•  

  Ja się zastanawiam, na jakiej podstawia Ci ludzie, myślą że mają prawo nakazywać mi z kim mi się wolno spotkać a z kim nie. Gdzie mi wolno być a gdzie nie. Co i gdzie mi wolno kupować. Powiem Wam że teraz na przykład w Austrii jeśli jutro bys spróbował kupić sweter i zostaniesz na tym przyłapany - to płacisz 3000Euro kary. natomiast ta osoba która chce Ci ten sweter sprzedać, płaci 30.000Euro kary. Na jakiej podstawie Ci ludzie myślą że mogą nam odebrać podstawowe prawa człowieka? Państwa w ciągu kilku dni wprowadziły TOTALITARYZM. To jest czysta naiwność i brak odpowiedzialności. To przypomina mi opowiadanie Bastiata ''Co widać a czego nie widać''. Przykład: zamykanie, kasowanie połączeń powietrznych z danym krajem, izolacja, ograniczanie komunikacji, ograniczanie handlu, restauracji, zgromadzeń. Do czego to prowadzi? To już w tej chwili prowadzi do tego że znacznie więcej ludzi umiera niż mogłoby umrzeć na koronawirusa. Na inne choroby typu serce, nerki itd ponieważ te operacje nie moga się odbyć, są przekładane. To dopiero będzie widoczne za jakiś czas jak się porówna statystyki. Ze względu na to że rząd zadecydował by w tej chwili zająć się koroną i że to jest najważniejsze i trzeba wszystkich usidlić, by byli wyizolowani bo to jest najwazniejsze. Czyli już w tej chwili śmiertelność jest wyższa, nie ze wzgledu na wirusa tylko na działanie rządu.

  Jest tylko parę grup ryzyka ludzi dla których ten wirus jest groźny. Ludzie powyżej 70ki, ludzie którzy cierpią na cukrzyce, czy parę innych schorzeń i to jest jakiś procent społęczeństwa, 5 do 10%. I teraz to co rządy robią to coś takiego: Aha masz wysypkę? Nie martw się, my Cię z tego wyleczymy. Obedrzemy Cię ze skóry. A to że po tym się umrze to jest inna sprawa. To jest coś takiego jakby zlikwidować problem przestępczości poprzez zamknięcie wszystkich do więzienia. I to samo jest teraz z ludźmi. Oczywicie że ludzie przenoszą wirusy, ale dla większości nie mają większych konsekwencji. Rząd mógłby zadbać tylko o te grupy ryzyka.

  Polecam Wam przeczytać "Atlas zniewolonych". Otwiera oczy na wiele wydarzeń zachodzących w obecnym świecie. Europejskie Republiki Ludowe, to wypisz - wymaluj dzisiejsza Unia Europejska, a działania związane z epidemią koronowirusa, żywcem przeniesione rozporządzenie 10-289 z tej książki.

  #koronawirus #przemyslenia #kryzys #gospodarka

  •  

   Ci ludzie myślą że mogą nam odebrać podstawowe prawa człowieka?

   @Xtreme2007:
   Skoro swoim postepowaniem narażasz innych na śmierć, mogą.
   Tak jak bandytę, walącego pałą w głowę jakiegoś normixa, bo on ma na jedzenie, a bandyta nie, i zaraz umrze z glodu.
   Po to powstaly reguły społeczne, prawo, itd.

  •  

   @Xtreme2007: nadchodzą nowe czasy przyjacielu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Skoro swoim postepowaniem narażasz innych na śmierć, mogą.

   @sidhe: Z tym, że wcale tego nie robi, jeżeli jest zdrowy.

  •  

   @Xtreme2007: szanuję. Czytając nawet tutaj opinie widać że ludzie sami sobie chcą kagańce nakładać i rujnować przyszłość bo wystraszył ich wirus groźny jedynie dla starych i schorowanych. Widziałem wpisy o aplikacjach pod GPS, kamerach publicznych z FaceID rodem z Chin itp. Teraz jak na ręce widać jak masa imbecyli jest gotowa oddać resztki wolności w imię pseudopoczucia pseudobezpieczeństwa. Inwigilacja sięgnie nowych poziomów i to pod pretekstem tego, że ciemna masa sama tego chciała. dzisiaj. 1984 już chyba naprawdę nadszedł.

