•  

  Rozwalamy Polski e-learning :D

  Wielu skrytykuje, ale co tam. Powstają setki grup na fb i discord celem zniszczenia upadłego (a jeszcze nie powstałego) e-learningu w Polsce.
  Polscy nauczyciele robią śmieszne serwery na discord nie zabezpieczając ich (a nawet całe szkoly), gdzie wystarczą 2minuty aby go zniszczyć (po prostu usuwanie wiadomości zajebloby wieki). Są inne serwisy na które też wchodzimy podczas trwających zajęć (wideokonferencje -skype, zoom.us).

  Zapraszam Was na grupe na discord, no zabawa przednia, kolejne rajdy (jak w pokemonach xD) na e-lekcje już jutro.

  Oczywiście jak są tutaj młodsze mirki którzy mają e-lekcje na discord albo innych dostępnych komunikatorach o zostawinie linku (z godzina lekcji), jak nie będzie to wczas rano gwarantuje że zajęcia się nie odbędą zgodnie z planem :D

  https://discord.gg/aVNBGEr

  #heheszki #elearning #nauka #bekazpodludzi

  •  

   @mcwrap: Nazwać Cię amebą umysłową byłoby komplementem.

  •  

   @mcwrap:
   Popieram. Dzieciaczki mają mieć czas wolny a nie jakieś lekcje.

  •  

   @mcwrap: hehehe, weź no Mati puścimy im na grupie cenzo na full będzie beka hehehe dawaj Mati

   źródło: proxy.duckduckgo.com

  •  

   @mcwrap:
   W tym miejscu należy podkreślić, iż nowelizacja dokonana ustawą z dnia 24 października 2008 r. – głównie w zakresie dotyczącym przestępstw z art. 267 § 1 i § 2 kk, a także czynu z art. 269 a kk, jest wynikiem dostosowania (implementacji) polskiego prawa karnego w tym zakresie do Decyzji Ramo-wej Rady Unii Europejskiej z dnia 24 lutego 2005 r., w sprawie ataków na systemy informatyczne (2005/222/WSiSW) 3. W szczególności wskazana Decyzja Ramowa zobowiązała państwa członkow-skie do podjęcia niezbędnych środków w celu kryminalizacji następujących zachowań:1. nielegalnego dostępu do systemów informatycznych – polegającego na umyślnym, bezpraw-nym dostępie do całości lub części systemu informatycznego, przy czym zastrzeżono, iż kry-minalizacja w tym zakresie powinna obejmować przynajmniej przypadki które nie są wypad-kami mniejszej wagi. Dodatkowo wskazano, iż każde państwo może zdecydować, że zachowa-nia dotyczące nielegalnego dostępu do systemów informatycznych będą objęte oskarżeniem je-dynie w przypadkach, gdy przestępstwo popełniane jest z naruszeniem zabezpieczenia (art. 2 ust 1 i 2);2. nielegalnej ingerencji w system – polegającej na umyślnym, poważnym naruszeniu lub przerwa-niu funkcjonowania systemu informatycznego poprzez wprowadzanie, przekazywanie, uszka-dzanie, usuwanie, niszczenie, zmienianie, zatajanie lub uczynienie niedostępnymi danych kom-puterowych – kiedy dokonane jest bezprawnie, przynajmniej w wypadkach, które nie są przy-padkami mniejszej wagi (art. 3);3. nielegalnej ingerencji w dane – mającej postać umyślnego, bezprawnego usunięcia, uszkodze-nia, pogorszenia, zmiany, zatajania lub uczynienia niedostępnymi danych komputerowych w systemie informatycznym – kiedy dokonywane jest bezprawnie, przynajmniej w przypadkach, które nie są przypadkami mniejszej wagi (art. 4);4. kierowania, pomagania, podżegania oraz usiłowania w zakresie czynów określonych w art. 2, 3 i 4 Decyzji Ramowej (art. 5), z tym, iż każde państwo członkowskie zostało uprawnione do za-decydowania o ewentualnej niekaralności usiłowania popełniania czynów o których mowa w art. 2 – a więc polegających na uzyskaniu nielegalnego dostępu do systemów informatycznych. Przedmiotowa Decyzja Ramowa zakreśliła także ramy wysokości sankcji karnych za poszczegól-ne przestępstwa – zobowiązując państwa do zastosowania wskazanych przez siebie granic karalno-ści w tym zakresie. W szczególności więc w zakresie czynów mających postać nielegalnej ingeren-cji w system oraz nielegalnej ingerencji w dane Decyzja Ramowa przewidziała zastosowanie kar od 1 roku do 3 lat pozbawienia wolności (art. 6 ust 2). W art. 7 ust 1 przewidziano natomiast tzw. oko-liczności obciążające, przy czym przepis ten zobowiązał państwa członkowskie do surowszego trak-towania czynów określonych w art. 2, 3 i 4 w sytuacji gdy zostały one popełnione w ramach organi-zacji przestępczej, a w szczególności przyjęcia granic ustawowego zagrożenia w takim wypadku od 2 do 5 lat pozbawienia wolności.

