•  

Wczoraj widziałam wpisy zarówno na mirko jak i na głównej o tym, ze Polska wstrzymała eksport środków dezynfekujących dla Norwegii. Komentarze wykopków? „Super”, „i bardzo k... dobrze!”, „Poland stronk!”.
    Oczywiście nie odbiło się to bez echa w norweskich gazetach. Wczoraj czytam, ze politycy (na zdjęciu poniżej jest przewodniczący jednej z partii, dokładniej Senterparti) chcą aby Polska w takim razie zwróciła pieniądze które od Norwegii dostaje jako pomoc. Myślicie ze nie dostajecie pieniążków z Norwegii? Dostajecie i to miliony złotych rocznie. Na bombelki, na zapomogi, na równouprawnienie, na rozwój demokracji (czyt. do kieszeni Pisu). Mam szczerą nadzieję, ze polski rząd będzie musiał oddać przynajmniej część pieniędzy, ze pan Haukland przeniesie fabrykę do jakiegoś innego biednego państwa Europy, a pracownicy z Polski zostaną bez pracy. Ale to i tak niczego ani rzadu ani p0lakow nie nauczy.

#polska #norwegia #koronawirus #pis #polityka

źródło: Adjustments.plist

•  

@sjasmin: A tutaj pieniążki w okresie 2014-2021

źródło: Adjustments.plist

•  

@sjasmin: Nie podniecaj się tak, firma której to niby produkty miały by być przez Polskę wstrzymane zdementowała te kłamstwa.

•  

@t1dzej: Zdementowala skonfiskowanie a nie wstrzymanie eksportu mądralo

•  

@sjasmin: Obecnie to nie wiadomo czy w ogóle strona norweska podjęła jakikolwiek kontakt ze stroną polską, póki co zatrzymali eksport i nikt się o nic nie upomniał. Dopiero jak Polska oficjalnie odmówi wysłania transportu to będzie można dyskutować o ewentualnych konsekwencjach. Fundusze przekazywane PL przez Norwegię to nie jest dobrowolna danina, Norwedzy nie mogą jej zablokować.

Podejrzewam jednak, że w przypadku sporu odbić się to może np. na cenach norweskiego gazu w przyszłości.

@t1dzej: Poratujesz linkiem do źródła?

•  

@Stashqo: Mogą zatrzymać, już raz to zrobili. Dla Węgrzech też. Polecam poczytać coś innego niż polskie źródła.

+: zone3, JV44
    •  

@sjasmin: Zdziwiło mnie to cieszenie mordy wykopków, przecież tak się nie robi i na pewno odbije się czkawką.

•  

@frow: Dokładnie. Czytając te wypowiedzi poczułam się zażenowana :/

•  

@sjasmin: Podejrzewam, że ta fabryka znajduje się w Polsce ze względu na niższe koszty produkcji. A więc zakładając tu fabrykę, powinni liczyć się, że prawo może być trochę inne. Jeśli wojewoda zgodnie z prawem zezwolił na zatrzymanie eksportu- ¯\_(ツ)_/¯ że to wizerunkowo nieładnie to druga sprawa.

•  

@silnikAtrakcyjny: I tu zaczyna się problem, bo to jest niezgodne z prawem EOS. Mimo, ze gazety polskie podpierają sie wyjątkowa sytuacja w kraju. Czytałam opinie, ze wstrzymać można produkty niezbędne dla zdrowia mieszkańców (np. leki), a których w danym kraju brakuje. Te środki do dezynfekcji pod to nie podlegają, cytując prawnika.

+: zone3, JV44
    •  

@sjasmin: Jedyny problem polega na tym, że to wstrzymanie eksportu odbyło się na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia.

W normalnym państwie mielibyśmy wprowadzony stan klęski żywiołowej i na podstawie art. 20 ustawy o stanie klęski żywiołowej można byłoby temu przedsiębiorcy nakazać produkcję płynów dla Skarbu Państwa i wykorzystać (w tym bez jego zgody) to, co już wyprodukował.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (23)

Ja pierdole, pierwszy raz przegięli pałe do tego stopnia, że byłbym gotów brać udział w zamieszkach, a w zwykłej manifestacji to już na 100% ale przez koronawirusa nie zamierzam narażać siebie ani innych.
    Mam nadzieję, że nadejdzie dzień gdy zostaną z tego rozliczeni.

pokaż spoiler W środku nocy przegłosowali głosowanie korespondencyjne ale tylko dla osób 60+ I w kwarantannie. Czuję się jakby mnie opluto.

#pis #bekazpisu #japierdole #afera #zalesie
    pokaż całość

odpowiedzi (86)

Co powiedzieć mojej różowej, która chce wyskoczyć dziś na miasto z psiapsiółkami żeby tylko połazić i pogadać.. Ja już nie mam siły tłumaczyć łagodnie, że w teraźniejszej sytuacji to jeden z jej najbardziej zjebanych pomysłów ever. Zaskoczyła mnie tym totalnie. Wiem, że już od dwóch tygodni w domu, to można oszaleć i chce się zobaczyć inne mordy, ale kurde no.. Już jej powtórzyłem, że mogą się zadzwonić przez net, pogadać. Było też kazanie o tym, jak każdy z nas powinien współgrać i każdy ma wpływ na tę sytuacje, ale nie, muszą się spotkać... Tym psiapsiolką też bym suty powykręcał za nakręcanie jaki to niby zajebisty pomysł, bo dawno się nie widziały.. Kobieta niby mądra, ale znajome to rak content czasami. Tak dobrze mi już szło w kwarantannie to teraz pewnie przyniesie nam tu zarazę i kaplica #koronawirus #covid19 #rozowepaski #logikarozowychpaskow #niewytrzymie pokaż całość

odpowiedzi (91)