  •  

   nadchodzą nowe czasy przyjacielu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @TrollingMasterNinja:
   uuuyeee...
   "Book of Eli"

  •  

   @Xtreme2007: ja popieram lockdown, ale według mnie to wszystko jest zrobionę na lipę, po wszystkim zaczną się liczne procesy sądowe przed jakimiś trybunałami, prawniki się wyżywią. nie jestem prawnikiem ale na moją wiedzę prawa obywatelskie mogą byc ograniczane tylko specjalnymi zapisami konstytucji (stan nadzwyczajny itp) a nie jakimiś rozporządzeniami ministra. mówię o PL, nie znam sytuacji innych państw.

  •  

   Z tym, że wcale tego nie robi, jeżeli jest zdrowy.

   @niepodszywamsiepodbiauka:
   "JEŻELI"
   słowo klucz.
   w obecnej sytuacji tej pewności nie ma jeszcze nawet ten, ktory już został zakażony i ozdrowiał

  •  

   @Xtreme2007: zmień kraj/kontynent skoro Ci nie pasuje(ʘ‿ʘ)

  •  

   @Xtreme2007 to nie jest już strzelanie z armaty do muchy. Na tę muchę zrzuca się serię bomb atomowych.

  •  

   @sidhe: Cóż, ponad 99% obecnie żyjącej populacji w Polsce z całą pewnością jest zdrowa. Zdecydowanie można założyć, że jeżeli nie jest się wystawionym na czynniki ryzyka, to jest się zdrowym. Ograniczać wolność (jak już) to powinno się tym, którzy faktycznie mogli wirusa gdzieś złapać, tyle.

  •  

   @Xtreme2007

   Państwa w ciągu kilku dni wprowadziły TOTALITARYZM
   I co w tym złego?

  •  

   @niepodszywamsiepodbiauka no chyba ty wywrotowcu do gulagu za te propagande trafisz

   +: gorzka
  •  

   Cóż, ponad 99% obecnie żyjącej populacji w Polsce z całą pewnością jest zdrowa.

   @niepodszywamsiepodbiauka:
   Nie wiem, skąd ta twoja pewność, skoro liczba ujawnionych zakażeń rośnie w postępie geometrycznym.
   A są to zkażenia POTWIERDZONE.
   Zakładać należy, że ilość zakażonych jest duuuużo większa, z uwagi na charakter przebiegu infekcji.

  •  

   Zakładać należy, że ilość zakażonych jest duuuużo większa, z uwagi na charakter przebiegu infekcji.

   @sidhe: Należy przyjąć, że we Włoszech jest identycznie więc statystyczny procent umiejących jest mniejszy ale liczbowo wysoki (tak chyba jest w każdym kraju).

  •  

   @sidhe: Możesz sobie porównać dane z krajów w których badania robiono na masową skalę (korea południowa) i sprawdzić jaka była dynamika wzrostu zakażeń w zdyscyplinowanym i dużo bardziej zagęszczonym społeczeństwie. Realna ilość chorych odbiega, ale nieznacznie od potwierdzonych przypadków. To dalej mniej niż 1% w skali kraju. Należy zakładać to co pokazują dane i nie ulegać medialnej nagonce. Zamiast rozwiązań totalitarnych, wybierać zabezpieczanie się we własnym zakresie i promować postawę pasywną.
   https://www.wykop.pl/link/5405201/comment/74915595/#comment-74915595

  •  

   ale liczbowo wysoki (tak chyba jest w każdym kraju).
   @dzieju41:
   Kwestia róznic kulturowych.
   Polacy aż tak towarzyscy nie są jak Włosi, a i bardziej nieufający w możliwości rządu, NFZ itd.

  •  

   Zamiast rozwiązań totalitarnych, wybierać zabezpieczanie się we własnym zakresie i promować postawę pasywną.
   @niepodszywamsiepodbiauka:
   Najpierw trzeba mieć równie zdyscyplinowane społeczeństwo.
   Taka Korea Pd vs Polska to jednak spora różnica.
   I kulturowo ( higiena ), i społecznie ( permanentny stan zagrożenia wojną ).

  •  

   Najpierw trzeba mieć równie zdyscyplinowane społeczeństwo.

