Wpis z mikrobloga

OGŁOSZENIE

Mirki, proszę was o #wykopefekt w związku z #koronawirus

Wygląda na to, że nas rząd nie po raz pierwszy wykazuje się ciężkim do wyobrażenia #!$%@?ństwem. Wczoraj w godzinach południowych zmarł znajomy mi, zakażony wirusem starszy pan. Nadal nie widnieje on jednak w statystykach. Rozejrzałem się po lokalnych stronach, i udało się znaleźć kolejny taki przypadek, 79-letni mężczyzna zmarł dziś rano w radomskim szpitalu. Obie informacje były dość szybko potwierdzane przez lokalne władze. A to tylko osoby w promieniu kilkunastu kilometrów od mojego miejsca zamieszkania.

Okej, ale czy mam pewność, że przyczyną tych zgonów był covid-19? Nie. Obie osoby jednak zarażone były, a brak informacji o ich śmierci sugeruje, że nadal widnieją w statystykach osób chorych. Które w świetle tych danych, coraz bardziej wyglądają jak randomowe cyferki.

Czy jest możliwe, że liczby są zaniżane, aby po całym zamieszaniu ogłosić wielki sukces partii rządzącej? Nie chcę nikogo oskarżać, ale wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to niemożliwe.

O co proszę?
Przede wszystkim o wyplusowanie tego wpisu, tak aby mogło przeczytać go jak najwięcej osób. Jeśli ktoś chciałby poświęcić chwilę swojego czasu i spróbować poszukać takich przypadków w swojej okolicy, także byłbym więcej niz wdzięczny. Oczywiście, powinniśmy odczekać kilkanaście godzin, nikt nie jest maszyną. Jednak jeśli burmistrzowie czy prezydenci miast otrzymują takie informacje 2-3 godziny po fakcie, to czy można wierzyć że ministerstwo ich nie ma?

Nie pozwólmy na bezczelność, pokażmy że poza tym że jesteśmy narodem umiejącym usiedzieć w domu, potrafimy także przeciwstawić się oszustom.

W komentarzach źródła do obu przypadków.

Zakladam tag #niebedekaraluchygrywaczwamiwkalambury poza tym #afera

Wołam @Watchdog_Polska bo to sprawa w waszej tematyce i także super jeśli pomoglibyscie ja rozwiązać.
  • 8