•  

Rozwalamy Polski e-learning :D

Wielu skrytykuje, ale co tam. Powstają setki grup na fb i discord celem zniszczenia upadłego (a jeszcze nie powstałego) e-learningu w Polsce.
    Polscy nauczyciele robią śmieszne serwery na discord nie zabezpieczając ich (a nawet całe szkoly), gdzie wystarczą 2minuty aby go zniszczyć (po prostu usuwanie wiadomości zajebloby wieki). Są inne serwisy na które też wchodzimy podczas trwających zajęć (wideokonferencje -skype, zoom.us).

Zapraszam Was na grupe na discord, no zabawa przednia, kolejne rajdy (jak w pokemonach xD) na e-lekcje już jutro.

Oczywiście jak są tutaj młodsze mirki którzy mają e-lekcje na discord albo innych dostępnych komunikatorach o zostawinie linku (z godzina lekcji), jak nie będzie to wczas rano gwarantuje że zajęcia się nie odbędą zgodnie z planem :D

https://discord.gg/aVNBGEr

#heheszki #elearning #nauka #bekazpodludzi

•  

@mcwrap: Nazwać Cię amebą umysłową byłoby komplementem.

•  

@mcwrap:
      Popieram. Dzieciaczki mają mieć czas wolny a nie jakieś lekcje.

•  

@mcwrap: hehehe, weź no Mati puścimy im na grupie cenzo na full będzie beka hehehe dawaj Mati

źródło: proxy.duckduckgo.com

•  

@mcwrap:
      W tym miejscu należy podkreślić, iż nowelizacja dokonana ustawą z dnia 24 października 2008 r. – głównie w zakresie dotyczącym przestępstw z art. 267 § 1 i § 2 kk, a także czynu z art. 269 a kk, jest wynikiem dostosowania (implementacji) polskiego prawa karnego w tym zakresie do Decyzji Ramo-wej Rady Unii Europejskiej z dnia 24 lutego 2005 r., w sprawie ataków na systemy informatyczne (2005/222/WSiSW) 3. W szczególności wskazana Decyzja Ramowa zobowiązała państwa członkow-skie do podjęcia niezbędnych środków w celu kryminalizacji następujących zachowań:1. nielegalnego dostępu do systemów informatycznych – polegającego na umyślnym, bezpraw-nym dostępie do całości lub części systemu informatycznego, przy czym zastrzeżono, iż kry-minalizacja w tym zakresie powinna obejmować przynajmniej przypadki które nie są wypad-kami mniejszej wagi. Dodatkowo wskazano, iż każde państwo może zdecydować, że zachowa-nia dotyczące nielegalnego dostępu do systemów informatycznych będą objęte oskarżeniem je-dynie w przypadkach, gdy przestępstwo popełniane jest z naruszeniem zabezpieczenia (art. 2 ust 1 i 2);2. nielegalnej ingerencji w system – polegającej na umyślnym, poważnym naruszeniu lub przerwa-niu funkcjonowania systemu informatycznego poprzez wprowadzanie, przekazywanie, uszka-dzanie, usuwanie, niszczenie, zmienianie, zatajanie lub uczynienie niedostępnymi danych kom-puterowych – kiedy dokonane jest bezprawnie, przynajmniej w wypadkach, które nie są przy-padkami mniejszej wagi (art. 3);3. nielegalnej ingerencji w dane – mającej postać umyślnego, bezprawnego usunięcia, uszkodze-nia, pogorszenia, zmiany, zatajania lub uczynienia niedostępnymi danych komputerowych w systemie informatycznym – kiedy dokonywane jest bezprawnie, przynajmniej w przypadkach, które nie są przypadkami mniejszej wagi (art. 4);4. kierowania, pomagania, podżegania oraz usiłowania w zakresie czynów określonych w art. 2, 3 i 4 Decyzji Ramowej (art. 5), z tym, iż każde państwo członkowskie zostało uprawnione do za-decydowania o ewentualnej niekaralności usiłowania popełniania czynów o których mowa w art. 2 – a więc polegających na uzyskaniu nielegalnego dostępu do systemów informatycznych. Przedmiotowa Decyzja Ramowa zakreśliła także ramy wysokości sankcji karnych za poszczegól-ne przestępstwa – zobowiązując państwa do zastosowania wskazanych przez siebie granic karalno-ści w tym zakresie. W szczególności więc w zakresie czynów mających postać nielegalnej ingeren-cji w system oraz nielegalnej ingerencji w dane Decyzja Ramowa przewidziała zastosowanie kar od 1 roku do 3 lat pozbawienia wolności (art. 6 ust 2). W art. 7 ust 1 przewidziano natomiast tzw. oko-liczności obciążające, przy czym przepis ten zobowiązał państwa członkowskie do surowszego trak-towania czynów określonych w art. 2, 3 i 4 w sytuacji gdy zostały one popełnione w ramach organi-zacji przestępczej, a w szczególności przyjęcia granic ustawowego zagrożenia w takim wypadku od 2 do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: lh3.googleusercontent.com

