•  

Podczas tego koronawirusa dokładnie widać w jakim kraju żyjemy i jacy ludzie zasiadają u władzy niezmiennie od wielu, wielu lat. Na temat tego jak przejebaliśmy czasy prosperity napisano już tyle, że szkoda strzępić ryja. Ale to jak przejebano 2 miliardy złotych na utrzymanie tego chujostwa zwanego TVP, to wykracza poza wszelkie granice. I czy coś się zmieni? Czy ludzie spojrzą na to z innej strony i będą chcieli zmian? Nie. A dlaczego? "Bo was trzeba jebać, ruchać i na was zarabiać".

W tym kraju nic się nie zmieni, dopóki każdego komu się chce zmienić kurwa cokolwiek będzie się wyzywało od:
    -dorobkiewiczów
    -prywaciarzy
    -wykształciuchów
    -"mondrali"
    -konowałów

Dopóki będzie się wychwalało jakiś spierdolony romantyzm, martyrologie i poświęcenie w imię czyichś idei.

Czasem się nie dziwię że #madki pierdolą zdanie innych na swój temat i kombinują jak tu ugrać cokolwiek dla siebie. Nie ważne co będziesz robił to w Polsce i tak politycy będą przepierdalać MILIARDY na jakieś gówno inwestycje, na spierdoloną telewizję TVP, na gówniane projekty elektrowni atomowych, kolejnych fantomowych lotnisk, pierdolonych słupków za miliony monet. I nie ważne jak stołki będą władzą obsadzone. Czy PO, czy PiS czy Konfederacja czy PSL Taka jest mentalność w tym narodzie, po prostu. Jebana bylejakość na każdym szczeblu. Zaczynając na rodzinie, a na prezydencie kończąc.

Ważne jest tu i teraz, chleba i igrzysk i co ksiądz z ambony powie. Ten naród się sam wykończy. Gospodarka zaraz pierdolnie i znowu będziemy mieć takie fale emigracji jak na początku tego wieku, albo i lepsze, bo może, ale to może ludzie przejrzą na oczy, że w tym państwie ludzie są tylko biomasą zasilającą wpływy do budżetu.

Życie ma się jedno i trzeba to dobrze wykorzystać. Na miejscu wszystkich wykształconych ludzi pierdoliłbym te farmazony o "oddawaniu" czegoś Państwu. Polska jest słaba wobec silnych i silna wobec słabych. Skoro to samo państwo stwarza możliwości dojenia go na każdym kroku, czy poprzez darmowe "hehe" studia, darmową "hehe" opiekę zdrowotną, czy rozdawnictwo na każdym kroku to trzeba to brać, korzystać i spierdalać w siną dal. Bo kurwa nie warto tu robić nic.

#nfz #polska #gorzkiezale #zalesie #koronawirus #2019ncov #tvpis #polityka

•  

Mirasie szanuje przeokropnie i popieram

•  

@Gavilar: ale pierdolenie. Usprawiedliwiaj swoje kombinatorstwo nieudolnoscią ludzi władzy

•  

@Gavilar: Z jednej strony masz rację ale z drugiej widać hipokryzję w twoim poście. Pierw piszesz, że Państwo jest chujowe przez obywateli. I tutaj się zgodzę. Jest w Polsce słabe społeczeństwo obywatelskie. Usprawiedliwianie władzy. I kto z nas nie słyszał choć raz w życiu "Każdy(polityk) kradnie". Więc wszystko jedno. Ale z drugiej strony sam w tym wpisie namawiasz do kombinatorstwa. A jak sam słusznie zauważyłeś władza jest odbiciem obywateli. Więc póki ludzie nie będą działać fair wobec siebie do póki będzie przyzwolenie, żeby ludzie z władzą swoją władzę wykorzystywali.

•  

@Gavilar: polecam rozważyć inne opcje polityczne typu konfederacja

•  

@Gavilar: dodaj do tego, że nawet e pobliżu zagrożenie śmiercią nikt się nie buntuje względem układu. Lekarze i pielęgniarki ukrywają braki sprzętu i nadmiar chorych w szpitalach, bo się boją że ich zwolnią. Dopóki ludzie mentalnie się nie zmienią, to będzie lipa.

•  

@vladimirq: Ale wiesz, ze ukrywaja te informacje, bo wlasnie je zwalniaja. I to nie jest glupi strach, tylko strach oparty na przykladach tych zwolnien.

•  

Już myślałem, że to będzie dobry dzień ale rozjebałeś mi humor od samego startu. Sama prawda niestety

•  

@Gavilar: szanuje, zwlaszcza na wskazanie szczucia na zaradnych ludzi i wpajania do glowy gownoidei romantycznych

•  

@Gavilar pomyślało znacząca część Polaków i chuj XD

•  

wyzywało od:

-prywaciarzy

@Gavilar: to słowo już tak spowszedniało, że za nie długo będzie oznaczało po prostu prywatnego przedsiębiorcę.
      Jak słowo kobieta, które oznaczało po prostu dziwkę, a spowszedniało.

