•  

Ludzie, którzy kupili mieszkania za gotówkę na wynajem jakoś ten kryzys przełkną, bo zazwyczaj są to inwestorzy, którzy mają inne dochody, a wynajem był dodatkowym zarobkiem.

Kryzys uderzy najbardziej w januszy, którzy pokupili mieszkania w kredycie sądząc, że uda im się go spłacać i zarabiać jednocześnie. Nadmuchali bankę, a teraz muszą ponieść tego konsekwencje.

#nieruchomosci #koronawirus

•  

@kogi: bardzo dobrze janusz z grazyna sie obudza ze zycie nie jest stabilne

•  

@She91: a najlepsze zawsze było tłumaczenie, że januszowi nie opłaca się za 2k wynająć, bo on ma 2100 samego kredytu. No to ciekawe jak teraz będzie mu się opłacać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kogi: Dzis w radiu mówili ze ceny mieszkan NIE SPADAJĄ I SIE UTRZYMAJĄ, no napewo. MATERIAL SPONSOROWANY PRZED DEVELOPERA JANUSZEX

•  

@opk20: no póki co jeszcze nie spadają (przynajmniej formalnie), za wcześnie na to, ale wysyp ofert na portalach wynajmu na 2-3 msc nie wróży niczego dobrego

•  

@kogi taki gosc raczej na pewno obnizy cene, nawet do 1,5k. Najlepsze, ze i tak ktos mu bedzie 3/4 splacal ¯\(ツ)

•  

@defkor: no póki co to nikt tych mieszkań nie chce, rynek mieszkań stoi

•  

@kogi no stoi juz drugi tydzien, dramat normalnie xd

•  

@defkor: pol biedy, jak ktos mu bedzie splacal. Gorzej jak kupil to na jakiejs bialolece i nijak nikogo teraz nie znajdzie xD

•  

@wojteksrz a bo ja zapomnialem, ze jak nie ma napisanego miasta to chodzi o warszawe i te kilkaset jakze waznych mieszkan w skali kraju XD

•  

@kogi:

Nadmuchali bankę, a teraz muszą ponieść tego konsekwencje.

PONIEŚĆ

KONSEKWENCJE

Ale się nagle ta sprawiedliwość społeczna wszystkim marzy.

Nawet jak ceny mieszkań spadną trzykrotnie to i tak większości ludzi co się zajmują narzekaniem na rynek nieruchomości, a nie zarabianiem pieniędzy, nie będzie na nie stać. Czyli pewnie z 90% wykopowych ekspertów i pewnie jakieś 40% Polaków ogólnie (https://www.forbes.pl/gospodarka/ilu-mlodych-polakow-mieszka-z-rodzicami-dane-eurostat-za-2017-rok/8rq9r8c)

INB4: ja zarabiam w japońskich Jenach i jak ceny mieszkań spadną to wtedy kupię i będę kimś

jasne, a teraz do spania, bo jutro od rana logowanie się do Librusa i facetka z pszyry będzie pytać przez skajpa

źródło: kredyciarz.jpg

•  

@DulGukat: rozumiem, że jesteś jednym z tych byznesmenow?

•  

@DulGukat po raz kolejny to piszesz. To tylko udowadnia, jak ludzie związani z tym tematem są sfrustrowani i na siłę próbują udowadniać swoje racje. Poczekamy , zobaczymy co się będzie działo. Napewno będzie ciekawie

•  

rozumiem, że jesteś jednym z tych byznesmenow?

@kogi: nie, po prostu mnie już zaczynają wkurwiać te fantazje, jak to kryzys ukarze Januszów i mieszkania będą z nieba spadać. Na pewno wielu ludzi straci pieniądze i pewnie też mieszkania, na pewno ci co mają ratę kredytu równą połowie miesięcznego wynagrodzenia się mogą za jakiś czas zdziwić, ale to nie będzie tak, że będą mieszkania w cenie garażu.

•  

@kogi: czemu uważasz że kupno mieszkania na wynajem to januszerka? Przecież to jest łatwa kasa dla kogoś z wolnym kapitalem. Biznes jak każdy inny, tak samo jak komis samochodowy. Nie mam mieszkania na wynajem, żeby się ktoś zaraz do mnie nie przyczepił, ale jak to taka prosta januszerka to zachęcam każdego żeby tak zrobił ;-)

•  

@kogi: dlaczego ktoś kto kupuje mieszkanie na kredyt i planuje za wynajem spłacić ten kredyt i zarobić to Janusz ? A jak ktoś kupuje w leasing koparkę i planuje ja spłacić i na niej zarobić jest już przedsiębiorca ? I tu i tu ludzie podejmują ryzyko żeby się wzbogacić, jak każdy przedsiębiorca

•  

@kogi: RPP podjęło decyzje o obniżeniu stóp procentowych do rekordowo niskiego poziomu. Raty kredytów bardzo spadną, jest z czego obniżać najm. Druga sprawa, że takie kredyty to inwestycja wieloletnia, w długim terminie mieszkania wrócą do wysokich cen, bo brakuje w Polsce ich ok 2,5 mln. Będziesz w dupie jak jesteś, cieszenie się z krzywdy innych nie rozwiąże twojej sytuacji.

