muchy, a trzecia że zapisują zmarłych tj. się to robi z grypą, tzn. niewydolność oddechowa i nara.:)

  •  

   @shinigami26: @Xarath: @m0rgi: ogolnie rzecz biorąc, bardzo możliwe, że więcej ludzi umrze przez te wszystkie kwarantanny niż przez samą epidemię: https://www.ccn.com/studies-panicking-into-recession-could-kill-more-than-coronavirus/

  •  

   @shinigami26: @moskal888: Obstawiam, że znacznie zaniżają te statystyki patrząc, że mają tego wirusa, podobnie jak Francja (674 zgony) i Włochy (5000+), od połowy lutego.

  •  

   @moskal888: Imo ta pierwsza opcja w połączeniu z drugą nawet mnie przekonują na obecną chwilę, a w zasadzie jedna drugiej nie wyklucza. Natomiast trzecia opcja mnie trochę przeraża.

   ogolnie rzecz biorąc, bardzo możliwe, że więcej ludzi umrze przez te wszystkie kwarantanny niż przez samą epidemię: https://www.ccn.com/studies-panicking-into-recession-could-kill-more-than-coronavirus/
   To może UK miało jednak rację?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @moskal888: Artykuł głównie mówi o problemach w US i mało to dotyczy EU a tym bardziej Polskę.
   Oni znacznie bardziej niż my żyją na kredyt i tam miesiąc bez pracy oznacza duże długi i zaległości w spłatach które nagle generują ci nowe odsetki od tego tworząc taką kule śniegową.

   To jest jasne, że najbardziej to odczujemy tego wirusa w gospodarce i obecna panika związana z samym zarażeniem czy zgonami jest irracjonalna w porównaniu z problemami gospodarczymi które będą po nim.

  •  

   @m0rgi: Niby tylko o USA, ale część o raku jest ogólnoświatowa, 500 000 ludzi więcej zginęło teoretycznie przez tamtą recesje, ta wdłg mnie ma szanse być znacznie gorsza. Same Włochy mają mieć do -19% pkb. To musi wpłynąć na finansowanie służby zdrowia, co za tym idzie na ilość śmierci.

  •  

   @shinigami26
   Przepieknie to ujales! Brawo!
   Mam nadzieje ze czesci Ludzi to oczy otworzy.

  •  

   @shinigami26: odnośnie ilości testów to manipulację stosujesz, ala lemings-hardcore,
   zobacz sobie ten artykuł:
   https://oko.press/koronawirusa-mamy-w-polsce-najmniej-w-europie-wynika-z-porownania-liczby-testow-i-zakazen/
   owszem testujemy dużo mniej niż Niemcy, ale to nie jest tak, że jesteśmy w ogonie, raczej w środku stawki
   Wegry (imho niezły punkt odniesienia) testuja 10x mniej, Czechy podobnie, Chorwacja 10x mniej, Dania podobnie choć mniej
   wnioski na podstawie powyżej przedstawionego artykułu (w antyPiSowskim serwisie jakby nie było)

   żeby nie było popieram wniosek, że powinni testować więcej!
   ale nie popieram manipulacji! (wybiórczych porównań (tylko do Niemiec), jak w TVP pokażą, że testujemy 10x wiecej niz Węgry czy Chorwacja i powiedzą, że jesteśmy wzorem to powiem, że taka sama manipulacja, ale póki co tak nie zrobili - póki co tylko Ty manipulujesz)

   btw. z powyższego artykułu wynika, że % pozytywnych testów w wykonanych próbkach mamy najmniejszy w Europie - z czego jasno wynika, że zaraz póki co rozwija się u nas najsłabiej... taki fakt (nie mówię, że to zasługa rządu!)
   btw.2. jakbyś miał trochę RIGCZu to byś korektę zrobił - ale nie liczę na to, bo myślę, że nie chodzi Ci o rzetelne przedstawienie sprawy tylko o sianie kłamliwej propagandy, może mnie zaskoczysz, pozdro!

