•  

  Takie #przemyslenia mnie naszły...

  Jeszcze miesiąc temu zastanawialiśmy się, jakie to będzie przerąbane przez #koronawirus - Chiny staną, przestaną produkować i dostarczać chińszczyznę, u nas nie będzie skąd wziąć elektroniki i pierdyliarda drobiazgów którego nikomu nie opłaca się produkować.

  A co teraz mamy? Chiny podniosły się z kolan, wszystko mniej więcej ruszyło... a Europa i USA kwiczą, umierają, gospodarka stanęła w miejscu, szykują się drastyczne spadki wszędzie gdzie to tylko możliwe. Kto ma oszczędności ten je przejada, kto nie ma - zaczyna panikować. Wszyscy tną zbędne wydatki.

  Zaraz się okaże, że przez zarżnięcie ekonomii w Europie i USA oberwą Chiny, bo nie będą miały komu sprzedawać swoich towarów ( ಠ_ಠ)

  pokaż spoiler #gospodarka #koronabusiness #finanse

  źródło: ejinsight.com

  •  

   @enron: ciekawe, a co dalej? Bo podoba mi się ta analiza

   +: enron
  •  

   @enron: mnie z kolei smieszyl bardzo argument, ze ten caly koronawirus to spisek Chinoli, ktorzy chcieli nadgonic i zatrzymac zachodnia gospodarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ciekawy eksperyment biorac pod uwage, ze w taki sposob nie maja rynkow zbytu na swoje towary.

   +: enron
  •  

   @enron: ciekawe, a co dalej? Bo podoba mi się ta analiza

   @Kbckrkkwi: mi się trochę nie podoba, bo śmierdzi taką paskudną recesją - cholera wie, co Chińczycy zrobią gdy ich rozpędzona gospodarka, po tym jak oberwała pierwszą falą korony, z ciężkimi wyrzeczeniami wyciągnięta za uszy rozpędzi się tylko po to, by nagle się zatrzymać przez brak rynków zbytu.
   I nawet cen nie obniżą, bo już mają niskie.

   Co się stanie, gdy tak wielki kraj z tak gigantycznym potencjałem produkcyjnym i totalitarnym systemem zacznie głodować? Oops...

   Krótko mówiąc. Chyba wszyscy mamy ostro przesrane.