•  

ja pierdacze... pozwole sobie uzyc tych samych tagow co @Sierzant_Bagieta czyli #prawo #ciekawostki #policja #panbagieta

bo odnosze sie bezpodrednio do tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/48243637/dobra-mirki-bo-nie-chce-mi-sie-odpisywac-pojedyczn/

OP ladnie wyjasnil kiedy mozna kiedy sie nie powinno wychodzic. ale wykopki juz musza doszukiwac sie podstaw prawnych i obejsc w prawie. rozumiecie, ze chodzi o Wasze i Waszych bliskich bezpieczenstwo? wiekszosc z nas to mlodzi ludzie, pewnie #covid19 nawet nie odczujecie, ze mieliscie ale wiekszosc z nas ma zyjacych rodzicow czy dziadkow ktorzy w tej grupie ryzyka sa. i Waszym sprytnym, podkreslam SPRYTNYM obejsciem nowych niesankcjonowanych prawnie przepisow szkodzicie jedynie Waszym bliskim. juz pal licho jakbyscie mieli tylko sobie zaszkodzic. ale mozecie zaszkodzic swoja nieodpowiedzialnoscia Waszym bliskim a nawet i obcym i nawet nie bedziecie sobie z tego zdawac sprawy. na razie heheszki ale ilu ludzi juz potracilo prace, firmy. dla szkolnictwa to tez duzy cios. no ale ch*j trzeba sie poszlajac po miescie bo nie mozna na dupie usiedziec jak normalny czlowiek w czasie pandemii.

i tak wiem, to truizmy ale te przepisy powstaly, nie zeby nam zrobic na zlosc ale zeby nas chronic.

wyobrazni troche

rzeklam

•  

@MangoZjem: Grupa ryzyka sama popierdala gdzie sie da, bezmyślna geriatria.

•  

no ale ch*j trzeba sie poszlajac po miescie bo nie mozna na dupie usiedziec jak normalny czlowiek w czasie pandemii.

@MangoZjem: Wydaje mi się że raczej chodzi o to, że jak zwykle w tym chlewie z kartonu obsranym gównem mądre głowy z partii Przeproście i Spierdalajcie coś wymyśliły wbrew ustalonemu porządkowi prawnemu i wprowadzają zakazy^Wzalecenia pod groźbą mandatów - ot tak.

Niech wprowadzą stan wyjątkowy, wszystko będzie jasne - bo jest ustalone odpowiednimi przepisami - zamiast wystawiać Maowieckiego z pierdoleniem w TVPiS.

No, ale czego się spodziewać po ekipie, która ma ustawę zasadniczą głęboko w dupie i interpretuje prawo na swój sposób, wbrew logice, wbrew porządkowi prawnemu, wbrew racjonalizmowi.

Ale ja to truskawki cukrem.

•  

@MangoZjem: przecież to chodzi o tych starych dziadów cwaniaków co popierdalają po mieście bez celu bo nudno w domu. Ja zauważyłem, że 90% młodych jednak siedzi na dupie a większość klientów w sklepach na mieście to właśnie starsi ludzie i takie też info dostaje od znajomych pracujących w sklepach. Im nie wytłumaczysz i jak nie złapiesz za mordę i nie wpierdolisz mandatu to będą cwaniakowac bo za ich czasów też były choroby i cooo i jakoś żyją a do sklepu po jakieś gówno chińskie za 5zł trzeba iść. No brak słów

•  

@jucio: Zapomnialam, ze wykopkom trzeba ustaw bo inaczej nie dociera do nich skala problemu

•  

@Bodzias1844: Czyli skoro do starych nie dociera to mlodzi tez moga miec wyjebane?

•  

@jucio a jak nie wprowadzą stanu wyjątkowego to co? To obywatel nie ma zdrowego rozsądku i samodyscypliny, tylko będzie łaził gdzie popadnie "bo może"? Ja pierdole, cymbały polskie, macie przykład we Włoszech do czego doprowadziło niedojebanie mózgowe zwykłych ludzi (bo to nie wina rządu czy służb). Ale polaczek musi się wyróżniać, szkoda że głównie głupotą. Możecie wszyscy wyzdychać głupie chuje, byle tylko moja rodzina przez was "niezależnych" nie ucierpiała.

•  

@MangoZjem: a Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałem, że młodzi ogarniają o co chodzi. Zawsze trafi się dzban co będzie cwaniakowal ale to jest mały procent. U starszych osób takich jest dużo więcej bo nie zdają sobie sprawy

•  

Zapomnialam, ze wykopkom trzeba ustaw bo inaczej nie dociera do nich skala problemu

@MangoZjem: Zapomniałaś, że żyjemy w bądź, co bądź tworze zwanym państwem, a:

Państwo – forma organizacji społeczeństwa mająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium.

A prawo jest określane w odpowiedni sposób, nie gadaniem z okienka.

@pogromca_idiotow: Nie mierz innych własną miarką i daruj sobie inwektywy.

+: MH_00
    •  

@jucio: i wlasnie dlatego jestesmy jak to napisales chlewem z kartonu obsranym gownem. bo polacka mentalnosc nie pozwala myslec samodzielnie i na wszystko trzeba polaczkowi ustaw, bo jak nie ma ustawy to nie ma czego probowac obejsc. i dlatego jest u nas taka biurokracja i mnostwo martwych przepisow

@Bodzias1844: ehh jednak to Ty nie zrozumiales mojego wpisu. przeciez ja odnosze sie do wykopkow z konkretnego wpisu ktorzy w komentarzach kombinuja jak to mozna obejsc. ich chuj wirus obchodzi, wazne jest, ze przepisy czy tam zalecenia da sie obejsc bezkarnie. no chyba, ze czesc z nich to emeryci o ktorych mowisz, to zwracam honor. Polacy po prostu zrobili sobie dyscypline z obchodzenia prawa.

•  

@MangoZjem: a ja mam wrażenie, że nie omijają prawa bo jako takowego nie ma, po prostu vateusz sobie coś tam pogadał i tyle. Wytykają po prostu błędy i to w jaki sposób ludzie będą omijać, nie mówią, że sami będą to robić a jak już to raczej heheszki xd chodzi o to, że to co gada Morawiecki ma się nijak do życia bo tak naprawdę nie ma podstawy prawnej aby za to karać. Wiadomo, że wszyscy ze zdrowym rozsądkiem zastosują się do zaleceń (bo na razie można to nazwać tylko zaleceniami) ale znajdą się dzbany cwaniaczki co będą robić na przekór.

•  

@Bodzias1844: no wlasnie mam wrazenie, ze spora czesc wykopkow to dzbany wlasnie co chca koniecznie na przekor robic nawet jakby ostatecznie mieli byc na tym stratni. wczoraj musialam pojechac do mamy i podczas podrozy minelam mnostwo mlodych ludzi na spacerach (byc moze szli do sklepu, ale to samo mozna o starytch powiedziec - z tym ze oni zwykle robia czesciej ale mniejsze zakupy bo nie moga dzwigac siat). te przepisy sa wlasnie po to nieprecyzyjne moim zdaniem, zeby nie karac za byle pierdole. tylko jak pisalam, ludzie potraktowali to jak wyzwanie