Wpis z mikrobloga

Niemieckie strategia walki z #koronawirus po lockdownie:
1. Wygaszanie - masowe testy, wypalywanie i izolowanie nosicieli;
2. Ochrona grup ryzyka - kazdy moze trzymac odstep, na jakis czas trzeba bedzie wykluczyc ze spoleczenstwa osoby starsze i chore;
3. Podniesienie ilosci miejsc w szpitalach

https://www.spiegel.de/politik/deutschland/coronavirus-spahn-spricht-von-ruhe-vor-dem-sturm-a-5c0e995d-1782-4c6e-9251-90211fa2bae8#

#niemcy
  • 13
@Wejszlo: Na jakiej podstawie tak uważasz? Trochę się Niemcami interesuje bo mam zamiar przeprowadzić się do Berlina z rodziną na dwa lata. Dużo czytałem o służbie zdrowia - zwłaszcza komentarze Polaków tam pracujący i są same pozytywy. Sporo ludzi chwali. Podobno lekarze od homonów względem Polskich to jak porównywanie jeskiniowca z rycerzem.
@MartinoBlankuleto: No pradopodobnie tutaj chodzi o testyna wykrywanie przeciwciał w organizmie. Testy na poziomie biologii molekularnej stosuje się tylko i wyłącznie wtedy kiedy pacjent ma większość z objawów, aby potwierdzić na 100%, że ma korone.
@Antek999:
@Wandsbeker: przecież nigdzie nie hejtuję tego xD po prostu niemcy jak ktoś mial inna chorobe to wpisują te chorobe i nie liczą jako śmierć od koronawirusa, nawet jeśli ktoś go miał. Kwestia definiowania tej statystyki. Poniekąd mają rację, ale z drugiej nie. Dlatego, że większość tych ludzi nadal by żyła możliwe, że długo gdyby nie atak wirusa, ktory przyspieszył śmierć z powodu tej choroby.
Czy robią to oni prawidłowo
@MartinoBlankuleto: W Polsce właśnie się robi dokładnie tak jak napisałem. A inne kraje to nie mam pojęcia i wychodzę z założenia, że to raczej jest kwestia zaleceń światowych i wszędzie jest tak samo, ale mogę się mylić bo nie znalazłem żadnego info właśnie poza Polską..
@Antek999: Testy na przeciwciała mają 20-30% skuteczności, nie porównuj tego z testami genetycznymi. Nie wiadomo ile takich robią, bo zatajają tę informację. Aktualnie są w czołówce koronawirusowego #!$%@? na świecie, rozumiem że szukasz mechanizmu potwierdzenia: chcę mieszkać w Niemczech, więc pewnie Niemcy sobie dobrze radzą. Ale tak nie jest. Zignorowali sprawę na początkowym etapie i teraz zbierają żniwo.
No pradopodobnie tutaj chodzi o testyna wykrywanie przeciwciał w organizmie. Testy na poziomie biologii molekularnej stosuje się tylko i wyłącznie wtedy kiedy pacjent ma większość z objawów, aby potwierdzić na 100%, że ma korone.


@Antek999: raczej im chodzi o testy PCR (czyli biologia molekularna)

negatywny wynik oznacza z bardzo dużym prawdopodobieństwem, że pacjent jest niezakaźny - skoro jest poniżej zdolności detekcji wysokoczułego (w znaczeniu potrzebnych łańcuchów RNA) testu

To jest strategia