Gorące dyskusje ostatnie 12h

Weźcie zawołajcie mireczka od tego wpisu, a @Moderacja dajcie mu osiągnięcie "Reporter" ( ͡° ͜ʖ ͡°) #heheszki

odpowiedzi (32)

#kuchniamg78

Jestem po pierwszych nagraniach na mój nowy kanał Top Gar. W planie mieliśmy skończyć wszystko max o 19, ale trochę się przeciągnęło i nagrywaliśmy bez przerwy od 8:00 do 22:00. Poniżej trochę o tym jak się nagrywało

1. Do domu wróciłem o 23 i nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem taki padnięty. Chodziłem tylko po kuchni, a zrobiłem ponad 12 000 kroków. Planowo mieliśmy skończyć kilka godzin wcześniej, ale trochę nam się wszystko obsunęło ( ͡° ͜ʖ ͡°) To był nasz pierwszy raz więc jeszcze nie wiedzieliśmy co i jak. Teraz zdjęcia przygotowałbym trochę inaczej - mniejsze tempo.

2. Wszystko co zrobiłem było smaczne, nie obyło się jednak bez jakichś fuckapów, czy pomyłek. Z takich większych to do chaczapuri wlałem dwa razy więcej wody (robiłem porcję na 2 łódki, a dałem wody na 4 tak jak robię zazwyczaj). Na szczęście od razu się kapnąłem, że coś nie tak z ciastem :) Jeśli chodzi o mniejsze to pewnie dopiero na nagraniach je wyhaczę (tutaj spodziewam się bardziej tego, że na cukier powiedziałem sól, albo jak mówiłem o temperaturze to zamiast 190°, powiedziałem 180° ale takie błędy będziemy naprawiać przez * na ekranie.

3. Technicznie poradziliśmy sobie z echem dość dobrze. Do tłumienia go wykorzystaliśmy:
    - 4 koce
    - 2 śpiwory
    - takie materiałowe krzesła, które był na miejscu

Generalnie po tych zabiegach było dużo lepiej niż wcześniej. Mam nadzieję, że nie będzie ono uciążliwe.

4. Jeśli chodzi o same nagrania to wiadomo, że przed kamerą zawsze jest trochę stresu, szczególnie przed własną. Myślę, że to co nagrywałem na początku wyszło gorzej, tzn jest tam więcej yyyy, czy eeee niż później. Z czasem łapałem coraz więcej luzu przed kamerą i myślę, że to też będzie widoczne.

6. Mam nadzieję, że to co zrobimy będzie się wam podobał i na początek spojrzycie na to łaskawym okiem. Włożyliśmy dużo pracy i serca w to, nie wszystko wyszło tak jak chcieliśmy. Mimo zmęczenia mieliśmy przy tym dużo frajdy i nam się to podobało.

Pozdrawiam,
    MG78

#gotujzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (59)

Przygotowałem w #maszprawo opracowanie o ciemnych stronach Tarczy Antykryzysowej. Przykłady? W mediach rząd mówił o przesunięciu rozliczenia PIT na 30 maja. Bzdura. Zamiast tego wprowadził w ustawie dorozumiane przyznanie się do popełnienia wykroczenia skarbowego.

Jak to zrobił? Otóż jak popełnia się przestępstwo / wykroczenie skarbowe, to pod pewnymi warunkami można złożyć tzw. czynny żal i skarbówka nas wtedy nie ściga. Jest to nic innego jak przyznanie się do czynu zabronionego, opisanie go i uiszczenie zaległego podatku.

W nowych przepisach napisali, że jeśli złoży się PIT po 30 kwietnia (termin rozliczenia się z fiskusem), ale przed 1 czerwca, to co prawda popełniłeś czyn zabroniony, ale nie musisz już pisać czynnego żalu. (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Szczegóły w artykule. Zrobiłem znalezisko i zwracam się z prośba o wykop.

Inny przykład? W tarczy przewidziano, że od 01.01.2021 r. ZUS trzeba zawiadamiać o każdej umowie o dzieło, którą się zawarło jako zlecający. O każdej. Zrobiono to po to, żeby na szerszą skalę można było prowadzić kontrole takich umów, kwestionować ich charakter i dążyć do ich oskładkowania.

Kolejna sprawa. Urzędy narzucają swoją interpretację przepisów i to w taki sposób, że nie da się jej kwestionować. Na podstawie art. 15zzd ustawy COVID-19 można otrzymać pożyczkę. Napisano ten przepis tak, że również osoba samozatrudniona mogłaby się o tę pożyczkę starać. Tymczasem wniosek na stronie praca.gov.pl uniemożliwia wpisanie zerowego stanu zatrudnienia.

Więcej przykładów opisuję w artykule. Jeśli znacie podobne przykłady może warto je zebrać i przygotować jeszcze szersze opracowanie na ten temat. Mogę się tym zająć.

Jeśli ktoś chce być wołany do kolejnego artykułu niech plusuje komentarz.

Wołam też #prawo i #koronawirus

-------------
    #maszprawo - z języka przepisów na język polski o często spotykanych problemach prawnych. Tag #maszprawo jest tagiem autorskim. Jeśli masz pytanie do mnie wołaj mnie @LaudatorLibertatis lub użyj tagu #prawo, w przypadku chęci otrzymania pomocy od szerszego grona wykopowych prawników.
    -------------
    Listę wszystkich moich wpisów pod tagiem #maszprawo znajdziesz tutaj.
    pokaż całość

odpowiedzi (54)