   źródło: lh3.googleusercontent.com

  •  

   @mcwrap:
   :>

   źródło: i.kym-cdn.com

  •  

   #bekazpodludzi

   @mcwrap: Dobrze, że się chociaż otagowałeś poprawnie

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @mcwrap: Dzieci o tej porze to już dawno powinny spać, a nie pierdolić głupoty.

  •  

   @mcwrap: Może zrób coś dobrego i pokaż nauczycielom, jak je zabezpieczyć, a potem przestań przeszkadzać innym w edukacji?

  •  

   @mcwrap: a mnie się podoba :D jazda z tymi amebami intelektualnymi po bieda Pedagogicznym który od zawsze pełnił rolę zaplecza seksualnego dla polibudy :D

   BTW jestem za wprowadzeniem dobrowolności chodzenia do szkoły i wprowadzenia sesji egzaminacyjnych. Nie zdasz - wypad do uczciwej pracy a nie zajmować miejsce tym którzy chcą się uczyć

  •  

   @thexDguy: wkleiłeś dużo tekstu, a nawet go nie przeczytałeś

   nielegalnego dostępu do systemów informatycznych – polegającego na umyślnym, bezprawnym dostępie do całości lub części systemu informatycznego
   Systemem jest tu infrastruktura Discorda, żeby podciągnąć jeden kanał na nim trzebaby baaaardzo naciągnąć prawo

   nielegalnej ingerencji w system – polegającej na umyślnym, poważnym naruszeniu lub przerwaniu funkcjonowania systemu informatycznego poprzez wprowadzanie, przekazywanie, uszkadzanie, usuwanie, niszczenie, zmienianie, zatajanie lub uczynienie niedostępnymi danych kom-puterowych – kiedy dokonane jest bezprawnie
   Jeśli uda im się położyć przez DDoS cały Discord, owszem, ale trolling na jednym kanale nie wchodzi tu w grę

   nielegalnej ingerencji w dane – mającej postać umyślnego, bezprawnego usunięcia, uszkodze-nia, pogorszenia, zmiany, zatajania lub uczynienia niedostępnymi danych komputerowych w systemie informatycznym – kiedy dokonywane jest bezprawnie
   Tu chodzi o niszczenie danych, nie muszę chyba tłumaczyć czemu tu nie mamy z tym do czynienia

   kierowania, pomagania, podżegania oraz usiłowania [wyżej wymienionych]
   Jw.

   A najlepsze? Jakbyś wiedział co robisz, zamiast tej ściany tekstu z uzasadnienia ustawy(?) wystarczyłby art. 267 §2 kk:

   [grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2] podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

  •  

   @Nahcep: w sumie to trollowałem trochę ale dzięki za poradę! Studiujesz może prawo? :>

   +: Nahcep
  •  

   @Nahcep systemem można nazwać proces wykorzystujący cześć aplikacji. System to dość pojemne słowo. Por. system wywozu śmieci.

  •  

   @wypok312: mhm, nic się nie bój. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @thexDguy: "studiujesz" to za duże słowo, po prostu lubię się w nim babrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @maciejg: tbh definicja prawna 'systemu informatycznego' to problem z racji bardzo szybkiej ewolucji technologii, np. definicja z dyrektywy 2013/40/UE (art. 2 a)):

   urządzenie lub grupę wzajemnie połączonych lub powiązanych ze sobą urządzeń, z których jedno lub więcej, zgodnie z programem, dokonuje automatycznego przetwarzania danych komputerowych, jak również danych komputerowych przechowywanych, przetwarzanych, odzyskanych lub przekazanych przez to urządzenie lub tę grupę urządzeń, w celach ich eksploatacji, użycia, ochrony lub utrzymania
   Primo, m.in. nowsze pralki (a konkretniej ich procesory) łapią się pod to - masz urządzenie, które automatycznie przetwarza dane (użytkownik wybrał program x, temperaturę y, ilość obrotów z -> wykonaj wybrane czynności) - czy jeśli bez pozwolenia odpalę sobie pranie w cudzej pralce, powinienem odpowiadać z przepisu który zacytowałem? Raczej nie.
   Secundo, mówimy o prawie, przez jakiś czas był spór czy wyrażenie "podłączenie się do sieci" może być stosowane również do sieci bezprzewodowych xD

   Na Palestrze (jednym z najważniejszych polskich naukowych pism prawniczych) jest świeży artykuł w tych tematach - uwaga, to jest pismo naukowe, więc może być ciężki do czytania.

  •  

   @mcwrap: Serwer zgloszony do discorda :)

  •  

   @thexDguy spoko, a gdzie naruszyłem systemy inormatyczne? Przecież nikt tego nie hackuje, nie włamuje się na konta, uczniowie sami wysyłają linki z zaproszeniami.

  •  

   @Nahcep tyle że dostajemy zaproszenie od uczniów ma takowy kanał, tak więc nie widzę tutaj łamania prawa.

