Wpis z mikrobloga

Dziewięć z 16 klubów norweskiej ekstraklasy zwolniło tymczasowo wszystkich swoich piłkarzy. Zarejestrowali się oni jako bezrobotni, lecz będą musieli teraz przyjąć każdą zaoferowaną im pracę. Dla graczy Vikinga Stavanger właśnie nadeszła oferta od... plantatora pomidorów.

- Sezon zbliża się wielkimi krokami i za chwilę będę miał problem, ponieważ moi stali pracownicy sezonowi z Polski i Ukrainy nie dojadą z powodu zamkniętych granic - powiedział Stig Jakob Hanasand z graniczącej ze Stavanger gminy Rennesoey na antenie kanału telewizji TV2.

xD

#koronawirus #norwegia #ekonomia
  • 47
@staryalejary11: "Pamiętam jak liceum byłem wielkim fanem Jarka Jakimowicza. Oglądałem młode wilki chyba ze sto razy. Cały pokój miałem w jego plakatach. Chciałem być taki jak on, wyglądać jak on i mówić jak on.
Pewnego dnia zobaczyłem go jak jadł hamburgera w jednym z warszawskich maków. Wyrwałem kartkę z zeszytu i podszedłem do niego. Dukając poprosiłem o autograf, a on odwrócił się, popatrzył na mnie i żując bułkę odpowiedział tylko: "a
Biedronka1234 - @staryalejary11: "Pamiętam jak liceum byłem wielkim fanem Jarka Jakim...

źródło: comment_1585474963h0pIHM6xSVprtgGbkVf0aY.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: nie chodzi o kwalifikacje, idziesz na tymczasowe zwolnienie to podpisujesz że jesteś w stanie podjąć każdą pracę w pełnym wymiarze godzin.
@deyna Znam Norwegów którzy nie chcą pracować albo mają hajs i tak się rejestrują albo autentycznie urzędnicy nie mogą im i tak nic zaoferować a oni w sumie też wola w sumie swoimi sprawami się zajmowac ;D Znam przykład takiego na bezrobociu już 1,5 roku, na nic nie musiał się godzić.
Dlatego często firmy wolą imigrantów bo imigranci często nie wiedzą i nie naudyzwaja wszelkich wolnych czy takich sytuacji ;)
@staryalejary11: podejrzewam, że polscy piłkarze niższych lig (nie znam się za bardzo na piłce i tym, czy taka trzecia liga ma normalną pracę poza kopaniem w gałę) mogą mieć problemy finansowe w tym momencie. I skończy się tak, że obiecujące talenty i reszta zgrai wylądują w magazynach i na polach.