Gorące dyskusje ostatnie 12h

#gonciarz mówi, że Jeff Bezos ma tyle pieniędzy, że za 1/3 swoich pieniędzy mógłby kupić wszystkim bezdomnym w USA mieszkania. Ciekawe ile z tych mieszkań po roku nadawałoby się do mieszkania.

Bieda jest umysłowa, nie materialna

#ekonomia #socjalizm #kapitalizm #neuropa

odpowiedzi (75)

Wielkanocne #rozdajo (ʘ‿ʘ)

Pod koniec roku 2019 sprzedaż mojej książki "Junior Developer" dobiła do 6000 egzemplarzy i aktualnie niewiele brakuje do 6500. Ponad 4500 sprzedanych egzemplarzy, to e-booki.

Z okazji zbliżającego się święta #rozdajo i #promocja

Książkę i e-booka można dzisiaj kupić o 20 zł taniej z kodem "Wielkanoc".

3 osoby otrzymają e-booka, 1 osoba fizyczną książkę (pokrywam koszt wysyłki) - zawołam zwycięzców około 24h po wrzuceniu tego wpisu.

Have fun
    #javadevmatt

pokaż spoiler #ksiazki #naukaprogramowania #programista15k
    pokaż całość

odpowiedzi (15)

Jak wygląda różnica między państwem z dykty, a normalnym państwie? Mój znajomy, który prowadzi w Niemczech firmę budowlaną, jak tylko wybuchła epidemia, a rząd niemiecki natychmiast uruchomił programy i mld euro, złożył wniosek elektroniczny, gdzie podał tylko NIP firmy, a po 40 minutach miał decyzję o zwolnieniu ze wszelkich podatków itp.

Tak wygląda właśnie ten zgniły zachód, opanowany przez muslimów, gdzie ludzie boją się chodzić po ulicach, a wszystkie pieniądze ida na socjal dla imigrantów.

O sytuacji polskich przedsiębiorców i ich problemach z samym zalogowaniem się do ZUS PUE, a o nieczytelnych i niejasnych przepisach, zmieniających się co 10 minut, o których pojęcia nie mają nawet osoby w urzędach to już nie muszę pisać, bo przeczytacie o tym na wykopie.

#gorzkiezale #koronawirus #gospodarka #niemcy #bekazpisu
    pokaż całość

odpowiedzi (64)