•  

@kogi zawistny bydlak z ciebie xd widać że dupka piecze że ktoś ma a ty bidujesz całe życie

•  

Kryzys uderzy najbardziej w januszy, którzy pokupili mieszkania w kredycie

@kogi: aha czyli jeżeli kupiłem mieszkanie na kredyt bo nie dostałem mieszkania od rodziny albo 400k zł w spadku to jestem januszem xD

•  

@lojtek: bo co innego dorabiac sie swoja wlasna praca, a co innego zarabiac ciezka praca innych. Jakby to bylo takie latwe to by wszyscy miliarderami byli.

•  

czemu uważasz że kupno mieszkania na wynajem to januszerka?

@szymkov: Ja tak nie uważam (jakbym miał wolne 500k to sam tak bym zrobił), natomiast za każdym razem jak wchodzę na olx żeby pozastanawiać się nad wyborem życiowego lokum to chodzę pół dnia wkurwiony.

Bańka jest tak napompowana że w Warszawie od 350k to się w ogóle zaczynają względnie nadające się do mieszkania miejsca, natomiast takie w których chciałbym (nawet nie kwestia jakości tylko lokalizacji - mieszkaj sobie w na takiej Zielonej Białołęce, bardzo kurwa śmieszne) zaczynają się od 450k. Czterysta-kurwa-pięćdziesiąt tysięcy złotych. Uzbieraj te 20% wkładu a później spłacaj przez 25 lat.

Ba, nawet z wynajmem są jaja. Ostatnio zobaczyłem kawalerkę 10 (dziesięć) mkw. za jedyne 1400zł miesięcznie. 6 metrów powierzchni to ja mam w samochodzie. Płacisz 1400 miesięcznie i żyjesz w schowku na miotły, a nawet bez szansy na list z Hogwartu.

Idę bigos odmrozić.

+: Bulkas
    •  

@kogi: babeczka co od niej wynajmuje mieszkanie jest pracownikiem millenium banku nie wiem jakie stanowisko, ale musi dużo zarabiać bo mają tych mieszkań 6 w tym 3 na mojej klatce.
      Ostatnio w rozmowie wyszło, że chcą mieszkania sprzedać. Chyba faktycznie jesteśmy na szczycie i zaraz poleci w dół.

•  

@szymkov: @lojtek: @bahanadala: @Zortillo: @Dolan: @qusqui21: @Raum: Przeczytajcie dokładnie mój wpis. Nie uważam ze kupowanie mieszkań na wynajem to januszerka jeśli ma się na to zgromadzony kapitał. Tak samo nie uważam, że jest coś złego w kupnie mieszkania dla siebie na kredyt, celem zamieszkania tam.
      Januszerka to branie kredytu i wynajmowanie takiego mieszkania żeby go spłacać i dodatkowo zarabiać. Całe mnóstwo takich januszy biznesu napompowalo ta bańkę.
      Ciężko mi tez zrozumieć ludzi, którzy godzili się i godzą na te chore już ceny.
      Pewnie niedługo zaczną się płacze podobne do tych z akcja frankowiczow. Ludzie oczekują ze państwo będzie myśleć za nich.

•  

Przeczytajcie dokładnie mój wpis. Nie uważam ze kupowanie mieszkań na wynajem to januszerka

@kogi: Mordeczko, jakbyś przeczytał mój wpis to byś mnie nie wołał xD

Ciężko mi tez zrozumieć ludzi, którzy godzili się i godzą na te chore już ceny.

@kogi: Myślę że zawsze ich interesowało nie bycie bezdomnymi. Tak myślę. Nie wiem, może nie, ale mnie tak.

•  

@kogi: zawsze mnie to wkurwiało z tym kredytem. Jakim prawem taki Janusz oczekuje, że ja będę cudzy kredyt własną pracą spłacać do kurwy nędzy?! Skąd w ogóle taki pomysł???

Twój kredyt, sam go spłacaj pajacu. Nikt ci nie kazał kupować mieszkania na kredyt i go potem wynajmować.

•  

@Antorus: a co Ci do tego,czy on to kupił na kredyt czy za gotówkę? Wszędzie na świecie normalnym jest,że są osoby prywatne/firmy,które mają po kilka-kilkadziesiąt mieszkań na wynajem i z tego żyją. Ale taki zawistny gość jak Ty nie potrafi tego przeżyć. Za darmo ma Ci pozwolić ktoś w tym mieszkaniu mieszkać? Zastanów się nad tym co Ty za dyrdymały wypisujesz.

+: szymkov
    •  

Januszerka to branie kredytu i wynajmowanie takiego mieszkania żeby go spłacać i dodatkowo zarabiać.

@kogi: ale nie rozumiem nadal dlaczego to januszerka? Zwykle przedsiębiorcze działanie. Dam sobie rękę obciąć że gdybyś nagle miał możliwość zrobić to samo to byś zrobił, nie ogladalbys się na komentarze w necie o januszerce ;-) Tu się liczy kasa, jak ten twój Janusz może trzymać hajs na lokacie 1.5% albo wrzucić to na wkład własny a reszta mu się sama spłaca i de facto zarabia te 2k miesięcznie (czy ile wyjdzie spłacana rata przez wynajmującego) to wystarczy sobie policzyć, po kilku latach nie ma marnego procenta z lokaty tylko w połowie spłacone mieszkanie za swój wkład własny. Tu nie ma januszerki a jest matematyka. Wypożyczalnie aut premium to też janusze? Biorą auta w leasing i wynajmują, klienci im spłacają zobowiązanie a oni na tym zarabiają. Rozumiem twoja frustrację bo masz mniej od Janusza, ale to nie jest jego wina.