EDIT słownik PWN uważa to słowo już za potoczne.

inne opcje polityczne typu konfederacja

@JaTuNowy: żeby głosować na eurosceptyków, to trzeba po prostu nie mieć mózgu

•  

@Gavilar: Przejrzyj moje ostatnie komentarze do wpisów, mamy ten sam punkt widzenia. Jest nas dwóch, można by już planować pucz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Gavilar A wiesz co w tym wszystkim jest najgorsze? Że widzę to wszystko, a nie potrafię ot tak podjąć decyzji by wyjechać i zacząć nowe życie w innym kraju, bo jak śpiewał Ciechowski, "nie ma dla mnie innych misjsc". Właśnie w taki sposób rozumiem patriotyzm w odniesieniu do Polski. Patriotyzm dla mnie to życie w Polsce pomimo, pomimo dostępności i otwartości "lepszego świata". Polacy nigdy nie potrafili sobą rządzić i chyba już nigdy się nie nauczą. Pewne cechy narodowościowe się nigdy nie zmienią. Polacy zawsze tacy byli i tacy już pozostaną. Czasem sobie myślę, że fajnie by było jakby tu przyszedł Niemiec i zrobił niemiecki porządek.

•  

@JaTuNowy xD konfederacja to taki sam rak jak te wszystkie kukizy korwiny Palikoty. Oni promują się przez kontrowersje które nic nie dają

•  

@zjadacz_Cebuli: moim zdaniem popracie ponad miliona Polaków to nie jest nic. Partia składa się z naprawdę wielu członków i wrzucając wszystkich do jednego worka "skandalistów", zamykasz sobie możliwość poznania takich osobowości jak Sławomir Mentzen (wiceprezes partii Korwin) czy Krzysztof Bosak (kandydat na prezydenta) i wielu innych. Zakładam, że nie znajdziesz wiele czasu, żeby pooglądać chociaż parę wywiadów z tymi panami, ale polecam.

Co do głosowania na konfederacje to już abstrachujac od "skandali", które swoją drogą mógłbyś mi wymienić bo nie wiem o czym konkretnie mówisz, to zwiększenie ich poparcia spowoduje:

Po pierwsze, zmieni rozkład siły w sejmie co jest z samego założenia jest dobre, bo im więcej liczących się partii tym lepiej. (powody chyba oczywiste)

Po drugie, konfederacja jest na chwilę jedyną partią polityczną która jest prawicowa nie tylko kulturowo ale także pod względem ekonomicznym. Taki PiS swoimi programami socjalnymi, nakładaniem podatków, rabowaniem pieniędzy z OFE czy zostawianie systemu emerytalnego w coraz gorszym stanie skręca w lewo.

konfederacja to taki sam rak jak te wszystkie kukizy korwiny

Z resztą takim myśleniem Polacy powodują, że wytwarza się mit według którego jedyna opcja żeby nie wygrał PiS jest głosowanie na PO i na odwrót. Po co mają się starać skoro jak nie teraz to w następnych wyborach dorwą się do koryta? Najlepiej wysmiac konfederacje bo

HEHE KORWIN(który nie reprezentuje całej konfederacji nawet jak by chciał)

Ale już nikt lepszej propozycji nie zaproponuje, bo nikt rządu nie rozlicza za swoje karygodne błędy i nie zapowiada się żeby kiedykolwiek to się zmieniło. Pokładam swoje nadzieję w konfederacji, dobrze sobie radzą i trzymam za nich kciuki.

•  

@Gavilar: Dopóki debile będą głosować na partie z serii PO/PIS/PSL i inne Biedronie deputy będzie tak zawsze.

•  

@Gavilar: lewaki, przestańcie pisać te wysrywy. Proszę ja was wy ludzkie 0

•  

@JaTuNowy gdyby ta partia nie była taka ultra katolicka (jakąkolwiek religię tu można wstawić) to MOŻE bym ich brał na poważnie

•  

@zjadacz_Cebuli: może czasem warto zastanowić się co jest w polityce ważniejsze ¯\_(ツ)_/¯

Kondycja gospodarcza państwa czy wojenki o to, że na ścianie w urzędach/szkołach wisi krzyż. Jeśli chciałbyś Mirku zostać kiedyś w Polsce przedsiębiorca albo zadbać o to żeby twoje dzieci miały z czego dostać emeryturę, to polecałbym zrewidować system wartości i nadłożyć pewne aspekty życia społecznego nad te mniej istotne (np w dobie kryzysu który mamy teraz) . Kryzys minie, skutki odczują obywatele, władza lekcji nie wyciągnie bo są bezkarni i nie ma kto ich z tego rozliczać, a na wyborców nie ma co liczyć.

Mógłbym zapytać na prezydenta której partii ty chciałbyś zagłosować? Rozumiem, że PiS też odpada jako "katolicki"?

+: Orzysko
    •  

@JaTuNowy aktualnie nikt mnie nie przekonuje bo wszyscy są tak samo słabi

•  

@marsmarchmars: Brałem udział w przygotowaniu dziesiątek uroczystości patriotycznych. Przez wiele lat uważałem się za patriotę. Niestety patriotyzmem się nie najem ani nie zarobię na wyżej niż przetrwanie. Bo wszystko poniżej 1000 euro miesięcznie na tym kontynencie to przetrwanie.