Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Czy informacja, ile testów na koronawirusa zakupiła Agencja Rezerw Materiałowych, powinna być tajemnicą? Czy może jednak społeczeństwo ma prawo do wiedzy o tym, jak rządowe instytucje dbają o nasze bezpieczeństwo?
  My uważamy, że mamy prawo, Agencja uważa, że nie, zasłaniając się ustawą o ochronie informacji niejawnych. Skierowaliśmy do sądu skargę na bezczynność: https://siecobywatelska.pl/agencja-tajnych-rezerw/

  pokaż spoiler Pytaliśmy o:
  - o liczbę zakupionych testów na koronawirusa COVID-19;
  - o koszt poniesiony przy tym zakupie;
  - czy ww. zakupy zostały dokonane w trybie art. 6 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

  __
  #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus
  Wesprzyj nasze działania, przekaż 1% podatku. KRS 0000181348.
  pokaż całość

  odpowiedzi (23)

 • avatar

  Polski Messi pojawił się w Turbokozaku zdobył 143 punkty i zajmuje 26 miejsce wyprzedzając tylko Bartka Zmarzlika. Warto dodać że telewizor który dostał za udział w programie oddał do jednego z domów dziecka
  #pilkanozna #ciekawostki #turbokozak #sport

  odpowiedzi (43)

 • avatar

  20 minut temu widziałem z okna jak młoda kryminalistka dostaje mandat za wyjście z psem do "osiedlowego parku". Teraz patrzę, a tam 3 babcie siedzą sobie na ławeczce i karmią gołębie. Zwariuję w tym faszyzmie sanitarnym, strach na balkon wyjść.

  #koronawirus

  odpowiedzi (17)