  •  

   @mcwrap: a to uczniowie mają prawo do upoważniania, kto może wejść na dany kanał? Bo jak tak, to mamy większy problem bo istnieją subtelniejsze metody - np. banowanie nauczycieli ( ͡º ͜ʖ͡º)
   I nie, brak hasła itp. nie oznacza zaproszenia, tak jak brak działających drzwi go nie oznacza - nie oceniam moralnie, ale że to jest karalne to wiedzcie - nie martw się, tylko na wniosek pokrzywdzonego.
   Uczniowie będą mieć większy problem, bo art. 269b §1 jest ścigany z urzędu:

   Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom (...) hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające nieuprawniony dostęp do informacji przechowywanych w systemie informatycznym, systemie teleinformatycznym lub sieci teleinformatycznej,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
   a co gorsza w tym samym artykule §2:

   W razie skazania za przestępstwo określone w § 1, sąd orzeka przepadek określonych w nim przedmiotów, a może orzec ich przepadek, jeżeli nie stanowiły własności sprawcy.
   Czyli rodzice będą zachwyceni jeśli sąd stwierdzi że zabierają kąkuter (bo zakładam że uczniowie nie mają żadnych na własność, jeśli mają to zastąp 'jeśli' słowem 'kiedy'

  •  

   @mcwrap: wchodzisz bez upoważnienia, niewłaściwe zabezpieczenie systemu nie jest tu żadnym wytłumaczeniem. Pracuję w IT, nie jestem administratorem ani ekspertem od zabezpieczeń ale kilka szkoleń miałem i wiem - co jest cacy, a co bebe i za co może być ziazi.

  •  

   @thexDguy: @Nahcep: no tak, z tym że jeżeli ja tego nie robię a założyłem tylko serwer discord na którym jest aktualnie ponad 500 osób i sami wbijają na lekcję to mogą mi podmuchać raczej,

   ponadto nie jest to wejście jak na stronę ministerstwa tuska kiedyś (admin:admin), a to, że ktoś WYSŁAŁ link dzięki którym wchodzicie (czyli tak jakby kogoś zaprosić - mylę się? :))

   Ja sie nie przejmuje konsekwencjami, bo nie sądze że komuś ktoś może grozić za to, jednak chętnie się dowiem co i jak :)

  •  

   @mcwrap:

   ja tylko mowilem na IRCu jakimś anonkom, żeby odpalali LOICa, żeby wysypać (tylko na chwilkę) serwerki zuych firemek for teh lulz
   -Topiary

   źródło: encrypted-tbn0.gstatic.com

  •  

   @mcwrap:

   panie bagieta ja tylko założyłem i miałem pełną kontrolę nad kanałem na którym przypadkiem kilkaset osób koordynowało przestępstwa
   ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   Założenia I kierowania zorganizowaną grupą przestępczą z tego raczej nie będzie, ale pomocnictwo (karane w tych samych widełkach, ale z możliwym nadzwyczajnym złagodzeniem) już może
   I jeszcze raz: kto jest dysponentem tego kanału, kto decyduje kto może wejść, a kto nie? Jeśli uczniowie, git, powtarzam apel o zbanowanie nauczyciela. Jeśli nie, no to nie mogą wpuszczać randomów korzystając z cyfrowego analfabetyzmu admina - to jest, jak najbardziej, to co wymieniłem. Goście weselni też nie mogą za prosić niepożądanych ludzi na nie swoją imprezę, choć są na niej obecni i mogą ich wpuścić ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @Nahcep: @mcwrap:

   An 18-year-old man suspected of being Topiary was arrested in the Shetland islands of Scotland on 27 July 2011.[19] On 31 July 2011, the man was charged with five offences including unauthorised computer access and conspiracy to carry out a distributed denial of service attack on the Serious Organised Crime Agency's website
   nie chce mi się tłumaczyć

   siedzisz sobie w domku przed komputerem i wszystko jest fajnie, pizza, koń zwalony zero stresu, kanałek postawiony i zabawa na czas nudy.

   Ale mamy 2020, czy myślisz że organizowanie kilkuset chłopa by wpierdalali się przez okno na lekcję w podstawówce i robili gnój na lekcji bo nauczyciel zostawił uchylone okno jest dozwolone, fakt że dzieje się to w internecie ma już coraz mniejsze znaczenie

  •  

   @Nahcep: z innej beczki - jak ich złapać?

   Już widzę jak policja ściąga IP z użytkowników Discord bądź zoom.us celem ich namierzenia :D
   jakby ktoś to zgłosił to podejrzewam że skończy się 'ja nie rozumiem co Pani mówi' 'do widzenia'

  •  

   @mcwrap: logi panie mcwrap, mówi panu to coś? Jak ktoś rozkręci z tej akcji gównoburze, to discord bez skinienia udostępni.

