•  

Niewielu wie, że jest jedna rzecz dużo bardziej niebezpieczna niż koronawirus, chodzi o R A S I Z M.

#heheszki #koronawirus #chiny #trump

źródło: streamable.com

•  

@i8s85xd: O kurwa, tego się nie spodziewałem xD

•  

@Marsik: nic z tych rzeczy, on serio założył taką maskę na konferencję prasową

•  

@i8s85xd: Bo napędzanie rasizmu żeby mieć szansę w wyborach przy jednoczesnej najgorszej w zachodnim świecie reakcji na Covid-19 to powód do dumy. Zapomniałeś dopisać TRUMP ZMASAKROWAŁ LEWACZKĘ

•  

@Xenomorph_uk: jasne, nie popieram autentycznie gorszego traktowania innych ze względu na pochodzenie, ale zarzucanie komuś rasizmu, bo nazywa wirus pochodzący z Chin, chińskim to jest paranoja. A poza tym jeśli Trump nakręca niechęć wobec Chin, to dlatego że są obecnie "wrogami" (państwa), a nie dlatego że nienawidzi ludzi o żółtej skórze i skośnych oczach.

•  

@i8s85xd: Nazywanie go Wuhan virus bym rozumiał, Chinese virus to zagrywka tylko i wyłącznie pod wybory. Trump jest za głupi i zbyt narcystyczny żeby myśleć w kategoriach innych niż: co mi się opłaci?

•  

@Xenomorph_uk: zgadam się, że jest to motywowane tylko politycznie. Po prostu nie znoszę tej zachodniej fiksacji na punkcie dyskryminacji i widzenia wszędzie rasizmu.

•  

Nazywanie go Wuhan virus bym rozumiał, Chinese virus to zagrywka tylko i wyłącznie pod wybory. Trump jest za głupi i zbyt narcystyczny żeby myśleć w kategoriach innych niż: co mi się opłaci?

@Xenomorph_uk: Przecież masz w tym linku powiedziane dokładnie dlaczego tak powiedział. https://youtu.be/7zatCqqRY_I

•  

@Xenomorph_uk: Mieszkam w Chinach od dwóch lat. Nazywanie wirusa chińskim nie jest rasistowskie , nie ma nic wspólnego z rasą azjatycka. Nazywanie tego wirusa chińskim jest trafne ponieważ, według mojej opinii, chiński styl życia znacząco przyczynił się do rozprzestrzeniania choroby.

1. Nigdzie nie używa się mydła. Nie ma mydła w żadnym miejscu publicznym po za drogimi restauracjami i centrami handlowymi szkoły podstawowe gimnazja i uniwersytety nie obsługują nawet gorącej wody w kranach toalet. Ludzie, szczególnie zimą, nie myją rąk po użyciu toalet (które też myte są jedynie symbolicznie) ponieważ woda w kranie jest okropnie zimna , nieraz zamarznięta.

Można powiedzieć że jest to spowodowane brakiem środków albo Azja itp. Dla kontrastu Tajlandczycy są o wiele bardziej czyści , do tego stopnia że w niektórych sklepach ściąga się buty i chodzi boso. Moja chińska dziewczyna była oburzona na swój owiele bogatszy kraj. Nie wyjaśnia to brak środków ani opresja rządowa, jest to tylko i wyłącznie niechlujstwo Chińczyków. Mają na autostrady mają na elektronikę mają na adidaski i ekstrawagancje , powinni mieć jebane mydlo.

2. Chińczycy plują na ziemię, kaszlą bez zakrywania ust, przecierają nos o kurtkę itp. Pozwalają swoim dzieciom srać i szczać na ulicy. Na początku myślałem że jest to różnica klasowa, lecz po roku czasu przeprowadziłem się na leprza dzielnice bo znalazłem leprze pracę (dzielnica zupełnie nową, uznana lokalnie za najlepszą i najdroższa w mieście) i ludzie w niej byli dokładnie tacy sami. Elegancka kobieta z akcesoriami Gucci pluje na ziemię , pan w Maybachu otwiera okno żeby wyjebac smarka. Albo dzieci i matki które robią z naszych "bombelkow" aniołki

3. Chińczycy mają bardzo egoistyczne podejście do życia, całe pokolenia musieli sobie sami radzić, więc teraz odbija się to na ich kulturze. Ludzie przekupywali lub oszukiwali starze graniczne różnych krajów aby mogli dostać się do swoich wakacji. Dużo było postów o ludziach którzy celowo lecieli przez Hong Kong po to aby w łatwy sposób mogli dostać się na samoloty do Ameryki i Europy.

