•  

Oliwskie wydarzenia przeniesione na wrzesień
    !!

Oliwskie Święto Książki (miało odbyć się w kwietniu br.) oraz Święto Dzielnicy VIVA OLIVA (miało się odbyć w czerwcu br.) zostały przeniesione na 12 września i zostaną połączone z 3 urodzinami Oliwskiego Ratusza Kultury

#trojmiasto #gdansk #oliwa #vivaoliva

•  

@MikolajSobczak1985: o nie, ale lipa :(

mam nadzieje ze chociaż święto kaszanki w Szemudzie odbędzie się o czasie

•  

@Wachatron: wszystko jest przekładane poza wyborami 10 maja, które według Kaczyńskiego bez przeszkód mogą się odbyć

•  

@MikolajSobczak1985: na wybory nie chodzę, a taki grill w Szemudzie... ehhh, no trudno, obyśmy dożyli lepszych czasów. zdrówka życzę :)

•  

@MikolajSobczak1985:
      Wg którego z tych nielicznych artykułów polskiego prawa, które zezwoliłyby przełożyć wybory zechciałbyś aby skorzystano?
      Stanu wojennego?
      Stanu wyjątkowego?
      Stanu klęski żywiołowej?

Rozumiem, że przyklasnąłbyś wszelkim ograniczeniom praw obywatelskich, które za tym idą?

Jakby Kaczyński wprowadził stan wojenny, to w byście tam w PO w końcu dostali spazmów euforii, prawda? :D

•  

@Polinik:

wszystko jest przekładane, Igrzyska przełożone, Mistrozstwa Europy też

A wyborów nie można, jeszcze słupa Jakubiaka mają gdyby opozycjyjni kandydaci się wycofali

•  

@Polinik: niech zrobią tak by wyborów 10 maja nie było; Francuzi popełnili błąd i płącą za to teraz wysoką cenę

•  

A wyborów nie można,

@MikolajSobczak1985:
      Można, ale jedyne przepisy, które na to pozwalają to te związane z wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, jednego z trzech. I idą za tym nie tylko przełożone wybory ale cały szereg innych konsekwencji.
      Tak sobie wymyślił prezydent-alkoholik w swojej kwaśniewskiej Konstytucji.

W PO podczas robienia odprawy na Przekaz Dnia o tym nie wspomnieli?

Zatem ponawiam pytanie -- który stan nadzwyczajny sobie życzysz, bo nie odpowiedziałeś?

Igrzyska i mistrzostwa są organizowane na podstawie całkiem innych przepisów niż wybory prezydenckie.

•  

@Polinik: Inne Państwa przekładają wybory. U nas też powinni. To niech wprowadzą stan nadzwyczajnny. Na co czekają?

•  

@Polinik: Bo Kaczyński, który nigdy nie siedział w Obwodowej Komisji Wyborczej, tak chce. On jest tylko jednym z 460 posłów i nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności za podejmowane przez Morawieckiego czy Dudę decyzje.

•  

To niech wprowadzą stan nadzwyczajnny. Na co czekają?

@MikolajSobczak1985: I słowo honoru Członka Platformy Obywatelskiej, że nie będziecie jojczyć, że zły Kaczor odbiera wolność wprowadzając stan wojenny? :D

Serio w to wierzysz?

•  

@Polinik: akurat PO chce przesunięcia wyborów, to niby dlaczego mielibyśmy tak robić?

•  

@MikolajSobczak1985: Ale Ty serio nie rozumiesz, że wprowadzenie stanu nadzwyczajnego to o wiele większe konsekwencje społeczne niż tylko przełożone wybory?