  •  

   @thexDguy: tylko Topiary jak napisał przedmówca odpalał LOIC i podobne narzędzia do DDoS, tu mamy śmieszków którzy wbijają na kanały i robią dymy (pewnie jakieś śpiewanie Barki, odgłosy kopulacji itp. gimbohumor) - nadal bezprawne, ale trochę inna kategoria wagowa xD
   (no i UK, ale akurat cyberprzestępczość w UE jest w miarę zharmonizowana i mamy podobne prawo)

  •  

   @Nahcep: no 3 lat bez internetu, obroży gps i jakiejś reedukacji (o ile jest nieletni) autor imprezy nie dostanie, ale jeśli ta gównoburza się rozkręci, gdzieś to opiszą itd., to może w Fakcie przeczytamy kiedyś: haker Sebastian (19l) xD

   +: Nahcep
  •  

   @mcwrap: myślę że uważając że w kryminalnych pracują debile co nie wiedzą co robią możesz się bardzo, bardzo przejechać xD patrz właściciel KAT, złapany i trzymany właśnie w Polsce

   hiehie co tam ci gliniarze, pewnie nie wiedzą co to komputer
   Tymczasem w wielkim skrócie:

   Oho zgłoszenie o nielegalnej działalności w internetach na kanale takim i takim przez ludzi z handlami takimi i takimi
   dzień dobry Pan Discord, tu jest nakaz wydania nam IP i aktywności użytkowników z takich a takich kanałów w takich a takich ramach czasowych
   hmm, raiderzy i uczniowie współdzielili pewien kanał, sprawdzimy dla pewności co to takiego (patrz punkt wyżej)
   dzień dobry Pan ISP, oto nakaz sądowy, proszę podać nam kto mógł mieć taki a taki IP w takich a takich ramach czasowych
   woop-woop it's the sound of da police
   'gadaj gnoju gdzie się ustawialiście to dostaniesz mniejszą karę'
   'lol nic na mnie nie macie, głupie trepy'

   Dwanaście miesięcy później:

   nieeee mój czas wolny mój komputerino nie możecie mi dać prac społecznych i przepadku mojego sprzętu
   haha młoteczek sędziowski robi łup łup
   haha samochód egzekucji robi wrum wrum

  •  

   uważając że w kryminalnych pracują debile co nie wiedzą co robią możesz się bardzo, bardzo przejechać

   Miałem kiedyś z tym państwem do czynienia, chłopaki z helpdesku w korpo wychujaliby ich bez mydła ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   ekcję to mogą mi podmuchać raczej,

   @mcwrap: Dziecko,

   wracaj do nauki, bo o prawie to ty pojęcia nie masz. Ale się może dowiesz. Na swoim procesie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mmm, świątecznie
  na Wielkanoc też sobie ugotuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  odpowiedzi (10)

 • avatar

  Konsekrowana głupota Ks Tadeusza Guza na antenie Radia Maryja:

  Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia. Bo jest święty. I jego bytowość jest święta. Niektórzy się obawiali że kapłan który celebruje i jest komunia św. do ust, że kapłan może zarażać. Kapłan ma, po pierwsze, konsekrowane dłonie

  Religia wciąż dostarcza dowodów na to, że nie po drodze jej z rozumem.
  #religia #koronawirus #radiomaryja #przemyslenia #dzbanywiary #bekazkatoli #rakcontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (28)

 • avatar

  Jest 29 Marca 2020 roku, od 20 dni staram się zapobiegać objawom COVID-19. Muszę przyznać, ze leżąc w łóżku po 15 godzinach snu wydaje mi się, że dzisiaj mogłabym zdobyć świat i muszę się bacznie pilnować, aby nie zbagatelizować sprawy po raz kolejny. Moje objawy w zależności od kraju mogą być potraktowane jako stan lekki lub średni. Natomiast to, co mnie osobiście w niej przeraziło, to bałagan w mojej głowie jaki zdążyła zrobić przez ten czas. Dodatkowo był on podsycany informacjami, które wyszukiwałam w internecie, wydaje mi się że w okresie największej paniki w Europie. Wszystkie inne objawy, jakie można mieć są nam doskonale znane: gorączka, majaki, bóle głowy, biegunka, wymioty, bóle w klatce piersiowej, bóle mięśni, gole gardła, katar, osłabienie organizmu i zmęczenie psychiczne. Nadchodzą falami i bez ostrzeżenia i tak samo znikają. A wydłużony czas rekonwalescencji sprawia, że w pewny momencie zwyczajnie się poddałam.

  Na samym początku chciałabym zaznaczyć, że COVID-19 może objawiać się u każdego inaczej, jak zresztą będziecie w stanie stwierdzić po przeczytaniu tego tekstu.

  Żadne z nas nie miało przeprowadzony testów, natomiast oba przypadki zostały potwierdzone przez niezależnych lekarzy.