   ad:
   -Lekarze, pielęgniarki i całe szpitale błagają ludzi o pomoc bo rząd ma na nich w dalszym ciągu wyjebane
   czyli dać na coś 7.5 mld zł == mieć wyjebane :P? szkoda to komentować, są braki w zaopatrzeniu (nie ma skąd kupić), nieraz dramatyczne, ale to tak samo jak w prawie wszystkich państwach w Europie teraz, example:
   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-19/wloski-lekarz-zmarl-na-koronawirusa-musial-leczyc-pacjentow-bez-rekawiczek/
   jak potrzebujesz to mogę dodać kilkadziesiąt innych podobnych historii...
   #bekazpo #bekazpodludzi #koronawirus #2019ncov

  •  

   @Adwokat_Boga: nie wiem co lepsze, rządy miernot czy złodziei,
   nie wiem czy Morawiecki to miernota - czy też do niedawna najlepiej opłacany w Polsce manager, który zrezygnował, z najwyższej w kraju pensji (na etacie) dla symbolicznych zarobków?
   dużo można obecnemu rządowi zarzucać, ale fakty są też takie, że wyprowadzili budżet na poziom zrównoważenia, o którym się fizjonomom nie śniło ;)
   jakby rządziła PO, to pewnie mielibyśmy teraz 50 albo 100 mld dziury budżetowej na start (zamiast 0 zł dziury), mafie vatowskie rządziłyby krajem, Wąłesa byłby prezydentem i uniewinniłby wszystkich 'Słowików itp' przed końcem wyroków, ministrowie raportowali by w prywatnej loży Kulczyka2, że są gotowi wykonać każde jego polecenie, a syn Tuska by zarabiał 50k miesięcznie w jakimś drugim amber-gold-2
   w żadnym wypadku nie twierdzę, że PIS to najlepsza partia, ale zamienienie PISu na PO przy urnach to byłba zamiana czkawki na syfilis, PS. nie głosowałem na PIS ostatnio tylko na pewnego znanego Rockmana jakbyś chciał wiedzieć

   0 zł dziury budżetowej (coś o co zawsze apelowali Korwinisci) daje niezłe pole do manewru, pozdro!
   #bekazpo #bekazpodludzi

   @Adwokat_Boga: jeszcze jedno mi powiedz, skoro Morawiecki to miernota to pochwal się co Ty w życiu osiągnąłeś?
   wywaliłeś kratę browarów w godzinę?! zhejtowałeś 100 porządnych ludzi jednego dnia?

  •  

   ale nie popieram manipulacji! (wybiórczych porównań (tylko do Niemiec), jak w TVP pokażą, że testujemy 10x wiecej niz Węgry czy Chorwacja i powiedzą, że jesteśmy wzorem to powiem, że taka sama manipulacja, ale póki co tak nie zrobili - póki co tylko Ty manipulujesz)

   Czy Ty porównujesz wpis randoma z internetu na portalu ze śmiesznymi obrazkami do "rzetelnej i bezstronnej" telewizji publicznej?

   btw.2. jakbyś miał trochę RIGCZu to byś korektę zrobił - ale nie liczę na to, bo myślę, że nie chodzi Ci o rzetelne przedstawienie sprawy tylko o sianie kłamliwej propagandy, może mnie zaskoczysz, pozdro!

   Chcesz szczerości? Nie chodziło o żadną propagandę, ani o rzetelne przedstawienie sprawy, a jedynie musiałem dać upust bo miałem #boldupy o pisowską propagandę i ciągłe pochwały rządu jak to sobie świetnie radzą. Dodałem wpis, potem mirek zaproponował, żeby zrobić znalezisko, koniec.

