•

#abcf1 25 marzec w Formule 1:

1984- Grand Prix Brazylii. Debiutuje Legenda F1 AYRTON SENNA (zdj.)

Niestety debiut legendy nie był udany. Kwalifikuje się dopiero na 17 miejscu. Na starcie awansuje na 13-stą pozycję, ale w trakcie kilku okrążeń znowu spada na siedemnaste. W dodatku na 8 okrążeniu jego bolid doznaje awarii i tak się kończy jego wyścig. Pierwszy występ nie był udany i nic nie zapowiadało takiego piękna, jakie wyczynił kilka wyścigów później w GP Monako. A co do wyników wyścigów, to wygrywa jego przyszły rywal Alain Prost. To było jego 10 zwycięstwo w karierze.

2012- Grand Prix Malezji.

Pierwsze podium Pereza w karierze, prawie wygrał skubany, ze stratą niecałych 3 sekund do zwycięzcy: Fernando Alonso. W dodatku siostrzeniec 3-krotnego Mistrza Świata: Bruno Senna kończy wyścig na najwyższym w swojej karierze, 6 miejscu.

#f1 #historia #historiajednejfotografii #sport #motoryzacja

źródło: pbs.twimg.com

•

@jaxonxst: szczere to senna był luddytą np. kurczowo trzymając się ręcznej skrzyni biegów w czasie kiedy wszyscy mieli sekwencyjne

sport bardziej zmienił schumacher choćby stawiając na szeroko pojętą sprawnośc fizyczną kierwcy/ów

•

@jaxonxst: kajak ze spoilerami na kołach

•

@KOXsu: Masz po części racje, bo w GP Monaco 1984 zdobył tym kajakiem 2 miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Mógł się nawet starać o wygraną, ale wyścig przerwano.... z powodu deszczu. Alain Prost, który wygrał tamten wyścig, kajakiem nie jeździł.

@xan-kreigor: Ja nigdy nie klasyfikowałem Senny jako kogoś, kto tak mocno ZMIENIŁ Formułę 1. Taki np. Lauda znacznie bardziej przyczynił się do rozwoju tego sportu. Senna był bardziej wybitnym kierowcą, jeżdżącym na limicie.

•

@xan-kreigor ??? mclaren po prostu nie opracował skrzyni pół-automatycznej w sezonach 89-91 bo ferrari i Williams byli szybsi ale nie dlatego że senna blokował jej rozwój. Senna pod koniec 1991 narzekał że Williams jest zdecydowanie bardziej zaawansowany technologicznie i kwestia utraty palmy pierwszeństwa ich zespołu to tylko kwestia czasu.

•

@jaxonxst: gdyby wyścigu nieprzerwano to wygrałby Bellof, a nie Senna. ( ͡º ͜ʖ͡º)