  Przypuszczalna data zarażenia: 21-23.02.2020
  Przypuszczalne miejsce zarażenia: Berlin
  Liczba zakażonych domowników: 2
  Miejsce kwarantanny: Holandia (okolice Amsterdamu)

  Domownik 1 (palacz)
  Plec: kobieta
  Wiek: 32 lata
  Wzrost: 157 cm
  Waga: 51 kg
  Narodowość: polska
  Obecne choroby współistniejące: brak
  Przypuszczalne choroby genetyczne, nieujawnione: astma, łuszczyca
  Tryb życia: aktywny

  Domownik 2 (palacz)
  Plec: mężczyzna
  Wiek: 41 lat
  Wzrost: 190 cm
  Waga: 80 kg
  Narodowość: holenderska
  Obecne choroby współistniejące: brak
  Przypuszczalne choroby genetyczne, nieujawnione: brak
  Tryb życia: aktywny

  Poniedziałek 2 Marca:
  Pojawiły się pierwsze objawy. Miałam delikatny stan podgorączkowy, który wtedy przypisałam za długiej wycieczce rowerowej po okresie zimowym. Pozostałam w domu na home office. Złe samopoczucie utrzymało się od 9:00 do godziny 14:00. Temperatura spadła, a ja uznałam, że zaleczyłam przeziębienie paracetamolem. Następnego dnia czułam się świetnie i wróciłam do pracy. W weekend przezornie pozostałam w domu.

  Poniedziałek 9 Marca:
  O godzinie 12 w biurze poczułam, że mam stan podgorączkowy. Temperatura, szkliste oczy, osłabienie. Natychmiast wróciłam do domu. W Holandii chomikuje pokaźną dawkę leków z polski, więc pomimo zwolnienia chorobowego (dalej myślałam, że przeziębienia, jako że moje ciało dopiero przyzwyczaja się do holenderskich wiatrów i deszczów) zaczęłam leczyć się sama. W Holandii na większość chorób otrzymasz od lekarza paracetamol i przykaz, aby leżeć w łóżku, a mój charakter jest typowo polski: chce wyzdrowieć teraz.

  2x dziennie przyjmowałam duomox, aspirynę, paracetamol, witaminę C i Coldrex Hot. Domownik 2 nie wykazywał żadnych symptomów, wiec przeziębienie/grypa były najbardziej pasującymi objawami. Natomiast nałożyliśmy na siebie kwarantanne na wszelki wypadek.

  Wtorek 10 Marca:
  Do objawów doszedł katar.W życiu nie miałam takiego kataru. Nie mogłam ani oddychać, ani go zatamować, dopóki nie zaczęłam stosować połączenia Xylometazaolizy ze sprejem do nosa Coldrex. Nie zadziałały na mnie w żadnej konfiguracji: Otrivin ani Prevalin (na marginesie okropny w smaku). Stan podgorączkowy pozostał bez zmian.

  2x dziennie przyjmowałam duomox, aspirynę, paracetamol, witaminę C, Coldrex Hot i Advil (środek przeciwbólowy dostępny w marketach w Holandii).

  Co 2 godziny przyjmowałam połączenie Xylometazaolizy ze sprejem do nosa Coldrex, Tu muszę się przyznać, że jestem histeryczka i nienawidzę kataru. Nawet w najmniejszej ilości. Zrobię wszystko, żeby się go pozbyć, nie potrafię zaciągać nosem, bo zbiera mnie na wymioty więc cała wydzielina musi być albo wysmarkana, albo zaleczona i to natychmiast. Mam na tym punkcie obsesje.

  Środa 11 Marca:
  Dalej pracowałam z domu. Gorączka podskoczyła do 39 stopni. Zaczęłam słaniać się na nogach, po położeniu się do łóżka nie mogłam się podnieść. Leki nie pomagały. Najgorsze w tym dniu była wiedza, że to nie jest przeziębienie. Nie jestem tego w stanie wytłumaczyć i w momencie, kiedy powiedziałam to drugiemu domownikowi, także nie zostałam potraktowana poważnie. Nie wiem jak, ale wiedziałam, że coś jest nie tak. Zadzwoniłam także do przychodni opisując dokładnie wszystkie. Nie dostałam diagnozy, ale przykazanie pozostania na kwarantannie i przyjmowania leków, które biorę obecnie. Nie będę nikogo okłamywać: wpadłam w panikę. Mieszkam w Holandii od roku i bez żadnych, ale to żadnych logicznych argumentów chciałam lecieć do Polski TERAZ. Płacząc, starając się zdobyć bilety, w panice, w wewnętrznym poczuciu zagrożenia, próbując spakować walizki, dalej ledwo stojąc na nogach. Atak paniki zaczął się w okolicach 18:00. Oczywiście zostałam.

  Następne dni przespałam. Z porcji leków wykluczyłam Advil i Duomox (bo się skończył). Dawkowanie podniosłam do 3x dziennie. Gorączka utrzymywałam się na tym samym poziomie, a ja nie mogłam się podnieść z łóżka. O dziwo apetyt pozostał. Domownik 2 zdrowy. Żadnych symptomów. Do tej pory jedyne symptomy z mojej strony to niesamowity katar, gorączka i osłabienie ogranizmu. Brak bólu gardła, brak bólu w klatce piersiowej.