   -Lekarze, pielęgniarki i całe szpitale błagają ludzi o pomoc bo rząd ma na nich w dalszym ciągu wyjebane
   czyli dać na coś 7.5 mld zł == mieć wyjebane :P? szkoda to komentować, są braki w zaopatrzeniu (nie ma skąd kupić)


   W takim razie skoro nie mają wyjebane to najwidoczniej prywatne osoby potrafią o więcej zdziałać, niż cały nasz rząd razem wzięty. Zakłady szyją maseczki dla szpitali, jakiś gość drukuje przyłbice dla personelu, prywatne laboratoria proszą się o możliwość przeprowadzania testów, ale oczywiście lepiej niech pacjent poczeka te 3-5 dni na wyniki testów, przecież nie umrze, a my sobie świetnie radzimy. Poza tym skoro na własną propagandową zabawę w TVPis potrafili przeznaczyć 10 miliardów to te 7.5 miliarda dla zaniedbanej służby zdrowia to jak splunąć im w twarz.

   ale to tak samo jak w prawie wszystkich państwach w Europie teraz, example:
   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-19/wloski-lekarz-zmarl-na-koronawirusa-musial-leczyc-pacjentow-bez-rekawiczek/
   jak potrzebujesz to mogę dodać kilkadziesiąt innych podobnych historii...


   Dajesz przykład nie wydolności służby zdrowia z Włoch, w których jest 100 razy więcej przypadków, niż u nas? xD
   Najważniejsze, że dostaniesz #60groszyzawpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: peloson
  •  

   @shinigami26:
   spojrzałem co postowałeś ostatnio, coś tam pisałeś o europejskiej solidarności - o tym, że wiele państw zajumało dostawy innych państw - skoro u nich nie brakuje to czemu kradną sąsiadom - hę?
   (pewnie wiesz, że wszędzie dramatycznie brakuje i właśnie dlatego)

   ad.: 60 groszy, mi płacą 100 groszy! czyli złotówkę! bo moje wpisy są zajebiście merytoryczne... Ci moi mocodawcy:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Reptilianie#/media/Plik:Gorn.jpg
   # ukrytaprawda! # reptilianie # heheszki
   a ile Tobie? (tylko nie mów, że więcej!)

   ad. pakietu pomocowego - piszesz, że Niemcy 'dajo' 550 mld euro,
   o co się założymy, że zaraz się okaże, że to 550mld to wcale nie jest ich planowana pomoc z budżetu (czyli dziura budżetowa na ten rok), tylko coś jak te nasze 212 mld zł (gdzie większość to pożyczki z narodowego banku)?
   ew. czy sądzisz, że nasz rząd powinien wyemitować ekwiwalent tj. 2 biliony złotych obligacji (dziury budżetowej) na ten rok? wtedy banknoty 500zł pewnie by były mniej warte niż listek Velveta (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   imho: dziurę budżetową trzeba zwiększyć o pomoc - ale z głową! powiększenie dziury z 0 zł do 61 mld zł wygląda mi właśnie na takie działanie (fajnie, że jest w ogóle zapas na tak wielką dziurę)...

   czy to uratuje firmy? nie, na pewno nie wszystkie, firm przewozowych, lotniczych itp żadne państwo nie uratuje o ile epidemia się zaraz nie skończy, patrząc z tej perspektywy może rozsądnie pozwolić im upaść szybciej niż później (faiFast) - nie sądzisz? chcesz finansować firmy busiarskie z naszych podatków przez następne półtora roku?
   sorry ale taki mamy wirus! lajf is brutal

  •  

   @neoutPL: Czyli coś mi najpierw zarzucasz, ja odpowiadam, a ty wyciągasz kolejne wpisy i zmieniasz temat? Jak tak ma wyglądać rozmowa i twoja praca dla wodza to powinni zacząć Ci płacić 30 groszy za wpis. Poza tym serio postarajcie się bardziej, konto od roku i 90% komentarzy krytykujące PO/chwalące działania PIS. Naprawdę za te 10 miliardów, które wam obiecali powinniście się lepiej starać towarzysze! Swoją drogą jakieś dodatki macie za pracę na #nocnazmiana ?

