•  

Czołem.
    Szukam programu który pozwoli mi w sposób graficzny przedstawić projekt w czasie i przydzielony sprzęt do jego wykorzystania.
    Sytuacja wygląda tak, że mam 6 brygad które wykonują prace na terenie Polski. Czas jednego zadania wynosi 2-8 tygodni. W tym czasie pracownicy zgłaszają zapotrzebowanie na sprzęt A lub B który będzie u nich pracował średnio kilkanaście dni. Tak jak wspomniałem zależy mi aby przedstawić czas realizacji zadań poszczególnych ekip np w formie osi czasu z której jednoznacznie będzie wynikało ile czasu sprzęt A i B będzie u nich pracował, aby inne ekipy miały do tego wgląd i wiedziały jak planować prace.
    #praca #zarzadzanieprojektami #zarzadzanieprojektami

•  

@Artvr_Geni: ProjectLibre, MsProject, Excel na patencie.
      1 i 2 opcja bardziej intuicyjna + wykres Gantta i przydzielanie zasobów. Ja w PL robiłem tylko harmonogram, natomiast MsProject sztos, łatwo zrobisz wykres obciążenia maszyn przypisanych do zadań.

Bądź manualnie w Excelu wklepanie kalendarza, ekip, zadań i sprzętu.

•  

@rintin: Dzięki kolego. Już zrobiłem wstępna wersje w excelu, ale chętnie wypróbuje wymienione programy.
      Orientujesz się czy kierownicy brygad pracujący w terenie będą mieli wgląd do zmian które będę na nanosił? Czy jest możliwość udostępniania owego projektu/harmonogramu online?

•  

Mówiąc szczerze, nie wiem :D

Najprostsze udostępnienie to wysyłka mailem w PDF, lub w formacie programu. Na 80% project libre (darmowy) zapisze do formatu MsProject. Kwestia, czy kierownicy brygad mają laptopy. Ewentualne zaznaczenie zmian, można wprowadzić jako kolor komórki, lub poprzedzić je "kamieniem milowym" + informacją w treści maila. Zależy, jak bardzo kumatych masz kierowników i jakie standardy wdrożysz.

Kwestia rozkminki nad wdrożeniem standardów wymiany informacji, nomenkulatury i prostego ujęcia tego w instrukcji (na 1-2 stronę). Lub wymyślenia toku działań w zakresie zarządzania projektem, zarządzania zmianą z kierownikami (lub ustalenie czy pasuje im twoje podejście).

Poza tym, obczaj co Ci pasuje i wybierz najprostsze i najszybsze narzędzie, w którym będziesz się czuł swobodnie i będzie robić robotę i osiągać efekt w najszybszym czasie. Nie ma co pier*olić się na wyrost i uprawiać sztukę dla sztuki :D

P.S.
      Rozwiązanie Excel'a ma ten plus, że możesz dać "stronę startową" z informacją o zmianie (lub dzienniku zmian), dacie jej wprowadzenia i kolorze komórki, co przy udostępnianiu arkusza pozwoli na czytelność, bez zbędnej rozkminki.

•  

@rintin: Generalnie zależy mi na możliwie jak najprostszym rozwiązaniu. Kierownicy krótko mówiąc są różni i stety-niestety muszę celować w jak najbardziej przejrzyste rozwiązania. Każdy z nich jest wyposażony w tablet/telefon z androidem. Chyba skorzystam z excela online i będę po prostu udostępniał im link do arkusza aby mogli na bieżąco śledzić zmiany. I chyba tak jak sugerujesz, wprowadzę dziennik zmian, nawet o nie pomyślałem, a jest to dobry pomysł bo często zdarza się tak, że trzeba korygować harmonogram.
      MS Project na pewno będzie dobry, ale obawiam się, że będzie to przerost formy nad treścią. Do tej pory wykorzystuję Nozbe do zarządzania swoim czasem oraz zespołem i nawet się sprawdza, ale zaczyna dokuczać mi w nim brak osi czasu i możliwości ustawienia zadań na dłużej niż 8h, a jest to bardzo wygodne w planowaniu.

•  

@rintin: Co mógłbyś ponadto polecić do zarządzania projektami?

•  

Nie znam specyfiki twojej pracy i potrzeb.

Wszystko co ułatwi Ci pracę :D

Gorące dyskusje ostatnie 12h