•  

#koronawirus #przedsiebiorczosc #rzad #covid19 #podatki #zus

Jak ja się denerwuję i nie mogę pogodzić, że wieloletnia narracja rządu o przedsiębiorczych ludziach, że są prywaciarzami, januszami biznesu, wyzyskiwaczami działa i ludzie to łykają. Są jeszcze tacy, którzy bronią rządu i przyklaskują kolejnym dopierdalającym działaniom rządzących, aby upodlić tych drugich.

Dzisiaj słyszę w moją stronę, że CO ZE MNIE ZA PRZEDSIĘBIORCA skoro nie stać mnie na 3 miesiące całkowitego przestoju? Czemu nie zapłacę ludziom bo przecież nie praca jest najważniejsza tylko ZDROWIE! No kurwa cudownie, tylko dlaczego ODE MNIE wymaga się posiadania takich pieniędzy, abym utrzymał 40 osób w czasie totalnego przestoju? A RZĄD i PRACOWNICY mają na to wyjebane? Przecież ja też mogę zapytać: CZEMU PRACOWNIK NIE MA OSZCZĘDNOŚCI I NIE UTRZYMA SIĘ 3 MIESIĄCE? WSZYSTKO PRZEPIERDOLIŁ? A RZĄD? CZEMU RZĄD NIE MOŻE UTRZYMAĆ NAS WSZYSTKICH TRZY MIESIĄCE? TEŻ WSZYSTKO PRZEPIERDOLIŁ?

I finalnie: Jakie kurwa są mechanizmy/narzędzia w Polsce zachęcające PRZEDSIĘBIORCÓW do OSZCZĘDZANIA? Lokaty 2% przy inflacji 5%? ZUS? Nie kurwa! Właśnie INWESTYCJE w SWÓJ BIZNES, kupowanie maszyn, budowanie budynków, zatrudnianie ludzi. NIKT NIE TRZYMA W SKARPECIE PIENIĘDZY na okres PRZESTOJU 3 MIESIĘCZNEGO.

Pierdole to! Do widzenia! #zalesie #wyznaniezdupy

P.S. Ciekawe czemu Polska nie stanęła do przetargu medycznego? BO KURWA NIE MAMY KASY! 25 KRAJÓW kupuje sprzęt, ale my mamy wyjebane! U nas będą wybory! Jednorazowe długopisy, maski wymieniane co godzinę i komisja podwójnie opłacana! To jest priorytet! Nie ludzie walczący o nasze zdrowie w szpitalach! Ha tfu!

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Elo mirasy, od półtora miesiąca ja i ziomeczek ze #studbaza pracujemy w mieszalni cementu. Praca oficjalnie w godzinach 8-16 tylko trzeba przyjsc o 6 bo 2h rozgrzewaja sie maszyny wiec sila rzeczy 10h dniowki. Ostatnio przyszedł szef i zrobił zebranie starej ekipie (nas nie wezwal), slychac bylo jakies krzyki, wyzwiska itp ale nic konkretnie bo maszyny zagluszaly. Po 15 minutach wyszli, wkurwieni na maxa a zwlaszcza taki 1 janusz-debil co go chyba za jakiegos samca alfa uznaja bo ma najwiekszy brzuch i najdluzsze wasy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Polazl do biura, wychodzi po 3 minutach i z morda do nas, ze jak smielismy wpisywac w grafiku, ze pracujemy po 10h skoro praca rozpoczyna sie od 8 XDD. I gada debil że oni kurwa od 10 lat przychodza do roboty 2h wczesniej zeby rozgrzac maszyne i nie biora za to pieniedzy XD Czaicie, drze sie ze ruchamy szefa na hajs i tak sie nie robi XD Mowie mu, chlopie jestem 10h w pracy to mam miec zaplacone za 10h a nie za 8 to ten hurr durr jakiego swiat nie widzial. Oto, prosze panstwa, filar polskiej gospodarki, boomersi XDDDDDDD

#pracbaza #bekazpodludzi #heheszki #pdk
    pokaż całość

odpowiedzi (26)

Patrząc na to jak otyłość fatalnie wpływa na rokowania po zakażeniu ncov, to wszyscy debile ktorzy przez lata promowali "modelki plus size" i nazywali otyłość normalną, powinni pójść teraz siedzieć bo pośrednio to oni odpowiadają za śmierć wielu z tych ludzi.

#koronawirus #takaprawda #niepopularnaopinia

odpowiedzi (54)

Czy kredyt na 800k na kawalerkę w #warszawa przy zarobkach 4k to dobry pomysł?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #gospodarka #kredythipoteczny

odpowiedzi (59)