•  

  Czołem Mirki (。◕‿‿◕。)
  Przyszliśmy się przywitać oraz zaprezentować nasz projekt. #covid19 nie pozwala wyjść z domu, to może w trakcie #kwarantanna spróbować zrealizować swój plan o zostaniu #programista15k ?
  #rozdajo co prawda nie będzie... gdyż nasz produkt jest i będzie całkowicie darmowy dla wszystkich!

  TLDR - jesteśmy platformą mającą na celu ułatwienie procesu przebranżowienia się dla laików, a także narzędziem analitycznym dla profesjonalistów. Naszym celem jest niesienie pomocy dla osób chcących zostać programistą, a nie będących w stanie poradzić sobie w obecnej dobie szumu informacyjnego.

  Dla osób zainteresowanych projektem:

  pokaż spoiler Obecny system edukacji jest masakrycznie zepsuty. Szkoły techniczne prowadzą zajęcia z turbo pascala, nie zważając na dynamiczny rozwój branży. Nauka na własną rękę też nie jest prosta - wartościowe materiały edukacyjne toną w spamie bezwartościowego marketingowego bełkotu, nie wspominając o przerażających ilościach indyj..., ekhem... scamerów.
  Wierzymy jednak, że można to naprawić. Naszym celem jest ułatwienie początkującym programistom odnalezienie się na rynku pracy. Tworzymy obecnie szereg narzędzi, aby to osiągnąć:
  * analityka rynku pracy - naszym głównym narzędziem jest analiza danych z największych serwisów z ogłoszeniami z branży. Chcemy pokazać użytkownikom, w której technologii najszybciej znajdą zatrudnienie w swoim regionie. Planujemy, aby narzędzie dawało pełny wgląd nie tylko w ilość obecnie wystawionych ogłoszeń, ale także w prędkość rozwoju konkretnych technologii.
  * roadmap nauki konkretnych technologii - jedno z najważniejszych zagadnień naszym zdaniem. Obecnie wielu początkujących programistów czuje się być rzuconymi na głęboką wodę. Chcieliby rozwijać się w konkretnej technologii, nie wiedzą jednak, od której strony ugryźć temat. Postanowiliśmy im w tym pomóc. Nasze narzędzie wskaże wam dokładnie jakie zagadnienia musicie opanować, w jakiej kolejności, a także gdzie można się tego nauczyć, o czym dalej:
  * ranking kursów z najpopularniejszych serwisów e-learningowych - przyznacie sami, że obecnie kursów jest nieco więcej, niż miesiąc temu ludzi w Auchan ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiele z tych kursów to tragicznie zmontowane wypociny samozwańczych specjalistów. Chcemy, aby nasi użytkownicy mieli pewność co do wartości materiałów, w które zainwestują.


  pokaż spoiler W przyszłości chcielibyśmy także dać użytkownikom możliwość tworzenia własnych planów nauczania, ale o tym wkrótce. Zamierzamy również wprowadzić gamifikację całego procesu.
  Projekt jest obecnie w Becie. Już dziś możecie przetestować niektóre z naszych rozwiązań i podzielić się z nami swoją opinią. Chętnie przyjrzymy się także waszym pomysłom. Zapraszamy na http://whoonid.com


  pokaż spoiler Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku oraz Twitterze, gdzie poza materiałami promocyjnymi zamieszczać będziemy informacje o nadchodzących aktualizacjach.
  Będziemy z Wami również tutaj, wrzucając wykopaliska z kręgów IT, a także w przyszłości pokazując wam zestawienia naszych analiz odnośnie rynku pracy w Polsce.


  To co, bierzemy się do nauki?

  źródło: 20200325_chmurka.jpg