   @sidhe: Stosunkowo mamy. Program zostań w domu został zorganizowany oddolnie. Dopiero potem dołączyły media państwowe, a ostatecznie mamy prawne zakazy. Ulice opustoszały zanim rząd kiwnął palcem. Różnica pomiędzy Koreą, a Polską jest taka, że tam mają wpisane w kod kulturowy, by nie zarażać innych (maseczki i zostawanie w domu jest normą), a w Polsce wielu (głównie starszych ludzi) ma syndrom nieśmiertelności i idą do pracy z gorączką. Dodatkowo zdecydowanie bardziej prywatny model służby zdrowia w Korei, ma duży wpływ na nastawienie społeczeństwa.
   https://mises.pl/blog/2020/03/17/tanous-dlaczego-poludniowokoreanska-opieka-zdrowotna-radzi-sobie-lepiej-z-covid-19-niz-wloska/

  •  

   Przykład: zamykanie, kasowanie połączeń powietrznych z danym krajem, izolacja, ograniczanie komunikacji, ograniczanie handlu, restauracji, zgromadzeń. Do czego to prowadzi? To już w tej chwili prowadzi do tego że znacznie więcej ludzi umiera niż mogłoby umrzeć na koronawirusa. Na inne choroby typu serce, nerki itd ponieważ te operacje nie moga się odbyć, są przekładane.

   @Xtreme2007: jak według ciebie zamykanie restauracji wpływa na to, że ludzie umierają na serce? Wiesz co się dzieje gdy szpitale wypełniają się chorymi na COVID w stanie ciężkim a przyjeżdżają do niego też przypadki zawałów czy innych nagłych wypadków?

   +: gorzka
  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Różnica pomiędzy Koreą, a Polską jest taka, że tam mają wpisane w kod kulturowy, by nie zarażać innych (maseczki i zostawanie w domu jest normą), a w Polsce wielu (głównie starszych ludzi) ma syndrom nieśmiertelności i idą do pracy z gorączką.

   @niepodszywamsiepodbiauka:
   Ano właśnie.
   Kod kulturowy odnośnie higieny, UMIEJĘTNOŚĆ posługiwania się maskami i innymi środkami ochrony.

   Nie wiem czy obserwowałeś, co działo się w mediach, czy choćby na vikop w ostatnim miesiącu.
   O portalach aukcyjnych nie wspomnę.
   WIEDZA Polaków w temacie stosowania np. masek jest tragicznia.
   Jak wszyscy ci idioci zaczną nosić maski, bez ich odpowiedniego traktowania, bedziemy mieli nie tylko pandemię koronawirusa, ale jeszcze lokalnie ogniska zakażeń innymi, równie albo i bardziej groźnymi patogenami.

  •  

   @sidhe:

   Nie wiem, skąd ta twoja pewność, skoro liczba ujawnionych zakażeń rośnie w postępie geometrycznym.
   A są to zkażenia POTWIERDZONE.
   Zakładać należy, że ilość zakażonych jest duuuużo większa, z uwagi na charakter przebiegu infekcji.


   Jeśli choruje więcej niż 1% (a więc ponad 380 tys osób) to oznacza, że choroba ta nie jest znacząco bardziej niebezpieczna od zwykłej grypy (skoro ponad 99% zakażonych nawet nie zgłasza się do szpitala). Tym bardziej te wszelkie zakazy są absurdalne.

  •  

   @stdmat: Włochy się zesrały właśnie przez takie myślenie

  •  

   o oznacza, że choroba ta nie jest znacząco bardziej niebezpieczna od zwykłej grypy

   @stdmat:
   Prob w tym, że jest ŚMIERTELNA dla OKREŚLONEJ grupy społecznej.
   I NIE JEST do końca POZNANA, jeśli chodzi o jej możliwości mutacji.
   Jak za chwilę zaczną umierć WSZYSCY, nie tylko chorzy inaczej czy staruszkowie, dalej będziesz tak pierd@lił?

  •  

   @sidhe:

   Prob w tym, że jest ŚMIERTELNA dla OKREŚLONEJ grupy społecznej.

   Jeśli chorych jest 380 tys to znaczy, że wśród tej "OKREŚLONEJ grupy społecznej" choruje kilkadziesiąt tysięcy osób i przeważająca większość z nich nawet nie ma symptomów choroby. Tyle byłoby wtedy na temat tej śmiertelności.

   I NIE JEST do końca POZNANA, jeśli chodzi o jej możliwości mutacji.
   Jak za chwilę zaczną umierć WSZYSCY, nie tylko chorzy inaczej czy staruszkowie, dalej będziesz tak pierd@lił?


   To samo możesz napisać o większości wirusów. Skąd wiesz, że grypa nagle nie zmutuje tak, że wybije pół populacji? Skąd wiesz, że inne koronawirusy (które są wśród ludzi powszechne) nie zaczną nagle mutować?