  Sobota 14 Marca:
  Obudziła się zdrowa. Całkowicie. Czułam się wspaniale. Przesadziłam kwiaty. Zrobiłam tonę zakupów internetowych, biegałam po schodach jak szalona. Pozostał jedynie katar, który nauczyłam się opanowywać. Gotowałam, sprzątałam, dźwigałam rzeczy przez co najmniej 12 godzin. Male bóle w krzyżu, ale pokontuzyjne.

  Niedziela 15 Marca:
  Samopoczucie się utrzymuje. Zrezygnowałam z chorobowego, na wszelki wypadek pozostałam na home office. Nawet poćwiczyłam z Chodakowską. Wiedziałam, że jestem zdrowa.

  Poniedziałek 16 Marca:
  Domownik 2 zaczyna od kataru i bólu w gardle (brak obsesji na punkcie czystego nosa). U mnie zero objawów z wyjątkiem.

  Wtorek 17 Marca:
  Domownik 2 budzi się z gorączka 38, katarem, bólem gardła i bólem w klatce piersiowej. Ja ze stanem podgorączkowym, delikatnym bólem gardła i katarem. Ogólny stan mojego zdrowia oceniam na dobry, on zabrał moje miejsce w łóżku.

  Do poprzednich leków dołożyliśmy: witaminę D, probiotyk, Vicks (profilaktycznie cały dzień).

  Środa 18 Marca:
  Oboje budzimy się z gorączką okolicach 38 stopni, bólem gardła, osłabieniem, bólem w klatce piersiowej, suchym kaszlu i katarze. W moim przypadku doszła apatia, ze względu na fakt że zatoczyłam koło oraz brak apetytu i ból w uszach.

  Przez następne dni sytuacja rozwinęła się na dwa sposoby:

  U mnie zaczął ustawać kaszel i bol gardła, pozostało zmęczenie, apatia, brak apetytu, wzmożone zapotrzebowanie na sen, ból mięśni i stawów, nasiliły się bóle w klatce piersiowej i katar, utrzymywał się stan podgorączkowy, pojawiły się stale bóle głowy i bóle w uszach. Muszę przyznać, ze w związku z brakiem polepszenia możliwe, ze mój stan fizyczny ulegał pogorszeniu ze względu na stan psychiczny.

  Stan drugiego domownika można było określić mianem karuzeli. W nocy atki kaszlu, brak możliwości snu, pogłębiający się ból gardła i gorączka, katar, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy, bóle w uszach. Natomiast w okolicach godziny 1 po południu wszystko ustawało. Rozpoczynało się od gorączki w okolicach godzinny 22:00.

  Tutaj na chwile przerwę. Według mnie dokładnie to jest najgorsze tej chorobie. Przychodzi i odchodzi znienacka. Człowiek później uczy się już rozróżniać, czy jest to przeskok, czy delikatne polepszenie. Na początku natomiast przestajemy ufać samym sobie i ja obecnie wylądowałam w sytuacji psychicznej, kiedy długo nie uwierzę, że jestem zdrowa, bo obecnie każde polepszenie traktuje jak chichot losu i przewiduje następny atak.

  Ustawie kilka sprostowań, bo w części krajów panuje opinia, ze wirus nie daje objawów w postaci kataru. Wirus atakuje górne drogi oddechowe w tym jamę nosowa. Moja teorię spiskowa dziejów jest następujące: Oboje zaraziliśmy się droga powietrzną. Jako, że ja mam obsesje na tym punkcie nosa, niewielka ilość wirusa przedostała się do gardła i do płuc. Jako, że drugi domownik nie ma zaburzeń kompulsywnych dotyczących nienawiści do kataru — łatwiej przekierował wirusa do płuc. Dodatkowo także nienawidzę kaszleć (wiem, jestem bardzo skrzywiona) i jak tylko mogę to od kaszlu się zwyczajnie powstrzymuje.

  Poniedziałek 23 Marca:
  Poranek był zły dla nas obojga. Zdecydowaliśmy się na ponowny kontakt z lekarzami ze względu na długość objawów po mojej stronie. Tym razem odzew był zupełnie inny. Obojgu kazano nam przyjść do zamkniętych przychodni z informacją, że lekarze będą w pełni zabezpieczeni. U mojego lekarza zaniepokojenie wywołały bóle w klatce piersiowej, u drugiego domownika bóle uszu, jako, że był to dodatkowy symptom. Szczerze mówiąc żadne z nas nie chciało się wybrać nawet na krótki spacer, bo nie mieliśmy siły. Natomiast mieszkamy w historycznym centrum, w międzyczasie pandemia zdołała się już rozpanoszyć, a do centrum nie można wjechać autem.

  Przed wykonaniem badania zażyliśmy: Coldrex Hot, 2 x paracetamol w płynie, aspirynę, witaminy.

  Domownik 2 dostał diagnozę w pierwszych minutach badania. Poziom tlenu w normie. Gorączki brak. Największy objaw kaszel. Ból w klatce piersiowej ustąpił.