Inny przypadek był w tedy kiedy dwie laski przekupily strażników w pałacu królewskim i WJECHALY sobie na dzieciniec zabytku narodowego porobić foty. Co prawa ta sytuacja nie przyczynia się do rozprowadzania epidemii bo zabytek był zamknięty z powodu wirusa, ale pokazuje mentalność Chińczyków.

Nie interesuje się polityką USA, nie lykam lewicowej propagandy która skacze na Trumpa za każdym razem jak kichnie bo jest to po prostu nie godne zachowanie dziennikarskie.

Ale w tym przypadku trzeba mu przyznać rację. To JEST chiński wirus. To JEST wirus który:
      1. Rozprzestrzenił się z powodu niechlujstwa Chińczyków
      2. Zostal zignorowany przez totalitarny rząd
      3. Rozprzestrzenił się z powodu nieodpowiedzialnych i okrutnie nie higienicznych zachowań normalnych obywateli tego kraju.

•  

Chiny to nie rasa

@AnonimoweLwiatko: rasizm nie jest jedynie zwiazany z rasa. Pierwsze dwa zdania z podstawowej definicji 'rasizmu':
      https://en.wikipedia.org/wiki/Racism

W UK jesli ktos zaatakuje Polaka i powie cos w jego kierunku odnosnie jego pochodzenia to jest to atak na tle rasistowskim. Oczywiscie to inaczej wyglada w Polsce z punktu widzenia prawa, ale nie oznacza to, ze jest jedynie jedna wersja postrzegania swiata.

•  

@Xenomorph_uk: napisałem komentarz na temat wirusa a teraz komentarz na temat twojego rozumienia polityki

Bo napędzanie rasizmu żeby mieć szansę w wyborach przy jednoczesnej najgorszej w zachodnim świecie reakcji na Covid-19 to powód do dumy

Myślę że przez takich ludzi jak ty populiści jak Trump dochodzą do wladzy. Bo oczywiście wielki wszechrozumny oświecony wykopek wie , że połowa największego mocarstwa świata to hehe rasiści i homofoby i debile.

Z tego samego powodu mamy brexit w UK bo takie amoeby jak ty potrafią przypisac prawicowe poglądy jedynie do rasistów lub naiwnych ludzi pracujących którzy nie mieli takiej okazji na oświecenie _jak ty i nie czytali "orłela"

•  

@Janusz_Dmowski-Zubr: Za pierwszą odpowiedz dałem plusa mimo, ze się nie zgadzam kompletnie, drugiej nawet nie będę komentował

•  

@Xenomorph_uk: skomentowałes żeby mi powiedzieć że nie skomentujesz ?

•  

@i8s85xd: trump wiecej razy powiedzial slowo China niz USA i zawsze o chinach mowi w negatywnym konyekscie. Taki dobor slow to nie przypadek jesli chodzi o trumpa.

•  

Akurat dobrze jej powiedział XD

•  

@Zhukov: Możliwe, że chińczycy wpisują się w grupę etniczną ale raczej określając Chiny jako kraj możemy mieć wiele rzeczy na myśli. Ja bym nie wspominał tu o rasizmie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: Zhukov
    •  

@AnonimoweLwiatko: prawda, ale trzeba pamiętać że są różne podejścia. Ja mam takie że uważam to za rasistowskie ale nie wykluczam że ktoś inny może mieć inne podejście do tego. Najgorsze to po prostu wyśmiać drugą stronę bez nawet chęci zrozumienia jej. Zapewne większość osób na Wykopie ma podobne zdanie co do Ciebie.

•  

@Xenomorph_uk: A skończ pierdolić. Wielki obrońca uciśnionych się znalazł! Już kurwa po tych słowach Trumpa zabili 50 mln Azjatów. Ale tylko po słowach Trumpa...

źródło: 1297AD86-694F-40AC-9530-F1896FB7FBBB.jpeg

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@OS7RY: .

źródło: Adjustments.plist

•  

@Zhukov: Jest takie pojęcie jak szowinizm, odnoszące się do niechęci do innych narodowości albo grup kulturowych.