Wojewodowie dostają kompetencje kontroli władzy samorządowej.
      O wiele większy zakres użycia wojska i prawa użycia przez nie broni palnej.
      Jeśli gmina czy powiat nie wykazuje skuteczności w zwalczaniu kryzysu -- możliwość zawieszenia władz i wprowadzenie komisarza.
      Dla obywateli:
      Zakaz strajków pracowników, studentów, rolników.
      Zakaz tworzenia nowych stowarzyszeń, partii politycznych, związków zawodowych
      Nakazanie okresowego zaniechania działalności zarejestrowanych stowarzyszeń, partii politycznych, związków zawodowych, organizacji społeczno-zawodowych jeśli Rząd uzna, że naruszają one bezpieczeństwo państwa albo społeczeństwa.
      Zakaz jakichkolwiek zgromadzeń.
      Cenzura prasy.
      Kontrola korespondencji.
      Kontrola rozmów telefonicznych i internetowych.
      Zagłuszanie TV i radia, jeżeli Rząd uzna, że naruszają one bezpieczeństwo państwa albo społeczeństwa.
      Reglamentacja towarów.
      Regulacja cen.
      Ograniczenie dostępu do informacji publicznej.

A równocześnie te zakazy nie dotykają Kościołów.

Mówili o tym na odprawie, czy kazali tylko truć po social media "przełożyć wybory" i nie wnikać w podstawę prawną takiego ruchu i powiązane kompetencje?

I nie ma co winić za te przepisy tego złego Kaczora, tylko Prezydenta-Pijaka, co sobie tak to wymyślił w Konstytucji.

Zatem pytam i oczekuję odpowiedzi od Ciebie jako członka PO:
      Czy chcecie dać Kaczyńskiemu takie możliwości?
      Czy godzicie się na takie konsekwecje?
      Nie będziecie jojczyć, że zły Kaczor w końcu wprowadza faszyzm?

Chociaż patrząc, co odpierdalają wasze bulteriery typu Kierwiński, Tusk, Brejza czy Szczerba to nie mam wątpliwości, że jakiekolwiek odpowiedzi padną to będziecie ujadać.

•  

@Polinik: Wybory 10 maja w obecnej sytuacji nie mogą się odbyć. I rząd musi się z tym zmierzyć. Inaczej wszystkie dotycznasowe ograniczenia będą bez sensu.

•  

@Polinik: Kaczyński to szeregowy poseł, który rządzi tym Państwem i za nic nie odpowiada i za nic nie będzie odpowiadał.

•  

@MikolajSobczak1985:
      Ja pierdzielę, jakie frazesy, jak z odprawy progagandowej.

Podaję Ci konkretne informacje, z czym to się wiąże, a Ty swoje "wybory nie mogą się odbyć", bez jakiegokolwiek odniesienia do stanu prawnego wynikającego z Konstytucji, którą sobie non-stop gęby wycieracie (a niektórzy byli donosiciele to i pachy).

Ile razy mam ponowić pytanie -- czy godzicie się z wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego i idącym za tym konsekwencji, nie będziecie tego krytykować ani jojczyć?

•  

@Polinik: "czy godzicie się z wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego i idącym za tym konsekwencji, nie będziecie tego krytykować ani jojczyć?" - godzimy się gdyż nie chcemy wyborów 10 maja br.

•  

Kaczyński to szeregowy poseł, który rządzi tym Państwem i za nic nie odpowiada i za nic nie będzie odpowiadał.

@MikolajSobczak1985:
      Pretensje do Kwaśniewskiego, że tak skonstruował ustrój Polski w swojej Konstytucji.
      Poza tym to chyba kolejny frazes z przekazów dnia dla członków PO?

•  

@Polinik: nie ma czegoś takiego jak przekaz dnia dla członków PO

•  

godzimy się gdyż nie chcemy wyborów 10 maja br.

@MikolajSobczak1985:
      I np. jak PO dostanie zakaz działalności pod pretekstem działania na szkodę bezpieczeństwa publicznego to się bez szemrania podporządkujecie? :D
      Albo jak władza zacznie Ci czytać listy i podsłuchiwać rozmowy? :D
      A i Wyborcza podporządkuje się cenzurze?

Serio, wierzysz w to, że PO nie narobi rabanu?

•  

@Polinik: a myslisz, że teraz nie podłuchują?

