Wpis z mikrobloga

Mam aplikacje w pythonie, która za pomocą ZMQ komunikuje się z 3 innymi komputerami w sieci i zczytuje z nich dane (Pub/sub pattern). Chcialbym to zdokeryzować, ale nie mam jeszcze w tym doswiadczenia.
Jak to bedzie wygladac z przekierowaniem portów?

Dajmy przyklad:
Ja mam IP 192.169.1.15 a tamte kompy odpowiednio 192.168.1.16, 192.168.1.17, 192.168.1.18. Kazdy z nich publikuje na porcie 4567.

Jesli zdokeryzuje kazda z tych aplikacji to ktore IP musze podaj w konfiguracji socketa?

#docker #zmq #python
  • 4
@Caly_na_bialo: Masz hosta A na którym jest aplikacja w dockerze. Musisz udostęonić port (np. uruchamiając kontener z opcją -p port:port) i wtedy kal połączysz się z A:port to trafiasz do kontenera, który chodzi na tej maszynie. Więc w konfiguracji apki nic nie zmieniasz.
@Caly_na_bialo: Nie, łączy się na hostIP.

Przykładowo masz maszynę o adresie IP np. 1.1.1.1 i Twoja aplikacja chodzi na porcie 666.

Teraz uruchamiasz dockera z opcją -p 666:666, np. docker run -p 666:666 moj_obraz:wersja.

Onacza to, że zbindowałeś port z hosta do kontenera. Teraz jak połączysz się na 1.1.1.1:666 to trafiasz na port 666 w kontenerze. Więc jak miałeś apkę na hoście to będzie działała tak samo.