Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@bananowy_raj: Zalezy od profilu firmy, analizowac mozna aby odpowiadać na bardzo rozne pytania i owszem zapotrzebowanie powinno byc nawet wieksze, bo nastaje czas zmian, a warto miec jakikolwiek informacje niz strzelac po omacku co sie stanie czy jak działać

Problem w tym, ze ten kryzys juz sie zaczal wiec pewnie wiekszosc firm boi sie, zatrudniac nowych pracowników i inwestowac w firmę (ale o tym sie przekonam jutro jak rozpoczne poszukiwania nowej
@skk1993: Nie wiem czy to wpływ obecnej sytuacji, czy zbieg okoliczności, ale w ostatnich tygodniach na Li dostaję kilka razy więcej ofert niż zwykle. Z drugiej strony, rekrutacja którą pomagałem prowadzić została odwołana przez klienta - stwierdził, że nie wiadomo co to będzie i woli sie wstrzymać. Branża IT oczywiście.
W każdym razie, wydaje mi się, że póki co tragedii nie ma.
@skk1993: Już to kiedyś pisałem i zostałem zwyzywany od złodziei Państwa Lechitów xd Jak miałeś UoP to masz tydzień "okresu ochronnego" z tego tytułu, że płacisz składkę :) Sprawdź sobie i głowa do góry bo szykują się wakacje a nie sznur XD
@skk1993:

Zasiłek chorobowy po rozwiązaniu umowy

Rozwiązanie umowy nie zawsze oznacza, że były pracownik nie może skorzystać z zasiłku chorobowego. Zgodnie z art. 7 ustawy zasiłkowej w sytuacji, gdy niezdolność do pracy powstanie już po rozwiązaniu stosunku pracy, to dla wypłaty zasiłku chorobowego ważne jest, aby zostały spełnione następujące warunki:

niezdolność do pracy powstała nie później niż w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia lub nie później niż w ciągu 3
@nemesis238:

Zaraz będą kwiczeć że obciążysz podatników zwolnieniem lekarskim lecz nie przeszkadza im to, że ten złodziejski system zabiera połowę ich wypracowanych pieniędzy w różnych gówno podatkach.

Natomiast to co ty sobą reprezentujesz jest na równi z #!$%@? batoników czy orzeszków w sklepie, czy też wynoszeniem papieru z pracy.
Ta sama polacka zabawa w hehe halyna oszukalim system, tylko kaliber inny..
@skk1993: współczuję, dziedzina pokrewna do mojej (DS tutaj) i myślałem, że branża jest raczej bezpieczna.

Możesz napisać więcej? Jakie miasto, czy duża firma, innych też pozwalniali?
Nie załamuj się! Wiem, że dużo firm dalej rekrutuje, pracy będzie sporo :)
@tellet Brzydzę się okradaniem pracodawcy, i te swoje wysrywy możesz sobie w buty wsadzić będziesz wyższy. Napisałem w ekstremalnej sytuacji, akcie desperacji bo musisz rodzinę utrzymać a nie znajdziesz pracy w miesiąc to co #!$%@? debilu zrobisz? Pójdziesz kraść? Napadniesz na stara babcie?
@LaChupacabra: Wolałbym nie pisać tutaj o szczegółach firmy, czy duża itp. (Są tutaj też średnio przyjemni ludzie, a ja nikomu nie chcę robić problemów, zwłaszcza sobie. Oficjalnie na papierze w tej spóce poniżej 20 pracowników czyli odprawy nie będzie.

Jeśli chodzi o region to Śląsk i zwolnili bardzo, bardzo dużo ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)