  •  

   To samo możesz napisać o większości wirusów. Skąd wiesz, że grypa nagle nie zmutuje tak, że wybije pół populacji? Skąd wiesz, że inne koronawirusy (które są wśród ludzi powszechne) nie zaczną nagle mutować

   @stdmat:
   Nie wiem.
   Ty też nie.
   Ja miałem szkolenia w zakresie, więc wypowiadam się w miarę wiedzy własnej.
   Nie uważam, by STATYSTYKA była wystarczającą wykładnią wobec ścierwa, które już co najmniej 2 razy zmutowało w ciągu niewiele ponad miesiąca, a dziś czytam że są już 3 szczepy co najmniej

  •  

   @sidhe:

   Równie dobrze może może pojawić się mutacja niegroźna dla człowieka, a która będzie go uodparniała na groźniejsze mutacje. Tak w końcu powstała pierwsza szczepionka (zakażenie krowianką chroniło przed ospą prawdziwą). Ludzie już w ogóle popadliby w paranoje gdyby chcieli się uchronić przed każdym tego typu potencjalnym zagrożeniem. Musiałbyś poddawać ścisłej kwarantannie każdego przeziębionego.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Xtreme2007 nie są narażeni tylko starsi bo zobacz co się dzieje w krajach które przechodzą obecnie kryzys: ludzie leżą na podłodze w szpitalu bo nie ma miejsc. Jeśli doprowadzimy do takiej sytuacji to ludzie zaczną umierać z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego. Chodzi o rozciągnięcie epidemii a nie jej zakończenie.
   Jest coś takiego jak odpowiedzialność społeczna.

   +: pazn
  •  

   @Xtreme2007:
   Istnieją dwie powieści, które mogą zmienić życie 14-letniego mola książkowego: Władca Pierścieni (Tolkiena) i Atlas Zbuntowany (Ayn Rand). Jedna jest dziecięcą fantazją, która często rodzi trwającą przez całe życie obsesję na tle jej niewiarygodnych bohaterów, prowadząc do emocjonalnego skarłowacenia, społecznie kalekiej dorosłości i niezdolności do radzenia sobie w prawdziwym świecie. Druga oczywiście zawiera orków.

   pokaż spoiler #pasta

  •  

   @sidhe: Cóż, ponad 99% obecnie żyjącej populacji w Polsce z całą pewnością jest zdrowa.
   To że
   @niepodszywamsiepodbiauka
   To że robią testy raz na 100k osób i zanizają tym samym statystyki to nie znaczy że tak jest
   A no i jak ktoś jest zdrowy to też naraża tym se wyjdzie do znajomego co jest zarażony, a o tym nie wie, ty wrócisz do domu do rodziny zarazisz resztę itd itd

  •  

   @Natip21: @Lakis: @efedrina: @sidhe: @rybsonk: @rothen:

   Że Wam chce się wchodzić w dyskusję z libertarianami xD

   Jeszcze to "Polecam poczytać Rothbarda" na końcu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Xtreme2007 ale co za problem apre tygodni w domy siedzieć

  •  

   @Xtreme2007: Moja dziewczyna ma chorobę zaburzającą pracę układu immunologicznego, najprawdopodobniej nie przeżyje infekcji tym wirusem. Jeśli na skutek twojego masturbowania się swoją wolnością ją zarazisz i coś jej się stanie, ja wyciągnę z szuflady czarnoprochowca i cię zastrzelę. Bo jakim prawem ktoś ma mi mówić do kogo mogę strzelać a do kogo nie? Przecież jestem wolnym człowiekiem.

  •  

   @pawel1410: Ma tak poważną chorobę i nie może się zaizolować? W imię czego chcesz mi, czy innym nakazywać siedzieć w domu, zamiast swojej zagrożonej dziewczynie?

   Wam się wszystkim w głowach poprzewracało. Jak mój ojciec leżał po chemi w domu to NIKT, ale to kurwa NIKT nie przychodził bo każdy wiedział że ma maksymalnie obniżoną odporność. I to mój ojciec się izolował a nie wszyscy ludzie we wsi w której mieszkał. A teraz coś takiego jest wprowadzane.

   Jak jest zagrożona to ma nie wychodzić i tyle!

   MYŚLCIE!!!!!!

  •  

   @i_need_money no tak bo przecież jak zostaniesz zarażony to wyskakuje ci powiadomienie przed oczami XD
   No tak skończyły się argumenty to już nie masz jak odpisać ¯\(ツ)