•  

  Jarosław Kurski:

  A DOKTOR SZUMOWSKI MILCZY

  Wywiad Kaczyńskiego dla RMF FM mówi więcej o władzy w Polsce, niż pewnie Kaczyński chciał powiedzieć, a Krzysztof Ziemiec usłyszeć. Oto wódz kompletnie odklejony od rzeczywistości. Dla przybocznych innego przywódcy byłby to dzwonek alarmowy. Ale nie dla tych przybocznych. Ludzie obozu władzy to osobowości przezroczyste, bez własnego zdania, pokornie wodzące wzrokiem za prezesem. Dzisiejsi entuzjaści wyborów 10 maja: panowie Duda, Morawiecki, Błaszczak, Gliński, Karczewski itd. – natychmiast zmienią zdanie, jeśli tylko zmieni je prezes.

  Wymieniłem tylko kilka osób, ale ze zdrowego rozsądku abdykuje cały obóz PiS. Szczególnie karygodne jest zaś milczenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Wie więcej, jest lekarzem, ale mimo to milczy. Oznacza to jego zgodę na możliwe nieszczęścia i osobistą odpowiedzialność za nie – moralnie nawet cięższą niż premiera i prezydenta.

  Apelowanie do godności prezydenta Dudy to jak zaglądanie do pustego słoika. Retorycznie więc tylko rzucę: Czy będzie dumny ze zwycięstwa w takich „wyborach”? Czy o taki mandat od Polaków zabiega?

  Wzywanie do wyborów w warunkach pandemii to zbrodnia i szaleństwo.

  CAŁOŚĆ: https://wyborcza.pl/7,75398,25819951,wzywanie-do-wyborow-w-warunkach-pandemii-to-zbrodnia-i-szalenstwo.html

  #polska #polityka #wybory #epidemia #koronawirus #2019ncov #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #bekazlewactwa #neuropa #4konserwy

  Gorące dyskusje ostatnie 12h