Wpis z mikrobloga

Nicolae Ceaușescu - przywódca i de facto dyktator komunistycznej Rumunii - i jego żona Elena, po ogłoszeniu wyroku doraźnego trybunału wojskowego, po krótkiej rozprawie skazującego oboje na śmierć przez rozstrzelanie. Wyrok wykonano w trybie natychmiastowym, pod ścianą na zewnątrz budynku.

Rumunia, Târgoviște, 25 grudnia 1989.

#historia #fotohistoria #historiajednejfotografii #komunizm #rumunia
Z.....y - Nicolae Ceaușescu - przywódca i de facto dyktator komunistycznej Rumunii - ...

źródło: comment_1585395963t12SlxQ4CGvkdcV4rzndeT.jpg

Pobierz
  • 62
via Wykop Mobilny (Android)
  • 505
@Zamiejscowy: a u nas:
- podstawiony przez służby przywódca Solidarności
- zmarginalizowanie faktycznych przywódców opozycji
- okrągły stół
- gruba kreską i wybaczenie, niepozbawienie praw publicznych
- wszyscy agenci dalej w strukturach państwa
- generał bierze sowitą emeryturę, mieszka w pałacyku, jest przyjmowany z honorami i ma pogrzeb wojskowy

A można było raz a dobrze załatwić sprawy.
@staryhaliny: Twoim zdaniem kim byli ci faktycznie przywódcy opozycji? Podaj tak z 5 nazwisk.
Okrągły stół przyniósł inne dalekosiężne skutki niż przewidywała strona rządowa. PZPR-owcy nie przewidzieli, że ZSL i SD ich porzucą i przejdą na stronę opozycji i że w ten sposób PZPR utraci większość w sejmie. Nie przewidzieli również, że w senacie nie zdobędą ani jednego miejsca. Poza tym, Kiszczak i Jaruzelski nie zgodziliby się rozmawiać z radykałami chcącymi
@skolland: Uważam, że wszystkie akta powinny były zostać odtajnione, jeśli o to chodzi. Agenci SB nie powinni byli brać udziału w życiu politycznym (choć ich ukaranie powinno zależeć od tego, ilu ludziom zaszkodzili). Pamiętaj, że proces lustracyjny nie jest procesem karnym. A część zarejestrowanych TW była nimi tylko na papierze, tzn. podpisali zobowiązanie do współpracy, a potem nie współpracowali, czy też nie dostarczyli żadnych wartościowych informacji.
W Rumunii rozstrzelano Ceausescu, choć
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Zamiejscowy: Ja #!$%@?ę, moja matka zarządziła wczoraj intensywne świąteczne porządki, od rana #!$%@?łem z mopem po kwadracie a po obiedzie oddelegowała mnie do trzepania #!$%@? dywanu. No to zwinąłem gnoja i niosę na trzepak za blokiem a tam jakieś zamieszanie, #!$%@? zbiegowisko, gapie, proboszcz, dzieci w strojach ludowych, chleb i sól, trzepak odgrodzony barierkami i nawet telewizja regionalna z kamerą stoi. Ale #!$%@? idę twardo jak po swoje, przeciskam się przez