•  

@i8s85xd: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: maxresdefault.jpg

•  

@ZegnajPrzyjacielu: szowinizm wychwala swoj narod/kraj/grupe etniczna (moja grupa ponad wszystkie inne). Rasizm uwaza, ze jedna rasa/grupa etniczna jest ponad inna i jest agresywna wobec tejze grupy (moja grupa jest OK, ale tamta juz nie). Ksenofobia to ogolna niechec do obcych (wszystkie inne grupy sa nie ok). To sa trzy rozne pojecia i maja pewne roznice pomiedzy soba. Nie ma tutaj miejsca na nazwanie tego szowinizmem.

•  

@Zhukov: W tym kontekście to rzeczywiście bardziej ksenofobia lub rasizm, ale nie przepadam za rozszerzeniem pojęcia rasizmu. Zawsze trochę mi się to kłóci z jego brzmieniem.

•  

nie przepadam za rozszerzeniem pojęcia rasizmu

@ZegnajPrzyjacielu: doskonale Ciebie rozumiem. W Polsce jest to inaczej uzywane slowo (biorac pod uwage nasza historie z XX wieku). Siedze w UK od 5 lat i zdazylem sie przyzwyczaic do definicji stad i zrozumialem dlaczego zachodnie kraje tak czesto uzywaja tego okreslenia w roznych sytuacjach.... co oczywiscie wywoluje niesamowity smiech na Wykopie i w innych regionach polskiego internetu (nie bierz tego personalnie, bo zapewne nie o Tobie tutaj wspominam).

Wszystko zalezy od punkty widzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@i8s85xd: najbardziej to wszystko co opisaleswidza wlasnie polaki

•  

Dzięki za wyjaśnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Xenomorph_uk: I skończ powielać tego fejka o najgorszym w świecie zachodnim podejściu do epidemii.

Nie masz pojęcia o czym gadasz, a pierdolisz jakieś farmazony fejkowe.

•  

@OS7RY: ale wiesz, ze to jest ogromna manipulacja z tym co wrzuciles odnosnie "hipokryzji" CNN? CNN pisze o 200 zarazonych w Wuhan. WHO oglosilo nazwe COVID-19 okolo 12 lutego gdzie bylo juz grubo ponad 10 tysiecy zarazen. Przed tym dniem nie bylo zadnej ujednoliconej nazwy tego wirusa. Co wiecej, WHO dopiero po nadaniu nazwy nowemu coronavirusie zaczelo mowic, zeby nie nazywac go "chinski wirusem", bo to bedzie negatywnie etnicznie nacechowanie choroby.

Typ na screenie wrzuca w odpowiedzi na pytania dziennikarzy z CNN sprzed paru dni screena sprzed paru miesiecy, gdzie to byla totalnie inna para kaloszy. Ba, chyba doslownie kazde media tak nazywaly tego wirusa, bo... nie bylo oficjalnej nazwy.

Nie masz pojęcia o czym gadasz, a pierdolisz jakieś farmazony fejkowe.

Zabawnie to brzmi w porownaniu do tego co wyzej napisalem. Zawolam tez kolege @Xenomorph_uk bo mozliwe, ze nawet nie popatrzyl na tego zmanipulowanego screena.

•  

@i8s85xd: 8k
      @i8s85xd: w akurat tutaj to wy macie fiksacje, bo to jest rasistowskie. Nawet w Polsce krzywo się teraz patrzy na Chińczyków, były nawet ataki. Pomyślcie jak na ludzi działa takie zachowanie prezydenta. To jest fakt, że czymś takim przyczynia się do dyskryminacji i agresji wobec niewinnych ludzi

•  

@OS7RY: Fejka?
      Trump:
      - zwolnił dwa lata temu ludzi odpowiedzialnych za poradzenie sobie z ewentualną pandemią tylko dlatego, ze byli zatrudnieni przez Obamę. Zapytany o to tydzien temu udawał, ze nie wie o czym mowa
      - nie przeczytał żadnego raportu na temat koronawirusa, mimo że trafiały na jego biurko od stycznia, pewnie dlatego ze nic nigdy nie czyta
      - po potwierdzeniu pierwszych przypadków w USA nazwał to „democratic hoax”, co później powtarzano na antenie Fox News pośrednio przyczyniając się do śmierci wielu ludzi
      - gdy było 12 przypadków w USA powiedział, że niedługo ta liczba spadnie w okolice zera, 3 tygodnie później twierdził już że od poczatku traktowal temat poważnie i reagował jak na pandemie jeszcze zanim ta została oficjalnie ogłoszona
      - potrafił palnąć takie rzeczy jak: szczepionka jest prawie gotowa, będzie za kilka miesięcy albo że chorzy bez objawów mogą chodzić do pracy
      - codziennie na konferencjach prasowych kłamie, wymyśla że są jakieś magiczne leki itp co później eksperci muszą prostować, czesto natychmiast po jego wypowiedzi
      - na pytanie dziennikarza czy ma coś do powiedzenia wystraszonym ludziom żeby ich uspokoić nazwał to nasty question
      - kiedy któryś gubernator mówi, że rząd federalny robi za mało jedyną reakcją Trumpa jest atakowanie tej osoby na Twitterze

