Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #gonciarz mówi, że Jeff Bezos ma tyle pieniędzy, że za 1/3 swoich pieniędzy mógłby kupić wszystkim bezdomnym w USA mieszkania. Ciekawe ile z tych mieszkań po roku nadawałoby się do mieszkania.

  Bieda jest umysłowa, nie materialna

  #ekonomia #socjalizm #kapitalizm #neuropa

  odpowiedzi (75)

 • avatar

  Wielkanocne #rozdajo (ʘ‿ʘ)

  Pod koniec roku 2019 sprzedaż mojej książki "Junior Developer" dobiła do 6000 egzemplarzy i aktualnie niewiele brakuje do 6500. Ponad 4500 sprzedanych egzemplarzy, to e-booki.

  Z okazji zbliżającego się święta #rozdajo i #promocja

  Książkę i e-booka można dzisiaj kupić o 20 zł taniej z kodem "Wielkanoc".

  3 osoby otrzymają e-booka, 1 osoba fizyczną książkę (pokrywam koszt wysyłki) - zawołam zwycięzców około 24h po wrzuceniu tego wpisu.

  Have fun
  #javadevmatt

  pokaż spoiler #ksiazki #naukaprogramowania #programista15k
  pokaż całość

  odpowiedzi (15)

 • avatar

  Jak wygląda różnica między państwem z dykty, a normalnym państwie? Mój znajomy, który prowadzi w Niemczech firmę budowlaną, jak tylko wybuchła epidemia, a rząd niemiecki natychmiast uruchomił programy i mld euro, złożył wniosek elektroniczny, gdzie podał tylko NIP firmy, a po 40 minutach miał decyzję o zwolnieniu ze wszelkich podatków itp.

  Tak wygląda właśnie ten zgniły zachód, opanowany przez muslimów, gdzie ludzie boją się chodzić po ulicach, a wszystkie pieniądze ida na socjal dla imigrantów.

  O sytuacji polskich przedsiębiorców i ich problemach z samym zalogowaniem się do ZUS PUE, a o nieczytelnych i niejasnych przepisach, zmieniających się co 10 minut, o których pojęcia nie mają nawet osoby w urzędach to już nie muszę pisać, bo przeczytacie o tym na wykopie.

  #gorzkiezale #koronawirus #gospodarka #niemcy #bekazpisu
  pokaż całość

  odpowiedzi (64)