•  

nie ma czegoś takiego jak przekaz dnia dla członków PO

@MikolajSobczak1985: Nic a nic, w ogóle. :D

a myslisz, że teraz nie podłuchują?
      Ale po wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego będą mogli to robić legalnie, w świetle prawa i bez obaw korzystać z informacji pozyskanych w ten sposób.

źródło: Capture.PNG

•  

nie ma czegoś takiego jak przekaz dnia dla członków PO

@MikolajSobczak1985: Ej, kto teraz łże jak bura suka -- Ty, czy sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Sławomir Nowak?

Sławomir Nowak poinformował, że „Przekazy dnia” przygotowywane są codziennie po południu przez komórki organizacyjne KPRM na potrzeby członków rządu oraz na wyraźne życzenie zaplecza parlamentarnego rządu – Platformy Obywatelskiej.

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/przekazy-dnia-sa-narzedziem-wspomagajacym-prace-czlonkow-rzadu.html

Chyba się zakałapućkałeś w swoim braku przygotowania i płytkości frazesów, co nie?

•  

@Polinik: kiedy to było? a poza tym ja nigdy takich smsów nie dostawałem

•  

@MikolajSobczak1985:

kiedy to było?

Nie pamiętasz już kiedy rządziliście? :DDD
      To by tłumaczyło, skąd Wasza hipokryzja -- z amnezji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypomnisz, ile osób zmarło w Polsce z powodu Świńskiej Grypy, gdzie odmówiliście jakiejkolwiek reakcji na epidemię?
      I która minister zdrowia wtedy uspokajała "Śpijcie spokojnie, cieszcie się wiosną"?

a poza tym ja nigdy takich smsów nie dostawałem
      To skoro jesteś na tyle mały partyjnym pionkiem, że nawet nie dają Ci kompletu informacji, to jak możesz w imieniu swojej Partii deklarować "godzimy się gdyż nie chcemy wyborów 10 maja br."? :D

Jezu, chłopie, leż już, nie próbuj się podnosić, bo aż żal kopać leżącego, nawet jak to tylko leżenie intelektualne.
      ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Polinik podziwiam, że Ci się chce wchodzić z nim w jakąś polemikę, przecież jakbyś z botem gadał

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Zastanawia mnie jak musi być wstyd biedakom robić dzieci i potem patrzeć im w twarz. Wyobraźcie sobie, że rodzicie się u jakichś Lewandowskich, Lebrona Jamesa, Messiego, Gatesa czy innego Cukierberga i oni z dumą, z podniesioną głową, mogą wam powiedzieć "Stać nas na wszystko synu, korzystaj. XD Tata zapracował xd". A rodzisz się w rodzinie polskiego pachołka biedaka 700zł netto w '95 i janusz może ci z dumą powiedzieć "Synku, stać nas na gówno XDD Jak ojciec nakradnie kabla z roboty, to zabiere cie na lody, albo nad jezioro na dwa dni XD Chcesz wincy? To zapierdalaj w wakacje do januszexu za 5zł na godzine XD Wyjebane elo, ide po harnasia a potem ide ci robić rodzeństwo, bo jeden mi nie starczy xD"

Żartuje, nie zastanawia mnie, bo tacy ludzie nawet nad tym nie rozmyślają. "Guwniok ma być wdzięczny, za to że na niego tyrom".

#patologiazewsi #patologiazmiasta #bekazpodludzi
    pokaż całość

odpowiedzi (74)

• odpowiedzi (25)

Ceny paliwa poniżej 4zł i Janusze od razu zapasy robią. Mają już kaszę, mąke, ryż i papier toaletowy teraz czas na olej napędowy XD
    Na zdjęciu może dokładnie nie widać ale bagażniki 2 samochodów, były wypchane karnistrami. Gdy odjeżdżałem ze stacji zauważyłem, że ostatni w kolejce vwT4 też był już napełniany.

#rzeszow #heheszki #koronawirus

odpowiedzi (143)