•  

Włochy mają podobną fazę wykrycia zarażonych co Szwajcaria czyl wykryte przypadki na milion populacji. Umieralność jako "zmarli na koronawirusa / wykryci" wynosi we Włoszech 9 %. W Szwajcarii 1 %. Tyle są warte te wasze gówniane statystyki. Na koniec sezonu okaże się, że umieralność przy koronawirusie jest rzędu tej co grypa albo trochę większa. Panikujcie dalej.

#koronawirus

•  

@rysiekryszard: Ja to wiem, ty to wiesz, media to wiedzą, ale nie powiedza bo maja z tego kase

•  

@rysiekryszard: uuuu ktoś tu się naczytał postów JKM-a

•  

@Matpiotr: To, że większość sieje panikę, nie znaczy, że większość ma rację. Profesorowie, wirusolodzy, lekarze od dawna powtarzają, że to wirus celebryta. Dlaczego nie wysyłałeś wszystkich do domu w sezonie 2017/2018 gdzie na grypę zmarło milion ludzi na całym świecie?

@PoczciwyChlop: Niestety. Bogaci będą bogatsi, a biedni zostaną wyruchani i dostaną jeszcze baty od gospodarki. Taka prawda, ale sami gotują sobie taki los.

•  

całym świecie

@rysiekryszard: z czego większość w Afryce i krajach trzeciego świata

•  

@rysiekryszard: a na koniec będą mówić ze to przez koronawirusa a nie ich własna panikę. Zobaczysz :) jak im powiesz prawdę to powiedzą „tak jasne, to dlaczego tyle ludzi zbankrutowało, popełniło samobójstwa bez powodu?” Nie zrozumieją ze powodem jest ich strach i panika a ci którzy zrozumieją powinni mieć problemy ze spojrzeniem sobie w lustro

•  

@Matpiotr: W samych Niemczech 25 tys.

•  

@Matpiotr: Zgadywałbym, że własnie w krajach rozwiniętych mógłoby być więcej niż w krajach trzeciego świata z tego wzglłędu, że grypy są najbardziej grożne dla starszego społeczeństwa, ale tutaj akurat nie mam danych potwierdzających.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@piwomir-winoslaw: Jestem zjebany, bo zaorały cię argumenty xD? Obawiam się, że ty nie wiesz, ze jesteś zjebany.

•  

@rysiekryszard: Przecież tacy denialiści jak ty są impregnowani na argumenty. Nie dociera do was, że w Korei Południowej, która trafnie rozpoznała najwięcej przypadków śmiertelność nie zeszła poniżej 0,87%. Na to, że umiałbyś z tego policzyć ile umarłoby Polaków gdyby puścić to cholerstwo na żywioł nawet nie liczę. Jesteście gorsi niż płaskoziemcy, bo oni najwyżej wsiądą do rakiety samoróbki i zabiją się sami, a wasze pierdolenie może autentycznie komuś zaszkodzić.

+: crv0
    •  

@piwomir-winoslaw: To ty nie rozumiesz, że sam procent niewiele mówi, a idealnie zobrazowałem ci to przykładem w pierwszym poście. Włochy 9 %, Szwajcaria 1 %, gdzie nastawienie jest dosyć liberalne, ludzie chodzą bez masek. Ty podajesz przykład z Koreą i mówisz, że 0,87 % i lepiej nie może być. A ja mówię, że żeby to ocenić trzeba byłoby ocenić RZETELNIE, PRZEZ EKSPERTÓW Z RÓŻNYCH DZIEDZIŃ próbę badawczą Koreii Południowej. Twój argument bazuje na artykułach z interenetu i wyrwanych z kontekstu zdaniach typy "trafnie rozpoznała", "robili badania przesiewowe", "dużo ludzi zbadali", "badali ludzi losowo", "noszą maseczkę". Takie dane są gówno warte z perspektywy naukowej i wszyscy budują wyobrażenie o rzeczywistości i śmiertelności na tego typu informacjach. To pozostawia niesłuchane pole do manipulacji. Ale widocznie jesteś zbyt głupi, żeby samemu na to wpaść, dlatego musiałem ci to wyjaśniać.

