Wpis z mikrobloga

Zapewne narażę się na hejt ... ale nie mogę zrozumieć tego lamentu małych przedsiębiorstw (może mikro przedsiębiorców)
Miesiąc przestoju i dramat nie ma na prowadzenie firmy... A w rzeczywistości życie ponad stan - domy w kredytach za miliony Merasie w leasingu, cała rodzina w zarządzie biorąca kasę za nic, Jacht w porcie itd..... Dodatkowo dużo takich pobrało dotacje z Unii w sumie jak ktoś jest obrotny to kilka baniek do wyciągnięcia za pozorowane działania (znam to z autopsji przykład słynnej strony http://swiatkotow.pl/ jak ktoś zainteresowany to odsyłam do google ) - najgłośniej krzyczą w mediach społecznościowych.

Jak ma opłat na prywatne sprawy z 50 tyś. miesięcznie to teraz płacz

#koronawirus #januszebiznesu #januszex
  • 9
@hsamot: niestety dużo jest działalności prowadzonych przez skromnych przedsiebiorców na styk (jakieś 20letnie biuro podrózy gdzie siedzi sam właściciel czy coś w tym stylu) ale też nie oszukujmy Polacy żyli ponad stan, duzo dzialalnosci którym szło dobrze wydawała kase na mieszkania na kredyt, fury. ilosc drogich aut na ulicach to potwierdza, szczególnie ostatnio gdy wynajem zwrotny pozwolił na branie aut 2x droszych w tej samej kwocie raty
@hsamot w większości wygląda to tak, że hur dur jak mam robić opłaty jak nie zarabiam.
Normalny januszpol pewnie miesiąc sobie poradzi (zus i podatki za marzec opłacamy w kwietniu. Może odroczą, moze nie). Kwiecień przestuj, nie przyniesie dochodów, A opłacić podatki, zus pensje trzeba było no i terminowe faktury.
Przychodzi maj. Może wróci wszystko do normy, może nie. Korona się uspokoi, ale może być dalej przestuj, bo zamówień brak.
3 miesiące
@hsamot: znając moje szczęście to kiedy wrócę na rynek pracy (robiłem w gastro jeszcze te niecałe tygodnie temu) to będzie przycinanie na wszystkim i szukanie oszczędności. Choć jak to będzie to dopiero się okaże
@jar86: Widzisz to różnie - z racji wykonywanej pracy mam sygnały że w transporcie jest wręcz nadwyżka zleceń teraz (wszystko jeździ transportem) ikea itp..ale może kontenerowcy już lipa.
Akcja na zrzutka siłowni właśnie miedzy innymi zdecydowała o moim wpisie - trafiłem na zrzutkę o właścicielu co po 20 latach nie ma kasy na funkcjonowanie ...
O gastronomi nie chce się wypowiadać co tam się odwalało z pracownikami (formy zatrudnienia) to szkoda