To tak na szybko, nie chce mi się dalej wymieniać. Nie ma drugiego zachodniego kraju z tak tragiczną reakcją rządu, przed końcem tygodnia w stanach będzie więcej przypadków niż we Włoszech i jest to w całości wina Trumpa, wiec tak - orange man bad.

•  

@Xenomorph_uk: powtarzasz kolejne fejki.

Nie nazwał wirusa democratic hoax, tylko jego niby zła reakcje na te wydarzenia.

Sztab kryzysowy powołał już w styczniu, jeszcze zanim WHO się pokapowalo ze to w Chinach nie zostanie.

Przykład z CNN to jeden z wielu a nie jedyny, wszyscy to nazywali na początku wirusem z Wuhan, z Chin

Nie przeczytał raportu... nawet tego nie komentuje, widocznie siedzisz w jego gabinecie.

Znowu kłamiesz, nasty question nie było odpowiedzą na pytanie o to co powie przestraszonym ludziom.

Jak narazie pochwalili go gubernatorzy californi, nowego jorku - ultra demokraci raczej go nielubiący. Pochwaliła go nawet Ilhan Omar która tak go nienawidzi ze chętnie by się przy nim wysadziła.

Obama sprzedał wszelka produkcje materiałów medycznych do Chin, teraz Trump To odkręca dekretami.

Obama nigdy nie uzupełnił rezerw materiałowych na wypadek takiej klęski.

Demokraci wykorzystując kwarantannę kilku republikanów, blokują w kongresie pomoc dla przedsiębiorstw, ludzi, ulgi podatkowe. Bo nie ma tam nic o parytetach i farmach wiatrowych i tym podobne.

Czy Trump działał zajebiscie? Oczywiście ze nie! Tak jak wszyscy, na początku deprecjonowała powagę wydarzeń i starał się dbać o gospodarkę.

Czy czasem jest na wyrost optymistyczny? Tak, ale to media mu zarzucały na początku ze jest za mało, teraz za dużo. CNN i MSNBC nie maja w zamiarze pokazać prawdy a odjebalo trumpowi. Co pokazał już dawno Projec Veritas.

Trump zamknął granice dla Chińczyków a potem Europejczyków. Oczywiście jazgot bo łasizm.

Skończ wiec perdzielic i sprawdź jak jes naprawdę.

•  

@OS7RY: Żyjesz chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, fakt ze wypisujesz takie bzdury i zarzucasz mi powtarzanie fejków jest po prostu komiczny

•  

@Xenomorph_uk: Komiczny jesteśmy z całym swoim zacietrzewieniem. Każda z tych informacji sprawdzam po każdym wysrywie na ten temat.

Ba, w przeciwieństwie do ciebie oglądam wypowiedzi Trumpa a nie czytam co ktoś powiedział ze on powiedział.

Kolportujesz fejki i jeszcze się tym szczycisz. Fakt ze wierzysz w to wszystko nie jest komiczny, jest żenujący.

Pokaz mi co z tego co wypisałem jest bzdura. Konkretnie. A nie jak zwykle, jak każdy pieniacz liberał, posługujesz się ogólnikami i pustymi frazesami.

•  

@Zhukov: No wiec jak go media tak nazywały wcześniej to to nie powodowało wzrostu rasizmu a teraz nagle jak mówi to Trump powoduje?

Skończ pierdolic i włazić na te swoje wyżyny cnót. Jak zwykle nagle się przejmujecie rasizmem &jak wy jusz swój rasizm odbebniliscie.

Ciekawe tez że społeczność azjatycka w USA zbroi się, nie w obawie przed bojówkami Trumpa a przed powtórka z za zamieszek i czasu kiedy bronili swoich własności przed... no na pewno nie bojówkami Trumpa #pdk

Zmanipulowany screen. O jeny, jak zmanipulowany. Pokaz mi to. I zanim zaśniesz wytykać manipulacje to sprawdź czy sam nie kolportujesz jakiejś, powtarzając manipulacje sznurów z MSNBC albo cwaniaczków z CNN.

