Wpis z mikrobloga

#motocykle jak się udam do sklepu stacjonarnego z ciuchami i bym chciał żeby mi skompletowali pełny ubiór na Moto, to z jaką ceną muszę się liczyć (można liczyć na jakieś rabaty)? Przy okazji, jaki sklep warty polecenie w #krakow? Jeżeli chodzi o kurtkę i spodnie to warto rozejrzeć się za używanymi? Na co zwrócić uwagę? To będzie mój pierwszy kontakt z uniwersum motocykli.
  • 12
@qps666: zależy na co szukasz ekwipunku, kompletny zestaw z niskiej półki na miasto to minimum 2000-2500 zł. Jak kupisz wszystko to jakiś rabat powinieneś dostać koło 10-15%. Kurtkę i spodnie możesz śmiało kupić używane, kask zdecydowanie nie, rękawice i buty też lepiej kupić nowe.
@Donmenello @Drooz666: sprzęt z niskiej półki mocno odstaje od nieco droższego? Pod jakim względem? Komfort?
Planowałem wydać ~3000zł, +-500 z używanymi spodniami i kurtką, ale jak tak myślę to wolałbym to właśnie wszystko załatwić od strzała w sklepie.
@qps666: odstaje, za te 3000+500zł możesz uskładać spoko set, powinno starczyć na kask z włókna szklanego (w secie za 2-2,5k starczy co najwyżej na poliwęglan), popatrz sobie na stronę 4ride.pl, chyba mają stacjonarny sklep w Krakowie, a z racji koronawirusa co chwilę wrzucają rabat 15% na prawie cały asortyment.
@qps666: Legato motocykle zazwyczaj ma dość fajną i szeroką ofertę, a w podobnej kasie możesz też spróbować wsm24. Poczekałbym jednak na koniec koronawirusa, bo warto sobie przymierzać ubranka (np. Dainese ma spodnie w wersji long i standard). Dodatkowo w sprawie wyboru skóra/tekstyl też najlepiej doradzą Ci na miejscu. Internetowe zakupy w tym zakresie proponuję tylko w wypadku jeśli wiesz co chcesz kupić - czyli raczej nie w Twoim.
@qps666: pamiętaj tylko kupując tanio kupujesz dwa razy. Lepiej od razu kupić lepsze na lata niż po miesiącu się #!$%@?ć, że się wydało niemało a i tak trzeba kupić lepsze.
@qps666: np. defender jest ok, dobrze doradzą, a jak dużo wydasz to podejrzewam, że bez upominania się dostaniesz rabat z 10%

ja bym doradził trochę inaczej niż koledzy wyżej i nie szalał jeśli to Twój pierwszy strój na moto, jeszcze do końca nie wiesz co Ci będzie pasowało i łatwo wtopić, bo potem nie będziesz chciał w tym jeździć, oczywiście też nie ma co kupować najtańszych rzeczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qps666: ja też zaczynam przygodę z moto i na początek kupiłem kask i rękawiczki bo na kursie chce mieć już swoje. Bylem w sklepie na to wrocławskiej, bodajże freak moto czy jakoś tak. Kask hjc rpha-70 czarny mat wyrwałem od nich za 1550 zł, ciężko znalezc w necie taka cene, mieli też ubrania, spoko koleś też fajnie opowiadał więc według mnie warto zobaczyć. Czytałem różne opinie ale ja wystawiam pozytywna ocenę