   +: peloson
  •  

   @Matpiotr: U nas też zarażonych nie ubywa. A liczba jest stosunkowo mała ale trzeba patrzeć na nią przez ilość testów.

  •  

   @Matpiotr: A wiesz dlaczego? Bo oni wszyscy wpatrzeni byli w tego małpiszona z WHO zamiast blokować rozsiewanie patogenu w UE już w styczniu.

  •  

   nie wiem czy Morawiecki to miernota

   @neoutPL: XD

  •  

   @neoutPL:
   "owszem testujemy dużo mniej niż Niemcy, ale to nie jest tak, że jesteśmy w ogonie, raczej w środku stawki
   Wegry (imho niezły punkt odniesienia) testuja 10x mniej, Czechy podobnie, Chorwacja 10x mniej, Dania podobnie choć mniej
   wnioski na podstawie powyżej przedstawionego artykułu (w antyPiSowskim serwisie jakby nie było)"

   Przejrzałem ten artykuł w oko.press no i albo coś źle czytam albo mylnie zinterpretowaleś dane. Węgrzy przetestowali, per capita, podobną liczbę mieszkańców. Czesi ponad trzy razy więcej. Chorwaci podobnie jak my. Dania jakieś pięć razy więcej. Skąd te dane? Porównujesz liczbę testów bez uwzględnienia liczby mieszkańców danego kraju? :)

   +: b....a, peloson
  •  

   Nie, niedofinansowana służba zdrowia nie jest winą obecnego rządu. Porównywanie realiów polskich do niemieckich np. w zakresie ilości wykonywanych testów najlepiej pokazuje, że nie masz pojęcia o czym mówisz.

   @tutifruti: Typie, POWOLI DOGANIAMY W ILOŚCI TESTÓW JEBANY IRAN!

   +: peloson
  •  

   @Wont: dzięki za rzetelne zapoznanie się z tematem, owszem porównuje liczbę testów bez uwzględnienia liczby mieszkańców danego kraju,
   tak jak jak shinigami26 porównuje ilość testów w Niemczech i Polsce bez przeliczania per capita (/bez normalizacji), taka sama metodologia (dlaczego miałbym zmieniać metodologię),
   może pozgrywam głupiego jak shinigami26 i powiem, że to za$ebista metodologia jest (。◕‿‿◕。)
   a tak serio to Węgry wciąż testują kilka razy mniej (per capita)

  •  

   @shinigami26 - to się do psychologa nadaje, obsesyjne dopatrywanie się zagrożeń\wrogów\opłacanych przeciwników,
   a nie przeszło wam przez myśl, że ktoś może mieć inne poglądy niż wy, ba! może mieć merytoryczne argumenty (w przeciwieństwie do was)?
   "to musi być płatny troll. nie może być inaczej, moje zwoje mózgowe nie akceptują, że ktoś może myśleć inaczej niż ja!!! bo jak to tak?! przecie ja mam rację"
   26 to chyba nie od wieku, bo zgaduję, że wiek to 13-16 :)

   btw. w pierwszej odpowiedzi odniosłeś się do części moich argumentów, napisałeś, że Cię emocje poniosły, super fajnie, ale żadnej korekty nie widzę, manipulacje zostały tak jak są,

   mi obiecali 10 mld, a Tobie ile - 50 mld w dziurze VATowskiej rocznie? takie myślenie...
   btw. porównałeś roczną dorzutkę do służby zdrowia (7.5 mld, a na roku się nie skończy jak nic) z 5 letnią dopłatą do mediów... roczne wydatki porównuj jak już, trzymajmy minimum logiki