  Nastąpiła tez zmiana nastawienia. Już nie twierdził, że to przeziębienie i też jak wspomniałam na początku wiedział, że to korona. Niestabilność objawów, gra z psychiką i niezwyczajny przebieg ''grypy'' go w tym utwierdziły.

  Po wizycie czuł się jak młody bóg. Zrobił nawet porządek na strychu. Dobru stan utrzymywał się przez następne 2 dni.

  Ja zostałam przebadana dokładnie w ten sam sposób, 30 minut wcześniej w innej przychodni. Poziom tlenu delikatnie zaniżony, ale okazało się, że nie zwalczyłam kaszlu, ale powstrzymywałam go płytkim oddechem. Przy badaniu nie mogłam przestać kasłać przez całą wizytę, po wzięciu pełnego wdechu. Gorączka 37,6.

  Po powrocie do domu nasiliła się gorączka, kaszel, bóle w klatce piersiowej. I zwyczajnie zasnęłam.

  Oboje dostaliśmy ten sam lek: kodeinę. Kodeina nie leczy, a zapobiega kaszlowi.

  Wtorek 24 Marca:
  Domownik 2 w o poranku stanie genialnym. Prawie niczym gwiazdor firmowy. Zminimalizowany kaszel mniejsze bóle w klatce piersiowej. Zero gorączki. Twierdzi, że czuje że już wyzdrowiał i jego ciało pozbyło się wirusa szybciej ze względu na rozmiary i brak zażywania antybiotyków w dzieciństwie. Ja od 8:00 rano włączę na przemian z zatwardzeniem i wymiotami. Około godziny 11:00 wymioty ustąpiły. Doszedł całkowity brak apetytu, senność (potrafiłam się przebudzić na maksymalnie godzinę). Niechęć przyswajania płynów, które powodowały wymioty, oprócz o dziwo toniku. Nienawidzę gorzkiego smaku, ale tonik został ze mną do dzisiaj.

  Środa 25 Marca:
  Sytuacja obojga podobna. Domownik 2 nie przespał nocy przez napady kaszlu, tym razem niesuchego, a odkrzuśnego. Cytując ''jakieś żyjątka wypluwam''. Nie potwierdzę, ponieważ nie sprawdzałam. Jego sytuacja psychiczna zaczyna być podobna do mojej. Przestał ufać swojemu ciału i pilnie kontroluje co się z nim dzieje.

  Czwartek 26 Marca:
  Mój stan się utrzymuje. Wymioty i zatwardzenie zostały zamienione na biegunkę. Psychicznie jestem roślinka. Domownik 2 ponownie ma stan podgorączkowy, kaszel i ostre bóle w klatce piersiowej. Zaczynają się duszności przy wchodzeniu po schodach. Postępuje apatia i brak apetytu. Dochodzi biegunka. W konsulatcji z lekarzami odstawilismy większość lekow, żeby sprawdzić czy kłopoty z jamą brzuszną nie są spowodowane przewlekłym przyjmowaniem leków. Chyba były. Powracają, gdy zażywamy Coldrex Hot. Pozostawiliśmy kodeine jako, że oboje mamy uporczywy durzący kaszel. Zażywamy też na noc temazepan jako, że nie możemy spać i normalnie funkcjonować.

  Piątkę 27 Marca:
  Stan domownika bez zmian, ja też wypluwam ''żyjątka''. Bardziej, jest to czarna flegma. Bole w klatce nie są już stale, jedynie pojawiają przy odkrztuszaniu. Obojgu mina ból gardła. Od czwartku postanowiliśmy także nie wychodzić z łóżka, bez względu na to, jak się czujemy, żeby nabrać sił w przypadku kolejnego ataku.

  Sobota 28 Marca:
  Obecnie przesypiamy cały dzień i całą noc. Objawy ustępują się. Nie gwałtownie, stopniowo i bardzo powoli.

  I dochodzimy do dzisiaj, u obojga symptomy sie ustabilizowały i są identyczne:
  katar
  kaszel odkrztuśny z bólami
  minimalny stan podgorączkowy w okolicach 37,2
  nasiliły się bóle mięśni karku, dolnego odcinka kręgosłupa i ramion i przedramion
  apatia
  brak apetytu
  natomiast pierwszy raz od 3 tygodni wypiłam kawę, z czego ciesze się jak dziecko, a domownik zjadł czekoladę
  minimalne bóle głowy
  nieprzyjemne uczucie w uszach
  przesypiamy 15-17 godzin dziennie

