Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Hej,
  W nawiązaniu do wcześniejszego dzisiejszego wpisu do tej pory:

  Na 8:30 było: 13 osób
  Na 10:00 było: 11 osób
  Na 11:30 było: 19 osób
  Na 13:00 było: 21 osób

  Telefon ze mszy porannej strasznie mnie zawiódł. Do tego stopnia, że postanowiłem dzisiaj nie odpuszczać chociażby miał się na mnie pogniewać sam papież i nałożyć na mnie ekskomunikę.

  Tak jak obiecałem i czego świadkiem było ponad 100 osób na żywo zadzwoniłem w trakcie mszy o godzinie 11:30 pod 112.
  Poinformowałem Panią operator o zgłoszeniu i fakcie ilu świadków może to potwierdzić.
  Zgłoszenie przyjęto.
  Po kilkunastu minutach przejechał patrol, nawet się nie zatrzymując. Skandal.
  Ale cierpliwie czekaliśmy na dalszy rozwój sytuacji.
  Jak się okazało słusznie, ponieważ po chwili przyjechało dwóch nieumundurowanych policjantów i na zmianę zaczęło zaglądać przez okno.
  Po 5 minutach stania wsiedli w samochód i przeparkowali go spod wejścia na parking parafialny. Po 20 minutach siedzenia w aucie odjechali. 15 min przed końcem mszy.

  Cierpliwość jest cnotą. Może dostali pilne zgłoszenie, nie wiem... w każdym razie postanowiłem poczekać z kolejną interwencją do kolejnej mszy, której świadkiem było 250 osób na Twitchu.
  W szczytowym momencie wykonania telefonu po godzinie 13:00 naliczyłem 10 osób w środku i 14 na zewnątrz.
  Pół godziny od zgłoszenia przyjechał ten sam nieoznakowany radiowóz co wcześniej i ponownie zaparkował na parkingu parafialnym z prawej trony kościoła.
  Policjant wszedł na mszę, sprawdził z kolegą ile jest "wiary" po czym przez 15 minut dyskutowali z jednym z księży w parafialnych drzwiach spisując jakieś dokumenty (mandat lub pouczenie, nie wiadomo).
  Po czym stali jeszcze 15 minut i odjechali.

  O godzinie 16:00 ponownie sprawdzimy na ile ksiądz tej parafii poczuwa się do respektowania interwencji organów państwowych (przy dobrej muzyce).
  Stream będzie trwał do godziny 19:00. (17:00 gorzkie żale, 18;00 kolejna msza)
  Liczenie zaczynam o 15:20.
  Po 19:00 pora na cs'a.

  Zgłoszenie na 112 można przesłuchać na klipach w serwisie twitch:

  www.twitch.tv/bizonsky

  Cały stream z resztą zgłoszeń pod linkiem: https://www.twitch.tv/videos/583845831
  Zapraszam.

  ps. dziękuję wszystkim widzom za miłe towarzystwo

  To już kolejna afera po LIDLOWEJ (pamiętamy) w temacie koronawirusa. Na szczęście kilka dni po jej rozkręceniu wprowadzono nakaz po 3 osoby na kasę w sklepie i mogłem ją porzucić.
  Kolejne wpisy tego typu dodawał będę pod tagiem #wojnykoronawirusowe

  #koronawirus
  pokaż całość

  odpowiedzi (60)

 • avatar

  Chore państwo policyjne. Sytuacja sprzed chwili.

  Podjeżdżam autem na myjkę samoobsługową przy orlenie. Gdy skończyłem mycie podjeżdża patrol i pyta, czy wiem że za to grozi mandat 5k zł. Zapytałem na jakiej podstawie, bagiet twierdzi że można wyjść jedynie po rzeczy pierwszej potrzeby - do sklepu, apteki i do pracy. Mówię, że samochodu używam do pracy. Bagiet, twierdzi, że mycie samochodu TO REKREACJA.
  Bronię się, że chociażby szyby muszą być czyste, tak by nie stwarzać niebezpieczeństwa na drodze. Bagiet 2 odezwał się i mówi, że na orlenie można ściągaczką umyć. Zapytałem czy lampy i rejestrację też tym umyję, odpowiedzi nie uzyskałem. (zresztą jaka to różnica czy umyję myjką czy brudną ściągaczką z orlenu?)

  Następnie pytam o podstawę prawną takiego ograniczenia, to zawzięcie trzyma się rozporządzenia. Jak zapytałem o konstytucję to powiedział, że mogę sobie iść do sądu najwyższego się kłócić.

  Potem odjechali, mandatu żadnego nie dostałem, pozwolili dokończyć osuszanie auta. W czasie kontroli na innych myjkach stało kilkanaście samochodów, ale podjechali akurat do mnie.

  Po tej kontroli stwierdzam, że bagietom chyba odwaliło, takie zachowanie ilustruje przykładowo Stanfordzki eksperyment więzienny. Dostali zbyt dużo władzy i niektórym sebixom w mundurach chce się wykazać. Absolutnie nie lekceważę zagrożenia koronawirusem, tylko jakie jest zagrożenie na myjni samoobsługowej gdzie stanowiska są oddzielone ścianką, a każdy jest od siebie kilka metrów i ma nałożone rękawiczki?

  #policja #koronawirus #polska #covid19
  pokaż całość

  odpowiedzi (70)

 • avatar

  Po ch.uj tu zolnierze z bronia dlugą? Panstwo z dykty zaczelo sie napinać. Tylko przed kim i kto ma sie przestraszyc.. czemu sluzy ten cyrk?
  Za tydzien pewnie obsadzą budynki snajperami, obok policjanta stanie zolnierz z RPG, a rzeki beda patrolowac nurkowie z Formozy. Tu juz wszystko jest mozliwe. Wszystko!
  #koronawirus #bekazpisu #przemyslenia #neuropa pokaż całość

  odpowiedzi (193)