   btw2. jak chcesz znać moje zdanie to powinni ograniczyć dofinansowanie TVP, i wcześniej i właśnie teraz w kontekście obecnych wydarzeń, te pieniądze idą głównie na sport i występy artystyczne (wbrew pianie na ustach POwskich młodzieżówek plujących, że to na 'propagandę'), ale to nic nie zmienia w mojej opinii, ani piłki w TVP nie oglądam, ani olimpiady (ani jednego ani drugiego nie będzie w tym roku), ani żadnego innego sportu więc mi to dynda, 'hitowego' sylwestra marzeń też nie oglądam (znam lepsze sposoby spędzania Sylwka), więc nie będzie mi szkoda jak obetną budżet... jak nie wierzysz to zobacz sobie ile kosztują transmisje sportowe... mi tam igrzysk (w myśli zasady: 'chleba i igrzysk') w TVP nie trzeba, wolę te z YT, patrz krytykuję linię partii, Twoja narracja upadła,
   pozdro
   PS. a i przykro mi, że w żaden sposób merytorycznie nie potrafisz się odnieść do argumentów (które dorzuciłem w 2gim poście) o tym, że Twoje porównania są nietrafne (no chyba, że masz źródło które potwierdzi, że dziura budżetowa Niemców skoczy o 550 mld Euro, masz? daj link :) )

  •  

   @Matpiotr: ale myślisz że inny rząd by sobie poraził lepiej?
   dlaczego nie mozna tutaj minusowac !!??

  •  

   @neoutPL:
   "a tak serio to Węgry wciąż testują kilka razy mniej (per capita)"

   Polska: 13.072 testów. Ludność ok. 38 mln
   Węgry: 3.007 testów. Ludność ok. 9,8 mln.

   Skąd te kilka razy mniej per capita?

   +: peloson
  •  

   @Wont: ok, masz rację to nie jest kilka razy, źle to przemnożyłem, nie jest kilka razy więcej per capita, choć wciąż jest mniej testów na mieszkańca na Węgrzech (jakby Polska zrobiła 11 600 testów)
   kilka razy więcej jest tylko jeśli porównujemy liczby bezwzględne na państwo (tak jak w poście, który zaczął ten wątek)

  •  

   @shinigami26: Polska: podejrzenie zakażenia wirusem u pacjenta SOR. Póki nie mamy wyników pracujemy normalnie, kwarantannę włącza się tylko w nielicznych przypadkach. Motywujące hasła "nie panikujcie", "histeryzujecie" i "nie będą Wam robić testów tylko dlatego, że pracujecie w szpitalnym oddziale ratunkowym" mają za zadanie zagrzewać pracowników do boju w walce z wirusem. Liczba strojów ochronnych ograniczona. Na wyniki czeka się od parunastu godzi do nawet dwóch dni. Kolega był na l4 (nie kwarantannie, bo to źle brzmi, on był przecież tylko podziębiony) i listonosz nawet nie przyniósł mu listu z wynikiem do domu, tylko zostawił awizo.
   ¯_(ツ)_/¯

  •  

   @Matpiotr: i co z tego, że nikt nie zdał? Co mnie obchodzą inni? Jak dostajesz opierdol od szefa w pracy to też się nie przejmujesz, bo innych też może zwolnić?

  •  

   @Furanokumaryna: Mam w rodzinie ludzi pracujących w ochronie zdrowia i mówią to samo, ogólnie tragedia. Już sytuacja wygląda bardzo nieciekawie, a jeżeli nie wydarzy się jakiś cud to będzie jeszcze gorzej. Trzymajcie się tam na tym SORze i serdeczne dzięki za waszą pracę!

  •  

   coś dla tych którzy pod niebiosa wychwalali Czechów, że właśnie tyle testów kupili!
   okazuje się, że kupione testy 'nie działajo' (づ•﹏•)づ
   https://www.wykop.pl/link/5403047/czeski-sanepid-wyniki-testow-ekspresowych-w-80-inne-niz-testow-genetycznych/

  •  

   @shinigami26: Teraz pomyśl, jaki byłby bajzel, gdyby rządził Tusk.

  •  

   Teraz pomyśl, jaki byłby bajzel, gdyby rządził Tusk.

   @kamil150794: A co dopiero by było jakby rządził Lech Wałęsa? A już w ogóle tragedia jakby taki Henryk III Walezy teraz rządził( ͡° ͜ʖ ͡°)