•  

Takie #przemyslenia mnie naszły...

Jeszcze miesiąc temu zastanawialiśmy się, jakie to będzie przerąbane przez #koronawirus - Chiny staną, przestaną produkować i dostarczać chińszczyznę, u nas nie będzie skąd wziąć elektroniki i pierdyliarda drobiazgów którego nikomu nie opłaca się produkować.

A co teraz mamy? Chiny podniosły się z kolan, wszystko mniej więcej ruszyło... a Europa i USA kwiczą, umierają, gospodarka stanęła w miejscu, szykują się drastyczne spadki wszędzie gdzie to tylko możliwe. Kto ma oszczędności ten je przejada, kto nie ma - zaczyna panikować. Wszyscy tną zbędne wydatki.

Zaraz się okaże, że przez zarżnięcie ekonomii w Europie i USA oberwą Chiny, bo nie będą miały komu sprzedawać swoich towarów ( ಠ_ಠ)

pokaż spoiler #gospodarka #koronabusiness #finanse

źródło: ejinsight.com

•  

@enron: ciekawe, a co dalej? Bo podoba mi się ta analiza

+: enron
    •  

@enron: mnie z kolei smieszyl bardzo argument, ze ten caly koronawirus to spisek Chinoli, ktorzy chcieli nadgonic i zatrzymac zachodnia gospodarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ciekawy eksperyment biorac pod uwage, ze w taki sposob nie maja rynkow zbytu na swoje towary.

+: enron
    •  

@enron: ciekawe, a co dalej? Bo podoba mi się ta analiza

@Kbckrkkwi: mi się trochę nie podoba, bo śmierdzi taką paskudną recesją - cholera wie, co Chińczycy zrobią gdy ich rozpędzona gospodarka, po tym jak oberwała pierwszą falą korony, z ciężkimi wyrzeczeniami wyciągnięta za uszy rozpędzi się tylko po to, by nagle się zatrzymać przez brak rynków zbytu.
      I nawet cen nie obniżą, bo już mają niskie.

Co się stanie, gdy tak wielki kraj z tak gigantycznym potencjałem produkcyjnym i totalitarnym systemem zacznie głodować? Oops...

Krótko mówiąc. Chyba wszyscy mamy ostro przesrane.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

przebitka 200% w intermarche kto da więcej?

#orlen #intermarche #koronawirus

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (55)

Zastanawia mnie jak musi być wstyd biedakom robić dzieci i potem patrzeć im w twarz. Wyobraźcie sobie, że rodzicie się u jakichś Lewandowskich, Lebrona Jamesa, Messiego, Gatesa czy innego Cukierberga i oni z dumą, z podniesioną głową, mogą wam powiedzieć "Stać nas na wszystko synu, korzystaj. XD Tata zapracował xd". A rodzisz się w rodzinie polskiego pachołka biedaka 700zł netto w '95 i janusz może ci z dumą powiedzieć "Synku, stać nas na gówno XDD Jak ojciec nakradnie kabla z roboty, to zabiere cie na lody, albo nad jezioro na dwa dni XD Chcesz wincy? To zapierdalaj w wakacje do januszexu za 5zł na godzine XD Wyjebane elo, ide po harnasia a potem ide ci robić rodzeństwo, bo jeden mi nie starczy xD"

Żartuje, nie zastanawia mnie, bo tacy ludzie nawet nad tym nie rozmyślają. "Guwniok ma być wdzięczny, za to że na niego tyrom".

#patologiazewsi #patologiazmiasta #bekazpodludzi
    pokaż całość

odpowiedzi (62)

• odpowiedzi (24)