Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Prawie miesiąc temu, 15 marca zapytałem w tym wpisie na mirko . Zgodnie z obietnicą wołam.

  Czy brytyjskie podejście do pandemii* jest słuszne w perspektywie długoterminowej i ostatecznie wszystkie kraje pójdą tym torem, czy z perspektywy czasu ocena tych działań będzie negatywna a Johnson otrzyma przydomek "Krwawy Boris", a jego działania będą na lata przestrogą dla innych?

  404 osoby, czyli 11,99% uważało, że podejście Wielkiej Brytanii jest słuszne
  4411 osoby, czyli 89,01% uważało że podejście Wielkiej Brytanii jest ZŁE

  Jestem ciekaw czy i jak zmieniło się od tego czasu wasze podejście. Kto zmienił zdanie? Kto nie?

  Plusujących poszczególne odpowiedzi zawołam za miesiąc abyśmy mogli zobaczyć jak potoczyła się sytuacja i czy zmieniło się nasze zdanie.

  #koronawirus
  pokaż całość

  odpowiedzi (144)

 • odpowiedzi (22)

 • avatar

  Polska to taki kraj, gdzie na każdym szczeblu, każdej aktywności, ludzie marnują gigantyczne ilości czasu. Zaczyna się już w szkole, gdzie uczniowie siedzą 8h dziennie, zwykle marnując czas w 90%, gdzie materiał jest do opanowania w godzinę/dwie. Tak przez dobre 12 lat. Później idziesz na studia, gdzie od rana, do wieczora masz wykłady. Zwykle wykładowca przepisuje swoją książkę lub 15 letnie notatki, następnie studenci przepisują z rzutnika. Nie możesz tego skopiować, bo to święte prawa autorskie tego lamusa. W pracy już jest mnie opierdalania się, chociaż większość pracowników robi zupełnie bezproduktywne rzeczy przez większość czasu pracy. Choroba dociera do administracji państwowej, gdzie każdy, od najwyższego do najniższego szczebla stara się w jak największym stopniu zmarnować czas petenta. Sami tracą czas na wypełnianiu ogromnej ilości wniosków, dokumentacji, papierzysk, a następnie zmuszają obywatela by też się tym zajmował. Każda dziedzina życia w Polsce to wampir cennego czasu.

  Polska ma bardzo dobre zasoby: ludzki czas. Inne kraje już dawno to zrozumiały i np. w Estonii, sprawy podatkowe zajmują obywatelowi ... 3 minuty rocznie. Da się? Przecież też są w Unii Europejskiej? IT ma to do siebie, że jest nieskończenie skalowalne, więc wymówki, że Estonia jest malutka można sobie włożyć do dupy.

  #polska #biznes #gospodarka #ekonomia #chlewobsranygownem #finanse
  pokaż całość

  odpowiedzi (133)