Wpis z mikrobloga

@tomszczyk niezależnie od temperatury... Sytuacja powtarza się cyklicznie. Spoko spoko a nagle gap, spoko spoko i gap.
@smk666 wytłumacz proszę jak by to miało wpływać na takie powtarzalne psucie faktury?
@Coo3a:
Nie mam fotek ale tak to wygląda. Ender ma w standardzie problem z rurką PTFE nie dochodzącą do głowicy i temat jest wałkowany od kiedy tylko creality stosuje te hotendy i ekstrudery. Tak jak @lock95 pisze, przyczyną jest zablokowany hotend, w przypadku endera najczęściej przez czop półpłynnego plastiku miedzy rurką a dyszą. Rozbierz hotend, wyczyść go, i złóż tak, żeby mieć pewność że rurka dochodzi do samej dyszy. Na jakiś
smk666 - @Coo3a: 
Nie mam fotek ale tak to wygląda. Ender ma w standardzie problem z...

źródło: comment_1585349753nYtVYNhdmN55Zims36HIsI.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Coo3a: Ja zrobiłem to tak: rozkręciłem cały ten hotend przeczyściłem, dociąłem kawałek rurki ptfe tak żeby wchodził do całego hotendu i minimalnie wystawał. Trzeba sobie zmierzyć suwmiarką ile wchodzi do tej złączki ptfe i uciąć tak żeby ta rurka nie miała tam przerwy. Od drugiej strony włożyłem już rurkę ptfe idącą od ekstrudera. Głównie chodzi tu o to, że podczas wydruku ekstruder podaje i cofa filament przez co ta rurka ptfe
@lock95 kurka, dziwna sprawa... Zacząłem walczyć z offsetami ex. extruder stepper I wygląda Dobrze. Poprawiona wartość Esteps/mm +0094.0 z wartości +0093.2
Jaka powinna być domyślna?
@Coo3a: @tomszczyk:
A i jeszcze jedno, stockowe chłodzenie hotendu w głowicy creality jest tragiczne, bo chłodzi tak samo radiator, dyszę i wydruk. U mnie świetnie się spisuje coś takiego:
https://www.thingiverse.com/thing:2669341

Dzięki temu temperatura zostaje tam gdzie ma być, czyli w bloku grzejnym.

Na marginesie, ten na skircie przypomina mi moje zabawy z PET-G. Wydruki wychodziły ale wszędzie były takie farfocle właśnie. Z PLA mam problem z Easy PLA Aurora -