•  

@piwomir-winoslaw: Wystarczy nie być idiotą, żeby zrozumieć, że w skali całego społeczeństwa ten procent jest mało rzetelny. Gdyby był rzetelny należałoby przyjąć, że albo 80 % wszystkich zgonów w Polsce w danym roku związanych byłoby z koronawirusem (co jest śmieszne) albo mielibyśmy astrononomiczny wręcz wzrost śmiertelności w Polsce. Jako stoi to w zupełnej sprzeczności z danymi wirusologów o jego niebezpieczeństwie. Więc podając takie procenty ty sam narkęcasz panikę bez zeznajomieniem się z tematem. Coś gdzieś przeczytałeś, zobaczyłeś jakiś procent, przeczytałeś kilka zdań siejących panikę i teraz zgrywasz eksperta.

•  

@piwomir-winoslaw: Jeżeli weźmiemy dane ze Szwajcarii i liczbę wykrytych pomnożymy przez 10 - taki czynnik często przyjmują w mediach, ale równie dobrze może być wyższy to wylądujemy gdzieś w okolicy promila czyli poniżej grypy, a przy 20 czy 30 znacznie niżej. I czy to oznacza, że koronawirus jest mniej niebezpieczny niż wirus grypy? Może tak, prawodpobnie nie. Ja tego nie jestem w stanie ocenić, ale to jedynie pokazuje jak bardzo można bawić się procentami i jak bardzo siać panikę. Żeby rzetelnie ocenić niebezpieczeństwo trzeba RZETLNIE zrobić badania uwzględnijąc DZIESIĄTKI różnych czynników. Ty dzbanie przeczytałeś kilka artykułów w internecie i twierdzisz, że ODPOWIADAJĄ NA WSZYSTKIE PYTANIA i nie ma dyskusji. Popatrz sam jakim ty jesteś głupim dzbanem.

•  

Komentarz usunięty przez autora

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ground box jest używany przez audiofilów od wielu lat. Urządzenie rozprasza szkodliwe pakiety małych fal elektronowych w celu uzyskania wyraźniejszych szczegółów (jakość obrazu / dźwięku), swobodnej atmosfery, doskonałej separacji, spokojnego tła z głęboką sceną dźwiękową

Składniki:
    Kryształowy kamień (xD, przyp. Ton Szkalowy), który może wytwarzać energię elektromagnetyczną, usuwać elektryczność statyczną, oczyszczać energię.
    Turmalin (jeden ze składników strukturyzatorów wody, przyp. Ton Szkalowy) o stałej obecności i cząstki turmalinu wokół powierzchni osi c w bipolarnym polu elektrostatycznym mogą pochłaniać kurz, oczyszczać powietrze.
    Oprócz zastosowania kryształowego kamienia i turmalinu, wewnątrz dodano naturalne grafitowe proszki i proszki chemiczne, które pomagają w lepszym dostrojeniu systemu.
    (lub dostrojeniu audiofila, przyp. Ton Szkalowy)
    Oprócz podstawowych składników w pojemniku znajdziemy 10 dodatkowych „tajnych” składników.

Stosowanie:
    a) Dobrze wstrząśnij, aby równomiernie rozprowadzić materiał wewnętrzny
    b) Możesz podłączyć dowolny terminal wyjściowy audio rca (uziemienie sygnału) lub obudowę (uziemienie zasilania) oraz złącze ujemne 2 głośników, wzmacniaczy, przedwzmacniacza, przetwornika cyfrowo-analogowego, serwera muzycznego, odtwarzaczy CD itp.

Jedyne 195$
    Entreq robi droższe, ale nie pokazuje bebeszków ;>
    Jakieś pytania? xD

#heheszki #audiovoodoo #tonskladowy
    pokaż całość

odpowiedzi (25)

• odpowiedzi (25)

• odpowiedzi (13)