Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny

Aktualny ranking na godz. 23:40

Suma w Polsce: [741] zarażonych + [8] ☠
Punktacja: 1 pkt zakażenie, w razie takiej samej ilości pkt, decydują przypadki ☠

Statystyki:
Wiek zmarłych pacjentów: 37, 43, 57, 57, 66, 67, 73, 83
Liczba uzdrowionych pacjentów: [1]
Zmiany od poprzedniego rankingu (22.03.2020 - g. 13:20): [+65]
Liczba przypadków z dnia 22.03.2020: [98] zakażeń, [2] zgonów
Liczba przypadków z dzisiaj: [+116]

1. Mazowieckie - 175 pkt (+28) ☠
2. Łódzkie - 111 pkt (+2)
3. Dolnośląskie - 101 pkt (+6) ☠☠
4. Śląskie - 77 pkt (+3) ☠
5. Lubelskie - 48 pkt (+5) ☠
6. Wielkopolskie - 42 pkt (+5) ☠☠
7. Małopolskie - 33 pkt (+2)
8. Podkarpackie - 30 pkt (+1) ☠
9. Warmińsko-Mazurskie - 25 pkt (+3)
10. Kujawsko-Pomorskie - 21 pkt (+1)
. Pomorskie - 21 pkt (+4)
12. Opolskie - 19 pkt
13. Lubuskie - 16 pkt
14. Zachodniopomorskie - 16 pkt (+4)
15. Świętokrzyskie - 8 pkt
16. Podlaskie - 7 pkt (+1)

Uwidacznia się zdecydowana przewaga Mazowsza w wyścigu - zakażone laboratorium, zakażone szpitale zrobiły swoje. Kolejny dzień ze wzrostem ponad 100, mimo wszystko te liczby nie powinny wywoływać paniki, patrząc pod kątem państw typu Włochy czy Hiszpania, ichniejszy scenariusz nam (chyba) nie grozi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus
  • 6
@BuQwald: mówiłem, że zgony są bezsensu robione że gdy jest remis to daje wyższe miejsce. zaraz będzie w tysiącach przypadków to zgony w ogóle nigdy nie będą brane pod uwagę - podtrzymuje, że powinno być +5 pkt albo po prostu -5 pkt
@kelso2: może i tak. Ale jeżeli #!$%@? te testy w pierwszej kolejności osobom z otoczenia chorego i mimo to kolejnych stwierdzonych przypadków wychodzi dosyć mało to jest to jakiś powód do optymizmu. Znaczy, że ten wirus albo nie jest taki agresywny, nie zaraża z automatu, albo może Polacy jednak częściej myją ręce jak Włosi czy Hiszpanie. Natomiast #!$%@? to dopiero będzie jak nasza gospodarka się #!$%@?. Wirus to tylko zapalnik.
@jastrzabnakonarze: Nie wiem skad masz info o testach, ale uwierz mi nie wszedzie jest takie podejscie.
Niektorzy na kwarantannie tez #!$%@? niezle rzeczy, wyjscie po buleczki czy wpuszczenie listonosza/kuriera. Obstawiam ze obecnie jest 3x wiecej, jak nie dowala wysokich kar to ludzie beda dalej robic swoje. Powinna byc natychmiastowe sciagniecie naleznosci z mandatu, wtedy inni nauczyliby sie na cudzych bledach.