•  

No wiec jak go media tak nazywały wcześniej to to nie powodowało wzrostu rasizmu a teraz nagle jak mówi to Trump powoduje?

@OS7RY: nie. Ktos w ogole tak twierdzi? Tak czesto tutaj pisales na temat fejkow i manipulacji, a w pierwszym zdaniu wyciagasz wnioski, ktore w sumie jest jedynie dopowiedzeniem i niczym wiecej niz manipulacja.

Skończ pierdolic i włazić na te swoje wyżyny cnót. Jak zwykle nagle się przejmujecie rasizmem &jak wy jusz swój rasizm odbebniliscie.

W pierwszym zdaniu zwracasz sie do mnie, a potem do jakiegos ogolu. O kogo Tobie w ogole chodzi? Wydaje mi sie, ze nie umiesz odroznic jednej osoby od calego tlumu innych ludzi w internecie.

Ciekawe tez że społeczność azjatycka w USA zbroi się, nie w obawie przed bojówkami Trumpa a przed powtórka z za zamieszek i czasu kiedy bronili swoich własności przed... no na pewno nie bojówkami Trumpa #pdk

Jakis dowod ze sie zbroja? To zdanie jest w ogole strasznie naciagane i widac, ze chcesz polaczyc wszystko w calosc, ale to sie nie klei.

Zmanipulowany screen. O jeny, jak zmanipulowany.

Wytlumaczylem juz wyzej przy uzyciu informacji z WHO. Co takiego jest tam niejasnego lub nieoczywistego? Zacytuj moj post i pokaz palcem.

kolportujesz jakiejś, powtarzając manipulacje sznurów z MSNBC albo cwaniaczków z CNN.

Znowu to samo... jakas walka z calym tlumem. Nie ogladam CNN, nie wiem co to jest MSNBC. Nie przypisuj mi informacji lub cech jakiejs grupy.

---

Podsumowujac: jestes strasznie agresywny wobec innych, uzywasz argumentow ad persona oraz starasz sie walczyc z calym tlumem jakichs osob zamiast skupic sie na faktach i na tym co ludzie pisza do Ciebie.

•  

@OS7RY: Konkretnie:

Napisałeś, że skłamałem że nasty question było odpowiedzią na pytanie o to co powie przestraszonym ludziom

https://youtu.be/CLMMbssYd6c

Pytanie pada w 1:30, what do you say to americans who are scared, odpowiedz Trumpa to nazwanie dziennikarza terrible reporter a pytania very nasty question

Jak to przekręcisz żeby było po Twojemu?

Wszystko co napisałem jest prawdą, ale do takich jak Ty prawda po prostu nie dociera

•  

@Xenomorph_uk: A co tu przekręcać? Najpierw zarzuca mu ze daje złudna nadzieje a po odpowiedzi co powie przestraszonym. To ten pajac robi fikołki logiczne aby tylko zrobić „mam cię!” I robić swoje zwycięstwo.

Nic co napisałeś nie jest prawda. Nawet Cuomo, Ohmar (która go nienawidzi i chętnie by się wysadziła obok niego) go chwalą. Eksperci w CNN go chwalili.

Czy Trump działa zajebiscie? Nie, nikt nie działa tak jak Azjaci. Ale u nas się nie da tak.

Czy Trump specjalnie używa zwrotu Chiński wirus? Tak, bo przypominam jak jest od jakiegoś czasu narracja Chin. Ze to amerykańscy żołnierze przywieźli do Chin (-‸ლ)

•  

@OS7RY: musisz trollować, nie wierzę że jesteś naprawdę tak głupi

•  

A co tu przekręcać? Najpierw zarzuca mu ze daje złudna nadzieje a po odpowiedzi co powie przestraszonym.

Znowu kłamiesz, nasty question nie było odpowiedzą na pytanie o to co powie przestraszonym ludziom.

@OS7RY: czyli zarzuciles koledze, ze sklamal po czym jak dodal dowod w postaci filmiku, ze tak bylo to zaczales tlumaczyc dziennikarza, ze ten robil kurwe z logiki, tak?

pokaż spoiler typie, mozna Ciebie orac samymi wlasnymi cytatami

•  

@Zhukov: O nie, naczelny obrońca Chin dalej nie rozumie... ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Xenomorph_uk: Proszę cię, imbecyl imputuje innym głupotę. Jakie to typowe. ;]

•  

O nie, naczelny obrońca Chin dalej nie rozumie... ¯_(ツ)_/¯

Zmanipulowany screen. O jeny, jak zmanipulowany. Pokaz mi to.