  Lista zażywanych leków w trakcie powyższego okresu (poniżej znajdzie się tez lista odradzanych):
  phital - codzienny probiotyk
  Colderx — spray do nosa
  Xylometazoliba — spray do nosa — mieszanke używam obecnie codziennie w odstępach 3-godzinnych
  Otalgan — spray do uszu
  Centrum witaminy da kobiet i mężczyzn — może trochę śmieszne, ale staram się nabudować braki witaminowe z powodu ograniczenia posiłków
  Vicks — śmierdzimy tym oboje cały czas. Pomaga też na bóle mięśni. Nakładam na plecy i klatkę piersiową dolne ujście kręgosłupa i prewencyjnie na gardło. Sam odór w mieszkaniu powinien zabić kaszel
  Hot Coldrex — staram się ograniczyć, choć najlepiej zbija gorączkę, ale dalej nie mam pewności czy przedawkowaliśmy, czy zwyczajnie wirus przeszedł w inny rejon do jamy brzusznej
  Breathe right — genialne plastry otwierające nos. Polecam jednak jedynie na noc z kodeina, bo w ciągu dnia wywołując dodatkowe ataki kaszlu. Przynajmniej w naszym wypadku. Pozwalają natomiast przespać spokojnie do 4 godzin.
  Paracetamol w płynnych tabletkach — jak cukierki ;/
  Kodeina — ja cukierki...
  Paracetamol w tabletkach zwykly — jak płynny nie zapobiegł gorączce
  Paracetamol w czopkach powyżej 38,5 (ubzdurałam sobie te liczbę, ale jakoś pomaga, albo moja psychika tak reaguje)
  aspiryna w tabletkach — na ból głowy
  aspiryna rozpuszczalna — jak już nie wiem co zrobić
  Witamina D - 2x dziennie
  Trachitol — na ból gardła
  Bromhexina w syropie — na kaszel (paskudztwo, ale doraźnie pomaga)
  Temazepan — jak co najmniej 3 dni nie możemy zasnąć (uwaga silny środek nasennych)

  I dwa które nie są zakwalifikowane jako leki, ale wydaje mi się, ze jakimś cudem mi pomagają bardzo:
  Tonik
  Hello Beuty booster — kupilam na początku miesiąca na zdrowe włosy, skore i paznokcie. Obecnie ze względu na ilość witamin zażywamy oboje. Możliwe, że placebo, ale po pierwszym zażyciu poczułam się odrobinę lepiej i dzięki temu także zaczęłam kupować witaminy.

  Lista leków, które w moim mniemaniu mi zaszkodziły lub nie poprawiły stanu:
  Duomox
  Advil (każdy nowy dzień po zażyciu był małym koszmarkiem)
  Otrivin
  Prevalin
  Wydaje mi się, że obydwoje powoli zdrowiejemy. Dobrze, że mamy załamania zdrowotne w zupełnie innych terminach co pozwala na opiekę na druga osoba. Mam nadzieje, że opis sytuacji, nawet jeżeli nie ma jeszcze hollywoodzkiego happyendu, komuś się przyda.

  Ta choroba ma objawy gryp. Nie jednej grypy, ale kilku. Dla mnie osobiście jest wycieńczająca, podstępną i mieszająca w głowie. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak osoby z dodatkowymi chorobami lub w nie tak młodym wieku są w stanie ja pokonać. Z całego serca im współczuje.

  Życzę wszystkim dużo zdrowia, wytrzymałości, wytrwałości i bycia upartym w swoich postanowieniach. Ale także ciszcie się małymi szczęściami, jakie teraz daje wam pozostanie w domu.

  Posłowie:

  Na początku mojego 4 tygodnia oboje doszliśmy do 3 wniosków:
  Advil zawsze zaostrza objawy. Bobrze by było zbadać skład tego leku, ale za każdym razem, kiedy dokładaliśmy go do dawki leków noc lub następny dzień były koszmarem.
  Mój brak problemów z gardłem i przewlekłego kaszlu prawdopodobnie związany jest z obsesja na punkcie czystości nosa.
  Ból / nieprzyjemne uczucie w uszach najprawdopodobniej spodowowane jest przedawkowaniem leków na katar, ponieważ utrzymuje się jedynie u mnie.

  Wszystkie objawy spisywałam na bieżąco prawie dzień po dniu, gdyż chciałam zapewnić jak najwięcej informacji w razie zarażenia któregokolwiek z moich współpracowników.

  Z lekarzami wystosowaliśmy także dodatkową teorię spiskową: Możliwe, że początkowo byłam przeziębiona i spanikowana, a COVID-19 zaraził mnie Domownik 2.

  Jest także szansa, że przeszłam niesamowicie ciężką grypę połączoną z jelitówką i okropnym kaszlem. I nie jest to sarkazm. Dlatego nie zdecydowałam się na badania. Testy w Holandii na wirusa są wykonywane jedynie w szpitalach, ktore obecnie są już przepełnione. Postanowiłam nie ryzykować, bo ani moje życie ani leczenie nie zmieniłoby się po wykonaniu testu, natomiast jeżeli lekarze jednak by się mylili, istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprócz powyższych objawów złapałabym także i koronę. Oboje postanowiliśmy się dodatkowo nie narażać.

  #koronawirus #covid19

  pokaż spoiler Przepraszam, ale postaram się zawołać plusującuch jutro. Dobranoc
  pokaż całość

  odpowiedzi (85)