Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (21)

 • avatar

  #bmw #motoryzacja
  KURŁAAA! ALE KTOŚ DOPIERDOLIŁ!!!

  odpowiedzi (36)

 • avatar

  Nikogo nie dziwi fakt, że w czasach epidemii #koronawirus regulacje prawne muszą być stanowione w tempie szybszym niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Nowe akty prawne zmieniają naszą rzeczywistość z dnia na dzień, jednak pewnie większości z nas trudno jest odszukać w gąszczu Dziennika Ustaw czy ISAP-u aktualnych wersji ciągle zmieniających się rozporządzeń czy ustaw, dotyczących naszej bieżącej sytuacji prawnej. Uporządkowanie aktów, tworzonych w związku z sytuacją epidemii i udostępnienie ich w przystępnej formie obywatelom bez wiedzy i umiejętności prawniczych, jest niezbędne.
  Dlatego skierowaliśmy do Kancelarii Premiera, Rządowego Centrum Legislacji, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych wniosek w trybie artykułu 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, w którym postulujemy konkretne rozwiązania mające na celu uporządkowanie tworzonego prawa.

  Wnosimy o:
  1. Informowanie na jednej stronie internetowej (np. https://www.gov.pl/web/koronawirus) o wszystkich aktach prawnych obowiązujących w związku z COVID-19.
  2. Niezwłocznie, najpóźniej przed konferencją prasową, publikowanie tych aktów na wskazanej wyżej stronie.
  3. Publikowanie projektowanych aktów prawnych na stronie www.legislacja.gov.pl oraz w wyżej wyznaczonym miejscu.
  4. Niebudzące wątpliwości wskazywanie, które przepisy obowiązują, a które już nie, np. poprzez sporządzanie jednolitych wersji obowiązujących aktów prawnych i publikowanie ich na wyżej wyznaczonej stronie.
  Więcej na: https://siecobywatelska.pl/uporzadkujmy-prawo-piszemy-do-rzadu/
  __
  #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus
  Wesprzyj nasze działania, przekaż 1% podatku. KRS 0000181348.
  pokaż całość

  odpowiedzi (9)