Wpis z mikrobloga

#bojowkapiekarska #pytanie
Lepiej chleb garować w koszyku zasypanym mąką czy wyścielić ściereczką i obsypać mąką? Żeby łatwiej ciasto wyszło z tego koszyka
No i pytanie co do pieczenia, w przepisie napisane jest, żeby piec w garnku żeliwnym (którego nie mam( ͡° ʖ̯ ͡°)) przez 30+20 min w 245 stopniach. Mam za to garnek rzymski, czy ktoś się orientuje jak zmienić czas pieczenia w takim garnku? Ewentualnie przeszedłby może taki gar pic rel?
hmmm_mmm - #bojowkapiekarska #pytanie
Lepiej chleb garować w koszyku zasypanym mąką c...

źródło: comment_15852610714g687NDumom8kv18EM8mID.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hmmm_mmm: mi zwykle lepiej wychodzi z koszyka ze ściereczką niż bez niej ale to może być złudzenie.
Garnek rzymski nadaje się jak najbardziej. Ma nawet zaletę nad żeliwnym bo można go namoczyć żeby zwiększyć wilgotność w pierwszej fazie pieczenia.
@NieMaZeBoli jedyny problem jaki mam z tym garnkiem jest taki, że będę mieć 2 bochenki do upieczenia. A przygotowanie tego gara trwa długo ze względu na jego wrażliwość. Obawiam się, że drugi bochenek mi umrze w oczekiwaniu na pieczenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@hmmm_mmm: użyj garnka rzymskiego. Nagrzej go do 240 stopni przez 60 min, włóż chleb do gara i piecz 20 min w 240, następnie zmniejsz do 220 i piecz 15-20 min.
Koszyczek obsyb mąką bezglutenową najlepiej ryżowa, jeśli nie masz takiej to kukurydzianą, a w ostateczności mąką ziemniaczaną.
Garuj 12-24 h www lodówce.
@hmmm_mmm: za jednym razem pieke 2-3 bochenki, jednorazowo do piekarnika wjedzie mi garnek zeliwny plus rzymski.
Nie mocze eczesniej garnka,.nie rozgrzewam wcześniej ani jednego ani drugiego. Kiedys na fb grupach anglojęzycznych dosc dlugo przekopywalem sie orzez temat. I ogolnie jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Jedni nagrzewaja inni nie. Jedni mocza inni nie.
Ja nie nagrzewam, nie mocze i wychodzi rewelacyjnie.
W naczyniu, ktore ma Ci imitować garnek żeliwny wazne
@NiedzielnyMirek: inny chleb robisz w keksowce inny w garnku, albo zupelnie bez niczego na blasze (po garowaniu w koszyku).
W keksowce zrobisz kazdy chleb, ale przewaznie robisz żytni gdzie maka zytnia ma zdecydowanie mnie glutenu od maki pszennej, a co za tym idzie nie uformujess z nien bochenka, tak aby trzymal forme. W zwiazku z tym forme trzymaja sxiany keksowki. Inaczej z pszennym - dzieki temu, ze kluczowa role odgrywa gluten