•  

@mcwrap:
      :>

źródło: i.kym-cdn.com

•  

#bekazpodludzi

@mcwrap: Dobrze, że się chociaż otagowałeś poprawnie

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@mcwrap: Dzieci o tej porze to już dawno powinny spać, a nie pierdolić głupoty.

•  

@mcwrap: Może zrób coś dobrego i pokaż nauczycielom, jak je zabezpieczyć, a potem przestań przeszkadzać innym w edukacji?

•  

@mcwrap: a mnie się podoba :D jazda z tymi amebami intelektualnymi po bieda Pedagogicznym który od zawsze pełnił rolę zaplecza seksualnego dla polibudy :D

BTW jestem za wprowadzeniem dobrowolności chodzenia do szkoły i wprowadzenia sesji egzaminacyjnych. Nie zdasz - wypad do uczciwej pracy a nie zajmować miejsce tym którzy chcą się uczyć

•  

@thexDguy: wkleiłeś dużo tekstu, a nawet go nie przeczytałeś

nielegalnego dostępu do systemów informatycznych – polegającego na umyślnym, bezprawnym dostępie do całości lub części systemu informatycznego
      Systemem jest tu infrastruktura Discorda, żeby podciągnąć jeden kanał na nim trzebaby baaaardzo naciągnąć prawo

nielegalnej ingerencji w system – polegającej na umyślnym, poważnym naruszeniu lub przerwaniu funkcjonowania systemu informatycznego poprzez wprowadzanie, przekazywanie, uszkadzanie, usuwanie, niszczenie, zmienianie, zatajanie lub uczynienie niedostępnymi danych kom-puterowych – kiedy dokonane jest bezprawnie
      Jeśli uda im się położyć przez DDoS cały Discord, owszem, ale trolling na jednym kanale nie wchodzi tu w grę

nielegalnej ingerencji w dane – mającej postać umyślnego, bezprawnego usunięcia, uszkodze-nia, pogorszenia, zmiany, zatajania lub uczynienia niedostępnymi danych komputerowych w systemie informatycznym – kiedy dokonywane jest bezprawnie
      Tu chodzi o niszczenie danych, nie muszę chyba tłumaczyć czemu tu nie mamy z tym do czynienia

kierowania, pomagania, podżegania oraz usiłowania [wyżej wymienionych]
      Jw.

A najlepsze? Jakbyś wiedział co robisz, zamiast tej ściany tekstu z uzasadnienia ustawy(?) wystarczyłby art. 267 §2 kk:

[grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2] podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

•  

@Nahcep: w sumie to trollowałem trochę ale dzięki za poradę! Studiujesz może prawo? :>

+: Nahcep
    •  

@Nahcep systemem można nazwać proces wykorzystujący cześć aplikacji. System to dość pojemne słowo. Por. system wywozu śmieci.

•  

@wypok312: mhm, nic się nie bój. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@thexDguy: "studiujesz" to za duże słowo, po prostu lubię się w nim babrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@maciejg: tbh definicja prawna 'systemu informatycznego' to problem z racji bardzo szybkiej ewolucji technologii, np. definicja z dyrektywy 2013/40/UE (art. 2 a)):

urządzenie lub grupę wzajemnie połączonych lub powiązanych ze sobą urządzeń, z których jedno lub więcej, zgodnie z programem, dokonuje automatycznego przetwarzania danych komputerowych, jak również danych komputerowych przechowywanych, przetwarzanych, odzyskanych lub przekazanych przez to urządzenie lub tę grupę urządzeń, w celach ich eksploatacji, użycia, ochrony lub utrzymania
      Primo, m.in. nowsze pralki (a konkretniej ich procesory) łapią się pod to - masz urządzenie, które automatycznie przetwarza dane (użytkownik wybrał program x, temperaturę y, ilość obrotów z -> wykonaj wybrane czynności) - czy jeśli bez pozwolenia odpalę sobie pranie w cudzej pralce, powinienem odpowiadać z przepisu który zacytowałem? Raczej nie.
      Secundo, mówimy o prawie, przez jakiś czas był spór czy wyrażenie "podłączenie się do sieci" może być stosowane również do sieci bezprzewodowych xD

