Wpis z mikrobloga

#koronawirus #lodz
Za jakiś tydzień będę musiała udać się do sklepu bo moje zapasy niestety troszkę się kurczą (ʘʘ) Orientujecie się w jakich godzinach powinno być najmniej ludzi? Chcialabym uniknąć brania udziału w wycieczkach emerytów więc pewnie nie warto iść na samo otwarcie sklepu?
  • 18
@AgaaM: Wszystko zależy od sklepu. Sytuacje z dzisiaj, godzinowo tak 12-12.30. Byliśmy dzisiaj w Biedronce, do której nie ma jak dojść na piechotę więc nie było zbyt dużo ludzi, w większości młodzi/w średnim wieku, prawie wszyscy w maseczkach/rękawiczkach. W drugiej Biedronce już bliżej "centrum" przeważało towarzystwo 50+, oczywiście bez maseczek, bez rękawiczek, niestosujące się do zasad - kierowniczka sklepu musiała z pomocą ochrony tłumaczyć ludziom, że jest zarządzona ograniczona ilość osób
@pannakota może faktycznie to jest pomysł żeby poszukać sklepu gdzieś na uboczu z trudniejszym dostępem.

@michalec kurcze ja u siebie na osiedlu ciągle widzę emerytów z siatkami albo wozeczkami jak zapierniczaja w stronę kaufa albo biedry...
@AgaaM: No my akurat mieliśmy taką możliwość, żeby sobie podjechać i zrobić zapasy na ponad tydzień, a do podjechania do drugiego sklepu zmusiła nas sytuacja (brak kilku kluczowych produktów + zakupy dla kogoś). Jeśli miałabym radzić to jeśli masz opcję podjedź do sklepu, który jest kawałek za miastem.
@AgaaM: jako pracownik sklepowy mogę polecić zakupy na 30 minut przed zamknięciem sklepu ale wtedy wypadałoby się wyrobić z wyborem towaru i dojściem do kasy w pół godziny. Co do sobót - mimo że wtedy jest największy ruch to godziny 14-15 są całkiem spokojne, bo to pora obiadowa u większości rodzin. Mimo że nie mamy tu konkurencji to i tak o tej porze jest luzik.
@festrojber na bank się wyrobie w pół godziny jeśli nie będzie długiej kolejki do kasy. A jak z towarem o tej porze? Bo tego się najbardziej obawiam a wolałabym zrobić jedne "grubsze" zakupy na kolejne 2-3 tygodnie ;)
@AgaaM: u mnie ludzie uspokoili się z zapasami i półki nie świecą już pustkami, ale jednak wieczorem może zabraknąć niektórych warzyw, owoców, chlebów krojonych paczkowanych lub któryś kategorii jajek. Tym bardziej teraz przed świętami będzie lipa, bo każdy przyjedzie od rana kupić takie rzeczy. A i jakby co mówię o Lidlu, nie o dużych sklepach typu Auchan z dużym wyborem każdego rodzaju produktu. ʕʔ
@festrojber no właśnie strzelam w sklep typu Lidl/Kauf. Zatem wieczór odpada bo przed świętami to będzie już wymiecione...
Chyba wyskoczę koło 12-13 jak już się przewali tura porannych dziadków a pozostali będą jeszcze w pracy.
dzięki za info ;)