Wpis z mikrobloga

Biegam od 6 lat i w końcu dopadło mnie ITBS

Fizjo twierdzi że nie ma co się dziwić, skoro ciągle biegam po górach.
Plus taki całej kwarantanny że akurat teraz formy może nie być xD
U mnie dużo rolowania + rozciągania obecnie. Rozciąganie czworogłowych ud, praca nad rotacją zewnętrzną i wewnętrzną biodra, tylnej taśmy i wszystkie ćwiczenia w kierunku szpagatu.
Do tego wzmacnianie dupy, odwodzicieli.
Biegam tylko luźne biegi na razie.

Jak ktoś z kolegów na tagu ma jakieś doświadczenie z pasmem to podzielcie się nim, mniej biegania więc będzie czas na rehabilitację
#bieganie
  • 5
@Piastan jak będę chciał coś osiągnąć w trójboju to i tak na towar muszę wejść. W bieganiu nie muszę brać witaminy S żeby te kilka stówek na zawodach raz na jakiś czas wygrać i co najważniejsze mieć z tego satysfakcję. Biegam bo lubię po prostu xD
@szczypek45: ja ogólnie też czekam aż coś mnie #!$%@?, bo oprócz shin splits spowodowane mocną pronacją stopy, to odpukać nie miałem żadnej kontuzji od 4 lat biegania xD
@szczypek45 Identyczna historia. Biegam od około 7 lat. Cale zycie zero kontuzji, natomiast w styczniu br - ITBS ( ͡° ͜ʖ ͡°).

U mnie kontuzja została spowodowana zbyt szybkim wzrostem kilometrazu po off-seasonie (ktory mam tylko raz do roku, na swieta + nowy rok). Kolano oczywiscie bolalo juz jakis czas, a ja dzielnie je dojechalem do samego konca :) Miesiac przerwy nie dal ZUPELNIE nic. Zebralem sie i
@szczypek45 mi pomoglo 2 tyg całkowitego luzu od biegania plus robienie ćwiczeń z tego linku:
https://youtu.be/ENqiq1OH3Ys

Próbowałem biegać lekko, po płaskim, ale i tak po 1-2km zaczynał się ból. Musiałem całkiem odpuścić bieganie :) i to chyba też się zaczęło przez trailowe trasy, sporo ostrzejszych, szybkich zbiegów przez kilka miesięcy i ITBS :) obecnie już całkiem ok, powodzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)