Na Palestrze (jednym z najważniejszych polskich naukowych pism prawniczych) jest świeży artykuł w tych tematach - uwaga, to jest pismo naukowe, więc może być ciężki do czytania.

•  

@mcwrap: Serwer zgloszony do discorda :)

•  

@thexDguy spoko, a gdzie naruszyłem systemy inormatyczne? Przecież nikt tego nie hackuje, nie włamuje się na konta, uczniowie sami wysyłają linki z zaproszeniami.

•  

@Nahcep tyle że dostajemy zaproszenie od uczniów ma takowy kanał, tak więc nie widzę tutaj łamania prawa.

•  

@mcwrap: a to uczniowie mają prawo do upoważniania, kto może wejść na dany kanał? Bo jak tak, to mamy większy problem bo istnieją subtelniejsze metody - np. banowanie nauczycieli ( ͡º ͜ʖ͡º)
      I nie, brak hasła itp. nie oznacza zaproszenia, tak jak brak działających drzwi go nie oznacza - nie oceniam moralnie, ale że to jest karalne to wiedzcie - nie martw się, tylko na wniosek pokrzywdzonego.
      Uczniowie będą mieć większy problem, bo art. 269b §1 jest ścigany z urzędu:

Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom (...) hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające nieuprawniony dostęp do informacji przechowywanych w systemie informatycznym, systemie teleinformatycznym lub sieci teleinformatycznej,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
      a co gorsza w tym samym artykule §2:

W razie skazania za przestępstwo określone w § 1, sąd orzeka przepadek określonych w nim przedmiotów, a może orzec ich przepadek, jeżeli nie stanowiły własności sprawcy.
      Czyli rodzice będą zachwyceni jeśli sąd stwierdzi że zabierają kąkuter (bo zakładam że uczniowie nie mają żadnych na własność, jeśli mają to zastąp 'jeśli' słowem 'kiedy'

•  

@mcwrap: wchodzisz bez upoważnienia, niewłaściwe zabezpieczenie systemu nie jest tu żadnym wytłumaczeniem. Pracuję w IT, nie jestem administratorem ani ekspertem od zabezpieczeń ale kilka szkoleń miałem i wiem - co jest cacy, a co bebe i za co może być ziazi.

•  

@thexDguy: @Nahcep: no tak, z tym że jeżeli ja tego nie robię a założyłem tylko serwer discord na którym jest aktualnie ponad 500 osób i sami wbijają na lekcję to mogą mi podmuchać raczej,

ponadto nie jest to wejście jak na stronę ministerstwa tuska kiedyś (admin:admin), a to, że ktoś WYSŁAŁ link dzięki którym wchodzicie (czyli tak jakby kogoś zaprosić - mylę się? :))

Ja sie nie przejmuje konsekwencjami, bo nie sądze że komuś ktoś może grozić za to, jednak chętnie się dowiem co i jak :)

•  

@mcwrap:

ja tylko mowilem na IRCu jakimś anonkom, żeby odpalali LOICa, żeby wysypać (tylko na chwilkę) serwerki zuych firemek for teh lulz
      -Topiary

źródło: encrypted-tbn0.gstatic.com

•  

@mcwrap:

panie bagieta ja tylko założyłem i miałem pełną kontrolę nad kanałem na którym przypadkiem kilkaset osób koordynowało przestępstwa
      ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
      Założenia I kierowania zorganizowaną grupą przestępczą z tego raczej nie będzie, ale pomocnictwo (karane w tych samych widełkach, ale z możliwym nadzwyczajnym złagodzeniem) już może
      I jeszcze raz: kto jest dysponentem tego kanału, kto decyduje kto może wejść, a kto nie? Jeśli uczniowie, git, powtarzam apel o zbanowanie nauczyciela. Jeśli nie, no to nie mogą wpuszczać randomów korzystając z cyfrowego analfabetyzmu admina - to jest, jak najbardziej, to co wymieniłem. Goście weselni też nie mogą za prosić niepożądanych ludzi na nie swoją imprezę, choć są na niej obecni i mogą ich wpuścić ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Nahcep: @mcwrap:

An 18-year-old man suspected of being Topiary was arrested in the Shetland islands of Scotland on 27 July 2011.[19] On 31 July 2011, the man was charged with five offences including unauthorised computer access and conspiracy to carry out a distributed denial of service attack on the Serious Organised Crime Agency's website
      nie chce mi się tłumaczyć

siedzisz sobie w domku przed komputerem i wszystko jest fajnie, pizza, koń zwalony zero stresu, kanałek postawiony i zabawa na czas nudy.

Ale mamy 2020, czy myślisz że organizowanie kilkuset chłopa by wpierdalali się przez okno na lekcję w podstawówce i robili gnój na lekcji bo nauczyciel zostawił uchylone okno jest dozwolone, fakt że dzieje się to w internecie ma już coraz mniejsze znaczenie

•  

@Nahcep: z innej beczki - jak ich złapać?

Już widzę jak policja ściąga IP z użytkowników Discord bądź zoom.us celem ich namierzenia :D
      jakby ktoś to zgłosił to podejrzewam że skończy się 'ja nie rozumiem co Pani mówi' 'do widzenia'

•  

@mcwrap: logi panie mcwrap, mówi panu to coś? Jak ktoś rozkręci z tej akcji gównoburze, to discord bez skinienia udostępni.

•  

@thexDguy: tylko Topiary jak napisał przedmówca odpalał LOIC i podobne narzędzia do DDoS, tu mamy śmieszków którzy wbijają na kanały i robią dymy (pewnie jakieś śpiewanie Barki, odgłosy kopulacji itp. gimbohumor) - nadal bezprawne, ale trochę inna kategoria wagowa xD
      (no i UK, ale akurat cyberprzestępczość w UE jest w miarę zharmonizowana i mamy podobne prawo)

•  

@Nahcep: no 3 lat bez internetu, obroży gps i jakiejś reedukacji (o ile jest nieletni) autor imprezy nie dostanie, ale jeśli ta gównoburza się rozkręci, gdzieś to opiszą itd., to może w Fakcie przeczytamy kiedyś: haker Sebastian (19l) xD

+: Nahcep
    •  

@mcwrap: myślę że uważając że w kryminalnych pracują debile co nie wiedzą co robią możesz się bardzo, bardzo przejechać xD patrz właściciel KAT, złapany i trzymany właśnie w Polsce

hiehie co tam ci gliniarze, pewnie nie wiedzą co to komputer
      Tymczasem w wielkim skrócie:

Oho zgłoszenie o nielegalnej działalności w internetach na kanale takim i takim przez ludzi z handlami takimi i takimi
      dzień dobry Pan Discord, tu jest nakaz wydania nam IP i aktywności użytkowników z takich a takich kanałów w takich a takich ramach czasowych
      hmm, raiderzy i uczniowie współdzielili pewien kanał, sprawdzimy dla pewności co to takiego (patrz punkt wyżej)
      dzień dobry Pan ISP, oto nakaz sądowy, proszę podać nam kto mógł mieć taki a taki IP w takich a takich ramach czasowych
      woop-woop it's the sound of da police
      'gadaj gnoju gdzie się ustawialiście to dostaniesz mniejszą karę'
      'lol nic na mnie nie macie, głupie trepy'

Dwanaście miesięcy później:

nieeee mój czas wolny mój komputerino nie możecie mi dać prac społecznych i przepadku mojego sprzętu
      haha młoteczek sędziowski robi łup łup
      haha samochód egzekucji robi wrum wrum

•  

uważając że w kryminalnych pracują debile co nie wiedzą co robią możesz się bardzo, bardzo przejechać

Miałem kiedyś z tym państwem do czynienia, chłopaki z helpdesku w korpo wychujaliby ich bez mydła ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

ekcję to mogą mi podmuchać raczej,

@mcwrap: Dziecko,

wracaj do nauki, bo o prawie to ty pojęcia nie masz. Ale się może dowiesz. Na swoim procesie.

•  

odbanujcie kibo56 na serwerze wbiłem tam z modulatorem włączonym którego zapomniałem wyłączyć