+

Proszę cię, imbecyl imputuje innym głupotę. Jakie to typowe. ;]

A skończ pierdolić. [...] Nie masz pojęcia o czym gadasz, a pierdolisz jakieś farmazony fejkowe.

@OS7RY: typie, mozna Ciebie orac samymi wlasnymi cytatami

•  

@Zhukov: Tak, tak. Wiem. Orange Man bad.

•  

@Xenomorph_uk:
      Powtarzasz kłamstwa
      https://www.politifact.com/factchecks/2020/mar/17/instagram-posts/celebrities-are-sharing-misleading-post-about-trum/
      Żebyś nie próbował wmawiać, że politifact jest za Trumpem to tu bias check:
      https://www.allsides.com/news-source/politifact
      https://mediabiasfactcheck.com/politifact/
      Bo już był taki, co mówił, że Snopes jest pro-Trump.
      @OS7RY już widzę punktował ale tu masz fact check

•  

@non_compos_mentis: Przeciez ja pisałem o innych rzeczach, ani słowem nie wspomniałem o cięciach w CDC ani testach who. Hoax niech będzie ze Trump użył w odniesieniu do działań demokratów, cała reszta to w 100% prawda. Do wywalenia ludzi od pandemii Trump sam się przyznał i był z tego dumny, jest przeciez video.
      Ogarnijcie się

•  

@Xenomorph_uk:

Do wywalenia ludzi od pandemii Trump sam się przyznał i był z tego dumny, jest przeciez video.
      Kłamstwo
      https://www.washingtonpost.com/opinions/2020/03/16/no-white-house-didnt-dissolve-its-pandemic-response-office/

•  

@Xenomorph_uk:
      Co zresztą również wytłumaczone w pierwszym linku z politifact.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: nope.jpg

•  

@non_compos_mentis: jak już podpierasz się Washington post to tutaj masz fact check do opinii którą zalinkowałeś. Sytuacja nie jest czarno biała bo czesc ludzi została przeniesiona i można bardziej winić Boltona niż Trumpa, ale team zlikwidowali

https://www.washingtonpost.com/politics/2020/03/20/was-white-house-office-global-pandemics-eliminated/

•  

@Xenomorph_uk: Tu nie chodzi o washingtonpost. Ten artykuł napisał gościu, który przewodniczył temu zespołowi, który rzekomo był rozwiązany
      Ty przeczytałeś w ogóle ten artykuł co wysłałeś?

One can see the dueling narratives here, neither entirely incorrect. The office — as set up by Obama — was folded into another office. Thus, one could claim the office was eliminated. But the staff slots did not disappear and at least initially the key mission of team remained a priority. So one can also claim nothing changed and thus Biden’s criticism is overstated.

“I did not feel a change” in focus, said a third former administration official, who had worked under Ziemer at the NSC. Bolton “was very dedicated to the issues we had been working on.”
      Ci sami ludzie robili te same rzeczy ciągle.
      To samo jest powtórzone w tym co wysłałem wcześniej i w politicofact.
      Ciekawe jest też to, że w moim linku paywall ci przeszkadzał ale nie masz problemu, żeby samemu wrzucić artykuł z dokładnie tej samej strony za dokładnie tym samym paywallem.

•  

@non_compos_mentis: przeczytałem, dalej masz rozwiniecie tematu i wyjaśnienie dlaczego trudno przyznać racje którejś ze stron.
      Tez moge wybrać fragment który pasuje mojej narracji:
      Ron Klain, the Ebola “czar” appointed by Obama and a Biden campaign adviser, said biodefense and pandemic prevention require different skill sets and expertise. He said the move was akin to terminating the fire department chief and putting the firefighters in the police department.

•  

Ron Klain

@Xenomorph_uk: No niesamowite, demokrata, powołany przez Obamę i doradca kampanii prezydenckiej Bidena 2020 wyraził sie krytycznie w stosunku do rzeczy, którą zrobił Trump. Kurde, ciekawe czy może mieć jakiś motyw, żeby nadmiernie krytykować Trumpa? Chyba nigdy się nie dowiemy.

•  

@non_compos_mentis: Fair point. W sumie to przy złożoności tej sytuacji jestem skłonny teraz uwierzyć ze Trump szczerze nie pamięta jak było a chwalił się ich zwolnieniem bo myślał ze Bolton wszystkich wywalił. Ale nie wiem czy to powód żeby go chwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h