Wpis z mikrobloga

@dudi-dudi: @prerogatywa: @Baero: @gorzki99: ej zluzujcie trochę. Nikt nie przewidział, jaką będzie sytuacja, a 5 laptopów w domu, to mimo wszystko przesada - jakby dzieci miały całe dnie grać. Teraz kiedy okazało się, że zajęcia są w większości online, okazuje się, że każde musi być w tym samym czasie dostępne. Myślę, że w wielu domach jest podobny problem, zwłaszcza jeśli rodzic też pracuje zdalnie, a nie ma służbowego
Używany tablet za 200zl może nie dać rady przy niektórych zadaniach, jakie dzieci mają.


@grey_m: no i fajnie a doczytales co napisalem?

od jakiego czasu dostaje 500 na kazdego? 3 miesiace i kazdy bombelek ma swojego lapka


500*3 != 200
Lapek za 1500 to chyba ogarnie co nie?

Owszem problem jakis jest jak sie ma 3 dzieci i jest jeszcze nauczycielka=trzeba robic lekcje online. Ale przy tym calym socjalu ktory idzie
@gorzki99: odniosłam się do kilku wypowiedzi i tablet za 200 tam się pojawił. I powtórzę - nie musiała przewidzieć, że będą potrzebne laptopy dla wszystkich. Mimo tego, że uważam, że 500+ to rak toczący nasz budżet, a wielu rodziców robi na dzieciach biznes, to aktualna sytuacja zaskoczyła wszystkich.
Więc jeśli zaczęłaby płakać, że brak jej laptopa, aby dzieci grały w gry to bym pokręciła głową i pomyślała, że brak mi nadziei
Dodam jeszcze, że net który udźwignie lekcje piątki dzieci... Też może okazać się wyzwaniem i to już dla operatora.


@grey_m: no to juz inna sprawa. Z tym rzeczywiscie moze byc problem-chociaz nie do konca. Tu nie ma przypadkow sciagania niewiadomo czego a i streamy nie musza byc w "full HD 20K itp"
Netflix i youtube postanowily zanizac jakosc celem odciazenia laczy.

nie musiała przewidzieć, że będą potrzebne laptopy dla wszystkich


ok
@gorzki99: @Morf: Panowie, raz jeszcze - do tej pory źle rozporządzała pieniędzmi, które jej się nie należały - zgoda.
Jednak w aktualnej sytuacji - ona po prostu nie ma nic, co umożliwi jej dzieciom dalszą naukę - a one nic nie zawiniły. I dla mnie to aktualnie jest większy problem.
Takie artykuły pokazują, że nikt nie przewidywał, że podstawowym problemem może być fakt, że nie wszyscy będą mogli się swobodnie
Jednak w aktualnej sytuacji - ona po prostu nie ma nic, co umożliwi jej dzieciom dalszą naukę - a one nic nie zawiniły. I dla mnie to aktualnie jest większy problem.


@grey_m: Nie ma to mózgu żeby pomyśleć jak sobie poradzić z życiem. Możliwości są: allegro.pl, raty 0% i masz laptopa dla dzieci z trzy dni w domu którego koszt masz rozłożony na 10 rat. Używany laptop wystarczający to przeglądania
Jednak w aktualnej sytuacji - ona po prostu nie ma nic, co umożliwi jej dzieciom dalszą naukę - a one nic nie zawiniły. I dla mnie to aktualnie jest większy problem.


@grey_m: ok pelna zgoda (nie powtorze po raz kolejny czyja to wina bo sama to przyznalas)

Takie artykuły pokazują, że nikt nie przewidywał, że podstawowym problemem może być fakt, że nie wszyscy będą mogli się swobodnie w tym czasie uczyć.